Nou stil de viata (245)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lou, asa sa faceti
Si mie mi-ai facut pofta de supa de linte - cum o faci?
Am sa incerc sa scot cola sau macar s-o reduc. Eu o beau si pe post de dulce, dar si pentru ca imi amageste senzatia de foame (ma rog, nu stiu daca e chiar foame, sa-i zicem dorinta de a manca); incerc s-o inlocuiesc cu apa, ceaiuri - si beau de-astea o gramada, dar uneori ma plictisesc de atata apa si ceaiuri, imi trebuie altceva..

Gabi, Anda, Claudia, Marilena, Zuzi, multumesc!

Gabi, la mine tocmai asta e problema, anovulatia. HSG-ul m-a trimis medicul sa-l fac ca sa fim siguri ca nu am si alte probleme inainte de a incepe stimularea hormonala. Marei si, chiar daca ti-e greu, daca rational stii ca e in siguranta, las-o si pe ea in excursie data viitoare

Claudia, analizele sunt pentru conceput bebei.

Aliclara, felicitari pentru nepotica! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si norocoasa!

N-am mai fost azi la cosmetica, adica am fost dar a trebuit sa ma intorc acasa, cosmeticiana a avut o problema in familie si a trebuit sa ma reprogrameze. Nu stiu exact ce s-a intamplat, dar mi-a zis ca tocmai aflase de un deces in familie si ca fiica ei era la spital. Saraca Sper sa fie ok fiica ei..

Happy, la tine cum a fost ziua magica?

Cristina, cum mai sunteti, cum se simte puiuta, dar tu?

Crystina, la tine cum merge treaba, te mai intretii cu "cuierul"?

Lou si Tzuni, amandoua sunteti ff frumoase, sa nu va deochi si se vede clar ca frumusetea exterioara este intensificata de cea interioara.

Tzuni, cam asa e cu masivitatea persoanelor inalte si cu kg in plus. Si eu sunt inalta si-mi aduc aminte cand eram in Asia si eram si mai grasa decat acum, si-n viata de zi cu zi nu-mi dadeam seama, dar uneori cand stateam la coada intr-o toaleta publica ma uitam in oglinda si dintr-o mare de femei rasaream eu, de doua ori mai lunga si de doua ori mai lata decat toate celelalte, de ma speriam si io maica de aratarea din oglinda nu eram usor nici de sarit, nici de ocolit Io sunt convinsa ca tu esti frumoasa si acum, dar e pacat de ce ti-a dat Dumnezeu sa nu mai dai jos niste kg ca sa fii super-extra asa cum poti fi.

Ruxandra, drum bun si dieta usoara in deplasare!

Zuzi, foarte cu schimbarile la munca! Ar fi fain sa continuati sa va antrenati unii pe altii la un stil de viata mai sanatos.

Delia, oricand

Revin mai incolo cu meniul.


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Merci de idei fetelor.. L-am pus la inmuiat si il fac maine..
Tre sa-mi cumpar curand si ingredientu fantoma sa fac si eu acasa hummus

Cat despre fructe.. Adevaru dupa mine e undeva la mijloc

Daniela miss you. sper ca-ti mearga mai bine netu de acum incolo

Lai am uitat sa-ti zic si eu bafta la bebe si sa ti se implineasca dorinta repede
Supa de linte eu am facut-o simpla de data asta. Am pus la fiert linte rosie (spalata bine), o ceapa si 2 morcovi taiati marunt, si jumate de cutie de rosii, un catel de ustoroi taiat mic, condimente . Cand dupa ce au fiert le-am pasat si servit cu o lingura de smantana, bucatele mici de pui (in loc de crutoane ) si buchetele mici broccoli fierte 3 min. la abur.
Broccoli si puiul l-am pus ca aveam deja in frigi, dar nu sunt obligatorii..

Carmen esti mai bine?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, am revenit!

La birou tot prost merege reteaua/netul, in plus un server s-a hotarit sa o ia razna asa ca am venit spre casa.

Lou, miss you too . De fapt, mi-e dor de voi toate. Ca am un program groaznic la birou, nu neaparat ca timp dar ca nervi si stres. Dar asa e la inceput de an, se mai elibereaza mai incolo.

Lou, imi trimiti si mie link-ul catre pozele tale? Vreau si eu sa te vad. Pliiiiz .

Caro, la mine e deformatie profesionala si de-aia vad .

Cu dieta nu stau neaparat foarte bine, dar incap in hainele de acum 3 ani (hainele mele etalon), asa ca nu cred ca am luat prea mult in greutate. In Bucuresti n-am cantar, ca tot zic ca mi-l aduc pe cel din Cluj si nu mai apuc.

Vroiam sa-i multumesc Andei pentru link-ul dat mai devreme. Extrem de interesant, are si retete, cred ca o sa experimentez cate ceva de pe acolo.

Zuzi, sa inteleg ca i-ai bagat si pe cei de la birou la un nou stil de viata ? Foarte frumos ca au reactionat si acum iti fac si tie viata mai usoara cu alegerea pranzului .

Gusta, mama draga, de ce spui tu ca arati ca muma padurii?? Eu zic sa te aduni un pic, am senzatia ca esti mult prea stricta cu tine. Trebuie sa inveti sa te iubesti putin. Nimeni nu zice sa ramai la greutatea asta, dar sa spui ca esti muma padurii e cam prea mult! Hai, ca tu stii ca se poate .

Violeta, iarta-ma ca am uitat sa-ti urez spor la invatat in postul de mai devreme. Simteam eu ca am uitat pe cineva... Sa stii ca n-a fost cu intentie .

Va las acum, ma duc sa pregatesc ceva de mancare ca nu avem nimic, bate vantul prin frigider. Va pup pe toate.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutici gagici ! Mai sa lesin, io nu pot tine pasul cu voi

Acush m-am intors de la sala, primul aerobic dupa o pauza de 2 saptamani, asa mi se pare...ca a trecut o vesnicie, dar a fost ok.

E a treia zi fara cioco, Lai , nu pot sa cred ca esti cola addicted...e greu sa scapi de cola/pepsi adiction, insa nu e imposibil. Eu eram / sunt cateodata efectiv moarta dupa pepsi, dar mi-a intrat in cap atat de puternic ca e nemaipomenit de toxic incat extrem de rar ma loveste setea de el si atunci beau cateva guri de pofta (as bea tot paharul, dar nu mai pot), dupa cateva guri imi trece si daca fac asa de 5 ori pe an, nu-i bai...

Delia, ce fain ai scris ce simti la cartile lui King..eu asa simt la Anne Rice cu vampirii ei si la Harry Potter, jeez, cred ca sunt infantila rau!

Lou, please please, da-mi si mie link-ul ala cu tine, trebuie sa te vaz si eu

Anda ioi, in fiecare zi mi-am planuit sa te sun pt recipientul ala de-a ramas la mine...sper sa nu te superi si sper ca nu ai avut mare nevoie de el intre timp...

Gusta, sa-ti intre bine in cap: nu esti muma padurii, nu esti urata, esti chiar draguta si eu nu fac complimente gratis! E incorect sa te vezi asa...poate vrei sa-ti arat eu poze de muma padurii..tu cu cine crezi ca seamana copila aia frumoasa? 5 - 6 kile in plus nu te fac muma padurii ci doar o zana durdulica

Zuzi, ai fost superhaioasa ce m-am distrat

Ma duc sa citesc si eu un pic ca sunt obo si mai am si de randuit prin casa.

Am uitat sa va zic, am inceput un tratament pentru fatza, e drept ca m-a uscat de bani, din start, dar sper sa merite. Fac microdermoabraziune si de la prima sedinta mi-am vazut tenul mai luminos si "descarcat" senzatia a fost super si nu mi s-a iritat fatza...



Va si pe maine si va rog, nu mai scrietri asa de mult!

Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Hello!

Ce repede umpleti paginile!

Meniul meu azi:
- iaurt natural cu stafide, o lingurita de gem de visine si cateva caise uscate
- un mar si o banana
- un sandwich cu ou si salata
- supa de rosii
- o salata de paste cu ton si ceapa


Cristina
multa sanatate micutei!

Crys, multa sanatate si tie!

Puskin, da eu tu cu WW-ul sunt. M-am invatat cu el si cred ca stiu punctele pe de rost Vreau si eu reteta de lasagna cu vinete please..suna tare bine

Lai, si is la fel cu Cola..cand mi-e pofta de dulce prefer sa beau un pahar de diet coke..habar n-am care-i mai rau! Mi-am programat o sedinta de o ora pe "cuier" in seara asta.

Carmencum te mai simti? Cum a fost la serviciu? Ce-ai mai gatit?

Zuzi, o zi buna! Cat ai mai facut pe banda?

Tzuni, si eu mi-aduc aminte de poze..toata lumea-ti spunea cat de bine arati si tu te plangeai ca esti grasa! Ai sa le dai jos repede, ai sa vezi!

Aliclara, felicitari pentru nepotica!

Am pupat pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

sunt cam prinsa sa imi pregatesc mancare pentru 3 zile , pun meniul si revin.

08.00 - 100g smantana, 15g seminte de in
11.00 - 50g macrou la cuptor, 6 oua de prepelita fierte, 40g ficat de cod
15.00 - 250g ciuperci la cuptor cu 50g gorgonzola, 20g caju
20.00 - 100g carne de vita fiarta, 200g fasole verde, 1 lingura ulei de masline, putin otet


Total 1,377 calorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

Fetelor va multumesc pentru suportul vostru.
lai bafta saptamana viitoare la HSG. Mie mi-a recomandat doctora intai o histeroscopie. Poate nu mai este cazul de HSG. Astept sa vad ce vorbeste sora-mea la Brasov, cand trebuie sa merg.
Gabi intr-adevar nu am facut teste de ovulatie. Vreau acum sa elimin si ultima problema, cea a trompelor. Daca sunt ok, atunci inseamna ca este vorba de stres.
Aliclara sa-ti traiasca nepotica. Sa fie sanatoasa si norocoasa, sa va bucurati de ea.

Meniul de azi:
- 2 mandarine
- orez preparat cu mirodenii + o painica cu tarate
- o prajitura mica (din cea de ieri de la ziua sefului)
- 200 g. branza de vaci slaba cu 4 morcovi
- 50 g seminte de floarea soarelui
- 2 litri apa plata cu lamaie.

Va las acum ca sunt cam obosita. Merg sa-mi fac o baie, dupa care poate mai citesc pentru examene.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Carmen, cartea lui Stephen King pe care o citesc se numeste "On Writing" - este absolut nemaipomenita dar e bine s-o citesti dupa ce ai lecturat deja macar citeva carti scrise de el.



am citit vreo 4-5 carti de S.K, e ok?

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Carmen, banuiesc ca da. Ce carti ai citit?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Tzuni, am reusit sa vad "The Wrestler", nu stiu de ce ma asteptam la mai mult.
In fine, "Seven Pounds" e mult mai fain, . O sa-l revad, cu siguranta!

Crys, azi am vorbit in soapta la ore, spre deliciul elevilor, . Sper sa ma "repar" in weekend.
Bunatati gatesc destul de frecvent, , culinarul e de vina.
Tu ce faci in afara de munca? Iti ramane timp si pentru alte activitati?

Lai, nu ne arati poze cu tine?

Daniela, si ai grija de tine, muncesti prea mult.

Lou, nicio schimbare in starea mea. Incerc sa vorbesc cat mai putin (dar nu-mi reuseste!) si sper sa-mi revina glasciorul pana luni.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput