Gravidute prin FIV (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni eu pana acum m-am ingrasat 8kg. Nici nu stiu cam cat ar trebui sa ne ingrasam, cele cu gemenuti. Mi se pare cam mult si nu am pus decat de burta.
Sarcini usoare va doresc fetelor.


Micky 21+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cica in sarcinile cu gemeni se pune 16-20 kg.

Elena, ai grija sa nu ajungi ca Pussi cu perfuzii in spital.

M-am intors de la eco. Nu am inteles mare lucru ca nu am inteles imaginile. Degeaba imi zicea dr. ca aici e asta si aici cealalta ca ma uitam la monitor si nu am priceput mai nimic.
Cel mai important e ca sunt bine si in grafic. Cel mare are fix varsta sarcinii 12 sapt si 1zi si 5,64 cm, iar cel mic 11 sapt si 6 zile cu dimensiunea de 5,14 cm. Deci la varsta aproape egali, doar 2 zile diferenta, si la dimensiuni 0,5 cm. Ma uit la poze si la filmulete si tot nu cred ca sunt ai mei

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland ce ma bucur ca bebeii sunt bine. Sa iti traiasca sa fie sanatosi si sa se nasca la termen. Felicitari
Eu sper sa recuperez cu kg. Trec cu bine de primul trimestru se termina cu greturile si pe urma o sa mananc si eu mai bine si avand in vedere ca stau in pat cred ca o sa depasesc leger un elefant.
Numai cu mama sa nu semnan si sa am vreo sarcina toxica asa cum a avut ea cu mine. Si cu toate astea dupa nastere era saraca mai slaba ca inaite de a ramane iar eu balenuta am avut 4 kg la nastere.
Sanatosi sa fie bebeii mei ca am eu grija sa fie mari si frumosi.

Pupici la burtici

elena +11

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Moni ,multumim de cspitol nou sa fie cu noroc!doresc tuturor fetelor sarcini la termen fara probleme!

Elena eu m-am ingrasat,am o burtica...dar dau jos kg repede..sper

Ieri am fost la eco,tarziu,totul e ok..va scriu ceva mai tarziu..
Fetelor azi noapte de pe la 3 am avut o indigestie ingrozitoare,asa dureri de stomac si burtica de cand mama m-a facut nu am avut..acum m-a mai lasat..am mancat un iarut si ceai cu miere si lamaiie ..stie cineva ceva ce ajuta,am crezut ca mor de dureri??..multumesc..
Pupici la toata lumea..

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Moni,
ma bucur mult ca gemenutii sunt bine...cred ca ai avut niste emotii..felicitari.Moni!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

elena, multumesc. Tu cand mergi?
muffi, cand imi facea eco eu cautam din priviri inimioarele ca asa stiu ca sunt ok. Si apoi treaba lui ce tot masoara acolo. La cel mic ii batea inimioara cu 150 batai/min. Eu cred ca e in grafic. Ne-a dat si sonor, dar tot nu cred ca sunt la mine in burtica.
Oare numai eu sunt asa sau si voi tot asa sunteti?
Poate din cauza asta nici nu mananc mai mult. Deocamdata sunt cu aceleasi kg. Dr. mi-a zis sa iau Centrum Materna 2tb/zi. Cred ca o sa incep sa ma ingras de la ele. Sper totusi ca nu prea mult.
Mi-a zis de dublu test si de triplu test si lasa la latitudinea mea daca sa fac sau nu ca sunt analize controversate. Eu vreau sa fac, dar pe care dintre ele ca numai unu fac. Mi-a zis ca cele mai fidele rezultate le are Clinica de Gine de Stat de la Cj. Ce ciudat ca tot la Cj ajung, dupa 4 incerca de FIV acolo .
Muffi, pai te-ai cam grabit, nu azi trebuia sa mergi? Hai ca astept povestile

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

A, si aici pozele. Poate intelegeti voi ceva.
http://www.flickr.com/photos/monicahhh/?saved=1

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Muffi draga numai asta iti lipsea!
Moni ma bucur ca bb-ii sunt sanatosi! Lasa ca stiu dr la ce sa se uite. mai ai rabdare pana la 12-15 sapt cand mai si distingi cate ceva pe acolo.
Eu de dimi am fost la Synevo la analize si cica li s-au terminat fondurile!
Voi merge in 2 sapt din nou, sau sun la dr de fam sa vad ce alta clinica imi recomanda. Pt ca nu vreau sa-si bata joc de analizele mele. Mi-am verificat tensiunea si e scazuta. A fost probabil din cauza agitatiei acel mic puseu.
Elena tu nimic?
Un minunat we!

Bq 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Eu luni ma duc la ecografia morfofetala. La 16:20 am programare. Abia astept sa ii vad asa mai mult si nu pe fuga. Am mai vazut la cineva poze de la morfofetala si nu am inteles nimic. Dar important e sa fie ei bine sanatosi cu tot ce le trebuie nu sa intelegem noi ce si cum. Sotul meu vrea sa il vada pe rokarul care dadea din cap manute si picioruse marti. Ma tot intreaba in ce parte era. Si eu habar nu am in ce parte a burtii era.Mai nou sta cu mana pe burtica mea si vrea sa ii simta. I-am spus ca nu are nici o sansa dar totusi insista. Ca daca printr-o minune ii simte.

Muffi ma bucur ca luptatorul tau e bine. Ai sa vezi tu ce bebe perfect ai sa ai si ai sa te bucuri de el toata viata ta.

Bq nu mai gasesti t si alte laboratoare gratuite care sa aiba contract cu CAS-ul?

elena +11

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

La morfo fetala e f fain. Se ocupa mai mult de tine. II intoarce pe toate partile, din sanerul ecoului. Te distrezi chiar, ca ei nu vor sa stea.
Le masoara capusorul , si ei sunt atat de mici... si pielicica din spatele capului, translucenta nucala.
Ei sunt acolo, si tu nu ii simti. E ca in filmele SF.
Trebuie sa fie elena, dar nu vreau la lab de cartier, ca ce stiu eu ce rezultate dau ei...
Acum nu sunt reactivi, si f multe rez au iesit la hepatitele b si c pozitive!
Nu am nevoie de asa ceva si la mine!

Bq 25+

Mergi la inceput