Copilasi de Iulie-August 2004(9)*Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, sanatate multa juniorului.

Nici eu nu stiu nimic de Dana-Ema

Rox, ahaaa, deci esti ready
Bine ca stii sa fii ferma cu Pat, cred ca ai rezultate, nu ca mine



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

offf, Gabi , te inteleg ca si eu am tras la fel cu Codrin de sarbatori ...dar ce zici tu seamana cu laringita ...
eu intr-o noapte am chemat salvarea ca mi se parea ca nu poate respira din cauza raguselii ...
pana la urma tot la antibiotic am ajuns ...
multa sanatate va dorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Vin si eu la semnat condica, sunt in criza de timp permanenta, a inceput anul asta in forta la noi la job si se simte o amenintare perpetua in aer, la Londra chiar se simte criza si daca e sa taie din posturi, vor taia de la noi in primul rand

Recunosc ca am citit din urma pe diagonala, dar...ce am retinut:

OLIVA, tinem pumnii stransi sa fie totul bine cu Sorin !
DARIA, eu il pedepsesc si il iarta taica-sau si ma enervez teribil si ii cert pe amandoi...
GABRIELA, multa sanatate la pui!
MONICA, bafta la operatie!

Sa va povestesc ceva despre poetul meu - ieri mi-a recitat "Zdreanta" in intregime, am fost foarte surprinsa mai ales ca mi-a zis educatoarea doar l-a spus de doua ori ca sa inveseleasca o lectie despre animale.

Aseara m-a apucat pe mine (nu dati cu parul) sa ii vorbesc despre Eminescu si mi-a zis cateva versuri din "Somnoroase pasarele" (tot de la gradi).
Cred ca este chiar pasionat de poezie si am constatat ca si memoreaza versurile foarte usor.

Cam asta de la noi, va pup, un week-end frumos!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Nu fac operatie! ...Se remediaza cu operatie dar ideea e ca nu e asa de grav daca nu faci operatie...numai inestetic...hahaha
Daria, o sa incerc sa fiu sexi-pexi cu gimnastica ("dom' doctor, alternativa operatiei ar fi gimnastica...ati vazut cazuri in care se vindeca asa?!" "da" cu jumatate de gura..."si cam in cat timp se remediaza" "doi, trei, patru, cinci ani" )
Roberta, pupam poetul...la voi la Moldova acolo cred ca e ceva in aer...:)
Gabi, sa-si revina Tudor cu raceala.
Eu si Maria suntem ragusite si tusim de vreo luna jumate. Daca ma vede doctorul cred ca ma bate...dar nici sa-i dau 3 luni medicamente pentru o tuse care vad ca oricum nu trece ...nu-mi vine...(m-am gandit ca intr-o saptamana sa ne mai vedem cu doctorul ca sa ma mai asigure ca nu e nimic grav...tusim asa de cateva ori pe zi si vorbim mai infundat...)
Olivia, multa sanatate si sa nu mai apara nici o problema!
Roxi, eu ma enervez tare si ridic tonul si mi se pare ca nu ma pot controla, dar sunt si eu om...Pe urma imi pare tare rau.
Dar cred ca de multe ori testeaza limitele...

Ma duc la probe, un weekend frumos sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

bonjurescu!

foarte din scurt, ca's prinsa rau, maine il botezam pe paul.

Olivia, muuulta sanatate lui Sorin. Sa fie bine!
Roxa, pupici pe burtici. Sa stea donsoara la caldurica!
Monica, felicitari pt bb2!
Daria, stai linistita: io'l pedepsesc, urlu la el (zici ca's apucata), uneori imi pierd firea si-l altoiesc, apoi imi vine mie sa urlu si in 10 minute ma'c si'l pup si se duce totul de rapa... asa ca...
Caro, multumim de indrumari pentru scoala. eu inclin sa'l dau la 7 ani, ca e navalnic si neastamparat, tac'su vrea la 6... un var de-al nostru ne-a recomandat sa-l lasam si la pregatitoare si sa-l dam la 7 ai (are fetita in clasa I si nu s-a descurcat f bine)... mai vedem dupa ce o face 5 ani.
Andreea, o sa te descurci cu 2. Incet-incet se aseaza toate.
Gabitzu, sanatate multa la pitici!

aventuri cu 2 frati: victor, asa neastamarat si smucit cum este a reusit deja sa-l capseze de 2 ori pe frac'su: odata i-a scapat un pumn in cap, a doua oara o usa . asta pentru ca are un obicei extrem de prost: cand iese dintr-o camera agata usa in mers si o izbeste. si nu s-a uitat ca eram in spatele lui, sa-l pun pe paul in pat la el isi cere scuze si plange, dar ma apuca amocul cand vad cat de agitat e...

maine crestinam puiul mic. asa ca sunt ocupata full, astept provincia.. ne mai auzim luni, sper sa apuc sa pun si poze..

azi am avut evaluarea la job... mi-e si frica sa ma gandesc.

va pupu si va urez un weekend frumos si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Danule dixstractie placuta maine si petrecere frumoasa, asteptam poze de luni incolo asa e copchiii astia...agitati mai.... am si io un exemplar acasa. nu ii stau mainile si picioarele o clipa...indiferent de ce face. noroc ca m-am mai obisnuit. dar tot ma ratoiesc cateodata.
Cristale ptr tine as zice ca merge o codeina (zau, in 3 zile nu mai tusesti, parol d'honneur). din pacate ptr maria doar siropul de ridiche ar fi disponibil. dar as zice ca da si ala rezultate bune. si fiertura aia a lu' Simona, cu nuci fierte intregi, nu o mai stiu pe dinafara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Dana, distractie maxima si vreme frumoasa va dorim. Credeam ca numai eu imi ies din fire.. ma simteam si eu mai speciala...hahaha

Roxi, precuram imediat codeina ca sa ne reparam (ridichiile sunt in camara numa' ca trebuie sa-mi dea un sirop cat mai dulce altfel nu o sa am succes...:)))

Urlete...bataie...revin.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roller, wow, sa vii cu poze Distractie maxima sa aveti
Cristal, si noi mai tusim ... o zi da, doua nu ... insa voi urma sfatul Roxanei cu ridichea neagra.
Aia cu nucile o scrisese si Amironeanu parca ... nuci, lamaie cu coaja, miere ... cine stie ???


O mai pedepsesc ... insa nu o deranjeaza nimik, efectiv.
Am tras-o de par , insa a doua zi m-a intrebat daca vreau sa o tund Am intrebat-o daca ii place sa ne comportam ca animalele, daca tine neaparat sa urlam si sa ne apucam de certuri serioase. La teorie e nota 10 cu steluta. In rest ...



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristale nu are cum sa nu fie dulce siropul ca doar pui zahar in gaura scobita si iar zahar si iar zahar... deci e dulce
Daria la mine urlatul nu functioneaza deloc. mai nou aplic metoda ignorarii care nu merge nici ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc de incurajari..deocamdata este ca la puzzle..am doar piese ..

Eu sitn o mama care tip...nu din prima..dar din a doua! Uneori nu merge altfel..si apoi imi pare rau ca deja imi face observatie ca nu este frumos sa tipi!

V-am zis ca s-a crizat rau de tot ca nu a mers inauntru la mamografie,dar asa de rau de ziceai ca i-au murit parintii..eu nu-s obisnuita cu crize din astea din nimic..a fost prima data..

De ale lui Luca:
-Mom I want a baby boy..actually 2 boys and one girl?
-De ce Luca ?
-'cause I need somebody to play with in my room!
-Patru copii Luca! Eu nu pot sa am grija de 4!
-I have an ideea! You take care of 2 kids and daddy takes care of the other two! (si a sa mi-a demonstrat sa are si noutini de matematica)

V-am zis ca si eu am facut ca el(am urit faptul ca am fost singurul copil!)..dar eram mai mare, in jur de 10 ani..ii inebunisem pe ai mei ..pina la punctul la care s-au gindit sa infieze...chiar au gasit..dar le-a fost teama..

Roxa si atunci ce merge?hi,i,hi..da de aia nu am calatorit sa nu fie ziua lui Nea Nelu!!
Cristalinule sanatate multa!
Daria ceva toto trebuie sa mearga...nu se poate..
Robi bafta sa nu fie cazul de concedieri pe la voi..
Danule distractie placuta!! Asteptam poze!
Simo fac mamografie pt ca de la 4 de ani se indica anual pt tot restul vietii si asta pt ca mamografia este singura modalitate de screening pt cancerul mamar. Ecografia nu poate depista microcalcifierile (primele semne de cancer mamar) ci doar macrocalcifierile..Ecografia este mult mai buna pt detectia chisturilor, nu si a fibroadenoamelor (tumara beningna) si a tumorilor maligne. In plus eu am un nodul descoperit acum 2 ani..

ma duc la sedinta ..o sa dureze 3 ore..ce naiba o sa fac!..cica ne povesteasc despre criza..buget..etc

Mergi la inceput