Gravidute prin FIV (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Buna - am reusit in final sa ma inscriu la dr Ion Ionut, a fost de acord sa mi urmareasca sarcina desi a zis ca are multe nasteri in august; mi a facut o eco abdominala, bebita era bine; in legatura cu sacul gestational a zis sa stau linistita ca atat timp cat bebe e bine, n am ce face mai mult si ca oricum sacul gestational va fi inlocuit de sacul amniotic;m a intrebat de testele genetice daca sunt de acord sa le fac, si am zis ca ma mai gandesc pana la urmatoarea consulatie, mi a mai dat o lista de ananlize de facut si asta a fost;a zis sa stau linistita si sa nu mai despic firul in patru;aaa si petele bejulii au trecut de ieri asa subit cum au aparut, sper sa fie bine si sa nu mai apara; dr. a zis ca sunt normale si sunt normale si sangerarile mai moderate;asta e..

tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

Buna seara fetelor!

Cristina 28+


<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=mommy&year=2009&month=4&day=8&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=mommy&year=2009&month=4&day=8&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

fetelor cum fac sa reduc tot "carnatul"asta?

Cristina 28+Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

multumesc mult pentru raspunsuri legate de celulele stem.
Eu totusi mi-as dori ca totul sa se petreaca in Romania . Asa am fost de suspicioasa si cu fertilizarea in vitro in Rom. dar iata ca se face si la noi cu reusite. Nu stiu, ma mai gandesc...
Oricum e bine de stiut si firma din Cluj.
Totusi m-ar fi interesat parerea fetelor care au facut deja asta cu toti pasii. Cred ca o sa le intreb la "mamici"

20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

smoly copiaza din tot carnatul ala doar ce e subliniat.

Eni 32+ Raymond si Roland

Uite cum e la mine

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Eni&year=2009&month=3&day=9&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ralu eu am nu am citit decat ultima pagina nu stiu ce s-a discutat dar iti voi povesti cum am facut eu, am recoltat cu cei de la Cluj Coord Blood Center,am aplicat pe siteul lor mi-au trimis formularele adica contractele sunt 3 si se completeaza in 2exemplare,am trimis un ex la ei dupa care cu 6 sapt inainte de a naste mi-au trimis kittul de recoltare sigilat nu am avut voie sa umblu la el, cand am plecat sa nasc l-am luat cu mine evident si l-am dat dr in sala de nasteri eu am nascut prin cezariana,dupa ce am nascut a sunat sotul la ei o sa ai un nr de contact,au venit le-au ridicat,dupa mi-au trimis rezultatul analizelor in 6sapt de la recoltare si atunci am platit.

Sarcini usoare in continuare tuturor fetelor!



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

mersi Enni dar cred ca ma las pagubasa!

Cristina 28+Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

cred ca am reusit??

Cristina 28+Iubirea mea"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=cristina&year=2009&month=4&day=8&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Buna seara fetelor

Moniland felicitari ptr rezultatul ecografiei si sa dea Domnul ca numai rezultate buna sa ai pe tot parcursul sarcinii
Elenada eu am slabit 4 kg pana in sapt 10 si abia in sapt 16-17 am ajuns la greutatea initiala
Dariaioanaxx fata draga nu te mai impacienta, urmeaza sfatul medicului, linistestete si nu mai cauta nod in papura; si fie ca petele sa nu mai revina niciodata pana la implinirea celor 40 de sapt


Bianca 34+ AMR 6 sapt!!!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

merci mult madalina
deci nu e timpul trecut sa ma ocup de asta. Cred ca o sa gasesc mai multe amanunte la ei pe site. Sper sa gasesc si un contract ca sa -l discul cu niste avocati

fetelor,eu ma confrunt cu o mica problema ,dar destul de sacaitoare: ORICE as manca am niste arsuri ingrozitoare(sau poate in tot ceea ce am mancat pana acum am avut de fiecare data ceva ce nu mi-a priit). Voi cum scapati de ele?, pt ca stiu ca apar in sarcina, dar nu ma asteptam sa fie asa de ingrozitoare!!!!
Ce alimente sau ingrediente sa evit ?
Ce sa mananc ca sa mai domolesc senzatia asta oribila? Simt ca imi ia gatul foc?
Stie cineva vreun leac naturist sau babesc ? Stiu ca se ia ceva... dicarbocalm pt asa ceva, dar in cazul gravidelor nu stiu dc e indicat...

pupici 20+

Mergi la inceput