Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 ( 256)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Roxana, sper ca scrii din sala de asteptare, nu chiar de pe scaunul dentistului

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Cred ca ati asteptat cafeluta,cred ca e randul meu...asa ca poftiti la cafeluta si alte bunatati...dar care sa nu ingrase

Betty, un nr de tel poti sa ne dai de la Dr. Costache, pt mine este super aproape la potcoava.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem


0744654136 dr costache sau poti sa mergi la euroclinic la doctoritza tararache sau doctoritza nedelcu 0212006800


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

La noi e urat,ploua si s-a format si polei pe jos..

Roxule merci fain de cafeluta..tare buna! M-ai intrebat ce-i cu hernia,in 2006 m-am operat in partea stanga si am crezut ca am scapat,dar mi-a aparut si in dreapta,dinainte sa raman gravida...iar alta tratament decat cutitul,nu e...deci cand n-oi mai putea,musai alta operatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Betty, eu am bibilit putin lista noastra si ti-am rezervat un loc (deocamdata invizibil) la viitoare burtici. Si tin si pumnii!

Eu gata, ma mobilizez sa slabesc putin, sa pot incepe proiectul Bebe2! Dar am ceva temeri. In primul rand, cand le aud pe alintatele astea cu 59 de kg cum se plang, cum sa inceapa ele sarcina de la 59 de kg...dar daca o incepeati de la 67 pe prima, cum am inceput-o eu? Copilul sa fie sanatos! Dar tot imi pareti alintate. Si cand te gandesti ca acum vreo 3 ani aveam si eu in jur de 58 kg...bune vremuri! Hai fetelor, nu va alintati. E bine sa slabiti daca asta vreti, dar fara alinturi cu prefix 5, daaa?
In al doilea rand, nu stiu zau cum o sa imbinam programele lui Bebe2 si Tudor. Pai inca mi se pare Tudor dependent de mine. Azi noapte s-a trezit din somn plangand si numai eu am reusit sa-l linistesc si adorm, taica-su nu a reusit. Cum o sa facem cu 2? Si seara inca eu il adorm, dar daca apare si Bebe2, cum ma impart? Hmmm...Singura mea speranta e ca pana se naste Bebe2, devine si Tudor baiat mare, ca doar o sa aiba peste 2 ani, o sa manance singur, o sa adoarma singur... Visez si eu, e voie, nuuu? Fetele deja cu burtica la purtator, ceva lamuriri pentru mine aveti?

Adimercedes, cum s-a acomodat Lisa in pat de 'om mare'?

Ca tot fac ceva prezenta:
Maruntescuuuuuu, sunteti bine? Sau ati ramas blocate in tarc?
Slippers, cum mai sunteti? bine, sanatosi?
Dantje, s-a vindecat inima ranita?
Alinamuller, inca esti rasfatata de mamica?
Ayumi, cand vine sora in ajutor?
Danielle de Anglia, ati ajuns inapoi cu bine? Cand ai termenul?
Piciuliko, baga un ochi salbatic sa-ti pun o intrebare...
Ramonarosca, cum mai sunteti? tot prin calatorii in tari indepartate?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello si de la noi, merci de cafeluta .
Baiatul meu tot cu febra. Nu vrea sa ia antibiotic si mai nou nici siropul panadol sau nurofen.
L-am trezit azi-noapte iar, ca ardea, n-a fost chip sa-i dau decat 2 ml panadol, a plans rau de tot.I-am pus sosete cu otet, m-a stiut tot blocul, parca cine stie ce i-am facut...nu le-a tinut mai mult de un minut, si nici nu mai voia sa se uite la mine, plangea in hohote si a adormit cu taica-su, eu a trebuit sa ies din camera sa se linisteasca.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Yaia stiam eu ca ti-am ramas datoare cu ceva....FELICITARI pt examen

Diwana multumim frumos pentru urari.

Roxana multa bafta la eco.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ramona, felicitari pentru baietel, sa fiti sanatosi cu totii.

eu am inteles ca Devilla vrea tot fetita, asa e ?

Eu am facut dosarul pt. alocatie si l-am trimis pe sot sa-l depuna. Sa vad daca reuseste. N-am pus extras de cont in el, ca aveam in dosarul initial, oare o fi ok ? Sa nu ma cheme la posta iar lunar ca nu vreau.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui diwana


Cecilia, foarte bine pica cafeaua de la tine, noi tocmai am observat ca mai avem doar o lingurita de cafea, asa ca doar tu ne mai salvezi. Ai una si pt. sotz?

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares


este si pentru sotul tau.
Sa sti ca nici eu nu prea am loc, dar ma gandesc ca este singura solutie sa fac miscare zilnic....desi nu stiu cat ajuta, de aceea intebam fetele ...........dar vad ca nu mi-a raspuns nimeni

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Ramona, felicitari pentru baietel, sa fiti sanatosi cu totii.

eu am inteles ca Devilla vrea tot fetita, asa e ?

Eu am facut dosarul pt. alocatie si l-am trimis pe sot sa-l depuna. Sa vad daca reuseste. N-am pus extras de cont in el, ca aveam in dosarul initial, oare o fi ok ? Sa nu ma cheme la posta iar lunar ca nu vreau.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun


eu am scris in cerere ca vreau sa-mi vireze banii in cont.........

se pare ca banutii marinti nu o sa-i vedem decat prin mai, poate sa primim in continuare 6 mil si atunci recalcularea, dar e mica probabilitatea.....inca nu se stia....nici daca e suficient actele ce le-am dus


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Cred ca ati asteptat cafeluta,cred ca e randul meu...asa ca poftiti la cafeluta si alte bunatati...dar care sa nu ingrase

Betty, un nr de tel poti sa ne dai de la Dr. Costache, pt mine este super aproape la potcoava.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem


0744654136 dr costache sau poti sa mergi la euroclinic la doctoritza tararache sau doctoritza nedelcu 0212006800


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


multumesc, o sa incerc sa merg la Costache, banuiesc ca acela este nr de la cabinet.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput