MONTIGNAC (112) - STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, pentru orice eventualitate eu as muta totul in alt vas sau tava pentru cuptor.

Olim, multa sanatate puiutului. Sa se faca bine cat mai repede

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Gabriel urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Salutare slabutelor!
Dana,trece--ma si pe mine cu juma de kil te rog,macar sa ma ambitionez!
Ymca,ti-au raspuns fetele la intrebari,eu imi fac orez sarbesc totusi,cu o lingurita de ulei,decat sa nu zic ca n-am pus!
Azi asa:
nimic
nimic
un pumn de seminte
un castronel de ciorba de praz
Mi-e foame de mor

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Buna fetelor si succes la concurs!

Azi asa:
- un mar
- o chifla integrala
- niste felii de muschi
- piept de pui cu orez integral fiert, gol, sec, oribil.

Nu stiu ce mi se intampla mai, ca mi se face o foame groaznica de incep sa tremur. Cred ca am ceva stricat la hipotalamus.
Azi am mers cel putin o ora serios si mai am sa ma dau pe eliptica cel putin 15 min.


J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Unde ai plecat Andanitzo ?
Am si au locul 2 ..ce-nseamna sa ai pile....

Cred ca orezul basmati nu este monty decat cel integral.Eu mi-am cumparat orez integral Uncle Ben's care este mult mai usor de fiert.Iese bunicel dar sa nu-l fierbeti mult sau sa-l lasati sa se umfle in apa .Il scoateti asa mai al dente sau cum io spune

Ymca pote-ti mai gasesc si eu retete ....

Va pup

PS.Vedeti la ce ora scriu... sa nu mai ziceti ca lipsesc...Pana diseara nu stiu pe unde-mi mai ajung picioarele.



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Hello din nou, dupa o pauza de fro' 2 anisori....sau 3???
Ma intorc spasita, cu cateva kilograme in plus de care sper sa scap cu vointa si cu ajutorul vostru....
So, Andanii, te rog mult sa ma pui si pe mine pe lista din nou cu urmatoarele date:
Varsta 34
Inaltime: 1.62m
Kg actuale: 55 kg
Kg dorite: 51 kg
Parca astea erau singurele date care trebuiau, nu???
Si o intrebare: cand se actualizeaza lista ca sa vin si eu cu greutatea actuala? Poate primesc si eu un premiu de vointa, ceva???!!!!
Asa, acum sa marturisesc:
Dimineata:
2 felii de paine integrala cu branza degresata + cafea cu fructoza

Pranz:
3 cremwusti

Gustare: (intentionez s-o servesc pe la ora 4)
un iaurt degresat

Cina: (in jur de 19)
o bucata de branza cu rosii

Va multumesc si va doresc slabire grabnica!!!

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bine ai revenit Irina . Ziua de raportare e joi.

Aseara am facut clatite montignace cu mere. Au fost asa de bune ca i-am dat si piticei mele sa manance. Si ea foarte incantata, dar nu stiu daca e voie sa manance pentru ca sunt cu drojdie.

Azi am avut un MD copios pregatit de sot : doua oua fierte, trei crenvusti mici si o felie de branza telemea. La amiaza am avut varza calita cu carnati iar diseara pomelo.

Un weekend frumos sa aveti, cat a mai ramas din el

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Gabriel urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare!
eu sint tot foarte racita, plina de puroi prin sinusuri, acum mi s-au infundat si urechile, imi vine sa tusesc...ma rog, iau pastile, sper sa treaca...si sa nu ia stefan de la mine, ca el tocmai a scapat de muci.
partea bune e ca nu prea pot minca nimic...ma doare gitul la fiecare inghititura, asa ca sint pe baricade cu regimul...

azi am papat lapte degresat cu o chifla neagra la micul dejun, mozzarella la prinz, clementine si o portocala de cina...plus un pic de cioco negra cu menta.

Sanse, n-am luat rochitza, da’ mi-am luat doua bluzici de la takko, la pret redus…foarte misto, gen tunica. Si o sa-mi fie bune la +/- 10 kile. Hihihi...i-au placut si sotului asa ca am sanse sa mergem miine sa-mi mai iau!

Ymca, eu fac musaca de vinete cu carne de vita. Fooooarte buna!!! se taie vinetele felii de un deget grosime, se sareaza si se lasa un pic la "scurs". apoi se prajesc/frig , pe ambele parti. carnea de vita tocata se caleste cu un pic de ceapa (eu nu pun), se condimenteaza cu sos de rosii, sare, piper, oregano, busuioc. cind e gata totul se aseaza intr-un vas de jena in straturi vinetele si carnea si se da la cuptor. poti sa razi niste brinzica pe deasupra...iese dementiala.

Puisorul e yammy rulada ta de curcan!!! si clatitele (e voie sa-i dai piticei, no problem)!!!! nu te muti si la mine citeva zile?

Olim , doua kile e muuult!!! Si mai ales daca au venit si rusii…eu atunci pun 2 kile, ca retin apa si am tot felul de pofte. lui alex sa se faca bine!

Vali, maninca mama ceva! Sa nu cazi pe jos!

Irina, bine ai revenit!


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Anca.b si eu mi-am luat citeva chestii,toate putin mai mici ....inca mai sper ca slabesc .Cel mai mult le-am luat fetelor pentru iarna viitoare.

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eh Anca,ca sa nu cad pe jos am mancat 2 bucatele de negresa,facuta cu fructoza,da cu faina alba
Azi asa:
un covrig
rosie cu branza si cu praz
o banana si o mandarina
ciorba de praz
un pumn de seminte

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

mai ce fete cuminti

Eu la ora asta am terminat de devorat cina , am facut "paine" monti, da m-am gandit eu sa fac ca feliile wassa adika patratele , recunosc ca am sarit calul, am papat vreo 5 , cand erau aproape gata am trantit cascaval , felii de rosii, oregano, piper si la cuptor cateva minute, nu va zic ca bubatate a iesit.
in rest azi:
-cafea
-jumatate de pulpa de pui cu telemea
-cateva boabe de struguri, cateva migdale neprajite
a si recunosc ca pe la 7 muream de foame si am mancat 2 cuburi de branza topita cu 2 piftelute mici

hmmm cam mult da tare bun a mai fost

Anca insanatosire grabnica,

Ani da ce are drojdia la bb? de ce nu au voie? asta nu am stiut.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput