Nou stil de viata (245)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, din ce-mi amintesc acum : Misery, Carrie, Apocalipsa (2 volume), Jumatatea intunecata si Zona moarta.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Carmen, care ti-a placut mai mult? Eu n-am citit Carrie dar am vazut filmul... Si colectiile de povestiri sint interesante, Night Shift de exemplu...
Multa sanatate, sa iti revina glasciorul!

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

La multi ani!! sanatate si numai bucurii!
sa va scriu si eu meniurile mele? sa va spun cite kg am acum la 26 de sapt ... mai bine nu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am terminat si eu gatitul si calculatul pentru 3 zile , ma bag in pat ca mi se inchid ochii.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui laiTzuni, cam asa e cu masivitatea persoanelor inalte si cu kg in plus. Si eu sunt inalta si-mi aduc aminte cand eram in Asia si eram si mai grasa decat acum, si-n viata de zi cu zi nu-mi dadeam seama, dar uneori cand stateam la coada intr-o toaleta publica ma uitam in oglinda si dintr-o mare de femei rasaream eu, de doua ori mai lunga si de doua ori mai lata decat toate celelalte, de ma speriam si io maica de aratarea din oglinda nu eram usor nici de sarit, nici de ocolit Io sunt convinsa ca tu esti frumoasa si acum, dar e pacat de ce ti-a dat Dumnezeu sa nu mai dai jos niste kg ca sa fii super-extra asa cum poti fi.Lai
Lai m-ai facit sa zimbesc, asa e cu noi astea inalte, cu kg in plus suntem pur si simplu masive cum zicea si Tzuni. Mare mare noroc pe mine aici in nord unde am aterizat din greseala pura, asta-i viata, si deodata am ajuns din inalta in mijlocie. Am prietene de 1.77-1.80 si chiar 1.85! Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui liris
La multi ani!! sanatate si numai bucurii!sa va scriu si eu meniurile mele? sa va spun cite kg am acum la 26 de sapt ... mai bine nu ...
LIRIS!!! Ce mai faci! Ori mai bine zis ce mai faceti voi doua fetelor:)? Cum merge sarcina? Ati ales numele bebelinei? Mai am o mie de intrebari de gen. Lasa tu kg in pace, eu sunt sigura ca asa de mult nu ai luat, cu Robert ai fost model, nu are cum sa fie altfel acum. Si ce se mai pune dupa sapt 34 cam asa, e mai multa apa care se da in primele sapt jos. Asa ca pofta buna, relaxare cit mai multa sa-ti priasca sarcina fara alte ginduri. ce zice Robert de viitoarea surioara? Poze ai? cred ca tre sa fii o graviduta frumoasa.Apropos de asta cind eram insarcinata si-mi zicea lumea ca cica as inflori, ca asa explozie de frumusete si asa chip luminos nu am avut nicicind, imi venea sincer sa-i string de git pe toti:) ma simteam f mintita, sincer:)) Dar de pe margine altfel stau lucrurile, parca parca as crede complimenetele primite, asa groaznica nu oi fi fost.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

salutare,
io lipsisi, dar ce sa fac, examenele astea. fetelor, cu cat zic mai mult sa incep sa fac ceva sa slabesc, cu atat parca mananc mai mult. ce e cu mine........ mi-e o ciuda pe mine.... sunt atat de slaba.... mama e de vina... ca face papa bun si nu pot rezista.

mai am inca 5 examene, de aceea voi intra mai rar. va pup si spor la slabit.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lou vecina te-am admirat in voie, mama ce corp tras prin inel ai! Tinara, frumoasa si energica, de uneori zic ca puii astia ne imbatrinesc inainte de timp:) Oricum o sa-ti stea bine mami, aveti copilasi in plan? Ai grija la ce maninci, faci sport, ce mai bravo! Te recunosc acum in Legoland din o mie:). Chiar asa din danemarca mi-au ramas intiparite in minte doua lucruri:-oameni mai calmi si pur si simplu impacati cu tot si toate, nestresati, linistiti, eu una ca acolo nu am mai vazut! nemtzoaicele se agitau ca clostele pe linga copii, mamele daneze relaxate soro, zimbarete, asa la leneveala in soarele verii. A fost doar o impresie ori chiar asta predomina?-untul! la orice comandai de la friptura, piine, pomes pt copii, clatite, toate veneau cu unt din belsug alaturi. cubulete, inimioare, stelute de design, de mincat, nu stiu. Eu imi zisesem ca mai mult unt ca la nemti nu are cum sa existe, astia nu stiu sa infulece piine neunsa:), dar uite ca la danezi fu si mai si!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Vad ca e liniste in seara asta, Tzuni ce-i cu tine? All ok?Gusta cind nu stii ce sa faci de mincare, fierbi o gaina. Pina te gindesti mergi la supermarchet o iei si pe drum o planuiesti. Asta am facut si eu azi, am fost ocupata pina peste urechi, am apucat doar sa cumpar un cos de legume, in general tipuri de verze ca acum e vremea lor si ceva carnuri slabe. Miine o sa am un meniu bunicel.A facut mama o supa de pui cu galuste pt copii, eu am fiert brocoli pe care l-am mincat linga carnea fiarta cu ceva hrean. Am mai mincat si ceva supa fara galuste, mama a mai pus ceva zucchini in supa de data asta pt mine si Aldo, asa ca a mers supa bine, nu a fost chiar goala(pe linga radacinoase).Meniu azi:MD:o felie d e piine de cereale cu brunch light si 2 lingurite marmelada fara zahar, cafea, lapte slabP: supa de pui cu legume, o cafea cu zahar brun si lapte gras(scapare aiurea..)G: activia si un pumn amestec de aluneSport: 2 ore: 1 ora step-dance si o ora bodystiling, joia e pt avansati, cred ca am ars cam 800kcal minim.C: piept de pui fiert cu brocoli si hrean, un pahar de vin alb su apa mineralaMi se pare cam putina mincare azi, dar nu am avut timp sa ma gindesc la mincat, abia acum as sta si as minca in tihna ceva.Noapte buna! Pe miineVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Happymum, succes la examene!

Roxa, nu'sh daca-s chiar dependenta, cand nu sunt la dieta nu poftesc la cola - dar mai beau si atunci, in general cand mananc in oras si nu stiu ce altceva sa comand de baut (as comanda ceai cu gheata sau limonada, dar de multe ori au zahar gata adaugat). Insa in general de dulciuri da, sunt dependenta..

Liris Sarcina usoara si frumoasa in continuare si cat mai putine evenimente stresante in viata voastra, daca se poate chiar zero!

Lou

Crystina, o ora pe cuier, super

Violeta, multu', sa fie. Histeroscopia e doar H-ul din HSG?

Vik, tre' sa fie fain cu nemtoaicele mega-inalte pe langa tine

Carmen, ma'c sa scormonesc, sa vaz ce gasesc.

Meniul meu de azi:
o banana
juma' de cana de cafea cu lapte
doua sardine, o felie de paine cu cereale, un gogosar in otet
doua felii de pizza facuta in casa (cu crusta subtire, din 2/3 faina integrala si 1/3 faina alba, drojdie, zahar; pe deasupra ulei de masline, un sos facut din pasta de ardei, rosii maruntite si usturoi; cateva bucatele de branza de capra si de branza ricotta; capere; arugula; sardine) - am mancat si aseara o bucata cat doua degete
trei mere mici
o para mica
30g migdale
un iaurt natural

Sport - 45 min alergat in parc

Lai

Mergi la inceput