Cel mai usor regim de slabire *3*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Asa-i, Madame imi cam plezneste obrazu' . Azi am fost mai cuminte, dar tot nu cum as fi vrut, am mancat dimineata ceva biscuiti, iaurt, banana, mandarine, putina conserva de ton, un fagaras cu cartof fiert... si voiam sa inkei, dar am gatit pt sot acuma (la cuptor, nu prajeala) si am mancat si eu acuma la 5...

Sper ca pe vineri sa-mi revin sub 70, si saptamana viitoare targetu e de 69! Gata cu joaca!!

Bravos, Madame pt 61,2..not bad, not bad...Cleo bravo si tie pt 56, slabaturilor! Nu ma las, nici de-al naibii!

www.flickr.com/photos/29781476@N03/?saved=1" target="_blank">Botzoflete al nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette79

Asa-i, Madame imi cam plezneste obrazu' . Azi am fost mai cuminte, dar tot nu cum as fi vrut, am mancat dimineata ceva biscuiti, iaurt, banana, mandarine, putina conserva de ton, un fagaras cu cartof fiert... si voiam sa inkei, dar am gatit pt sot acuma (la cuptor, nu prajeala) si am mancat si eu acuma la 5...

Sper ca pe vineri sa-mi revin sub 70, si saptamana viitoare targetu e de 69! Gata cu joaca!!

Bravos, Madame pt 61,2..not bad, not bad...Cleo bravo si tie pt 56, slabaturilor! Nu ma las, nici de-al naibii!

www.flickr.com/photos/29781476@N03/?saved=1" target="_blank">Botzoflete al nostru



deci se poate!!

si sa bag un banc tematic:


Sot si sotie la poarta Raiului. Sf Petru le repartizeaza un bungalow pe o plaja perfecta:
- Aveti teren de golf si tenis si daca va e foame, puteti merge la oricare din barurile din apropiere. Totul e gratis.
Sotul ,, catre sotie:
- Ai vazut? ! Daca nu erai tu cu taratele tale si fulgi si fibre... puteam ajunge aici acum 10 ani!



o soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

cleo bestial bancu !!!

www.flickr.com/photos/29781476@N03/?saved=1" target="_blank">Botzoflete al nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

misto bancul, asa cred ca o sa facem si noi cand ajungem pe unde om ajunge . Azi am mancat o salata pe la 4 si cam atat. Dimineata nici nu imi era foame, nu stiu ce naiba am... cred ca merg pe reprize: inainte sa imi vina imi vine sa mananc non-stop, dupa ce-mi vine ma calmez total . M-am si masurat - cam pe la pranz, ce-i drept, nu e 100% concludent si am dat jos cam 2 cm de la talie si fund. Nu-i rau, nu-i rau, sa o tin asa si zilele urmatoare!



I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Eu nu prea am cu ce sa ma laud. Daca vineri aveam 59, ieri dimineata aveam 58 pt ca mi s-a imbolnavit copilul si nu prea am mancat. Insa mi-a dat si mie raceala, mi-e cam rau, am tot luat pastile care au "ros" stomacul si a trebuit sa mananc, asa ca am pus kilul la loc .
Si eu abia astept vara pt salate, plus pepene galben si rosu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Madame tzuca-te-as, ca tare frumos mai shade tabelul pe prima pagina, mai ca-mi vine sa-l mananc Si ne-as ura la cat mai multe capitole doar de dragul tabelului, dar stiu ca nu e bine. Asa ca io va pun o intrebare intrebatoare: cand o sa ajungeti la greutatea ideala o sa mai dati pe la noi?
Cleo tare bancul Si felicitari ca stai pe baricade; n-ai mult de dat jos, si de-aia poate o sa iti fie si mai greu, ca sunt mai incapatanate kilogramele cand te apropii de normal.
Din cate imi amintesc eu, cu dieta asta am slabit in continuu, adica n-am avut parte de asa-zisul platou intalnit in majoritatea dietelor. Sunt curioasa cum e si la voi. Acuma, am avut eu platoul de acum o luna de 65,9 dar asta pentru ca faceam o prostie mare: veneam de la lucru, mancam ceva si ma culcam de dupa-masa o ora si asta nu cred ca m-a ajutat foarte mult; si acum, de-aia nu slabesc cum trebuie, pentru ca continui sa ma culc dupa-masa cam de 3-4 ori pe saptamana. Stiu ca nu e bine si incerc din rasputeri sa imi modific cumva programul, insa e foarte greu. Ultimele zile n-am mancat la pranz, m-am umflat cu apa si m-am culcat.
Eu am avut cateva zile foarte stresante la lucru si saptamana viitoare va fi si mai si, asa ca daca nu apar prin zona, inseamna ca mi-am pus streangul: lucrez la un club privat si luni o sa avem 1.000 de babe plictisite de viata care vin sa joace un campionat de bridge. Eu sunt quality guest manager, adica aia in capul careia o sa se sparga toate borcanele daca babelor nu le convine ceva. Si stiti cum sunt batranii de pretentiosi. Deja am insomnii de griji, ma duc la lucru cu 2 ore mai devreme, adica la 6 dimineata (de-aia ma si culc dupa-masa), am incercat sa organizez totul cum am putut mai bine, dar stiu ca vor aparea o mie de chestii neprevazute. Asa ca in ultimele zile, de stres, n-am avut pofta de mancare, am fumat ca locomotiva, sunt foarte irascibila, ceea ce nu imi sta deloc in caracter (azi am primit emailuri despre niste chestii care de obicei mi-erau comunicate telefonic si mi-am dat seama ca persoanele respective incearca de fapt sa evite sa vorbeasca cu mine, pentru ca stiu ca mi-ar fi sarit tandara). Off.. scuze ca va plictisesc, dar n-am si eu cui ma plange. Sper ca macar sa se vada la cantar saptamana viitoare, macar atat! As vrea sa ma culc si sa ma trezesc peste doua saptamani

Muse nu dispera, ia sticla si bea! De apa adica , cica cu cat bei mai multa apa cu atat iti creste rata metabolismului. Eu tot timpul cand simt ca am mancat mai mult decat trebuie, beau apa in nestire, ca sa nu se vada la cantar. Si merge. Botzofletele tau e o minune, nu alta! As pune 100 de kile pe mine sa am si eu o fetita asa scumpica.
Kay da, gasesti mai tot ce vrei pe aici; struguri, cirese, alea alea, dar nu-s asa de bune ca in tara. Daca ai bani de legume si fructe organice, alta poveste. Insa nici alea nu le gasesti pe oriunde. Ai grija cu dressing-urile, pe unde mergi ia-ti salata cu dressing on the side, fat free ar fi cel mai bine, pentru ca dressingurile aici au sute de calorii si chiar daca tu crezi ca mancand o salata ai mancat sanatos, de multe ori au mai multe calorii decat daca ti-ai fi luat un entree.
Pup, ma duc sa ma plimb prin parc sa ma mai linistesc o leaca. Si daca ma tine, alerg o tura.

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 66,8 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

addicted, multa rabdare cu babalacii. Ca sunt pretentiosi, nu e bai, dar se intiiind la vorbaaaa. sau cel putin asha is in Ro. Sper ca ai tai vor fi mai de soi, pt ca jucatorii de bridge au pretentia de a fi mai cerebrali. Parerea mea (am jucat si io candva...) (sunt modesta, sunt modesta)
si iti recomand din tot sufletul sa ieshi la alergat!! chiar dac anu alergi decat juma de tura obishnuita, si restul mergi, chiar daca faci neshte exercitii si o plimbare in ritm alert, dar iesitul in natura, si mishcarea f. f. bine la moral!!! mai ales cand esti ofticata de la job. Destinde, destinde, si face bine la pisihic.

sa ma laud cu cat arata cantarul azi dim? 55.5!!! adica inca juma de kil lipsa! dar nu ma sui pe lauri, sa vaz cateva zile la rand greutatea aSTA la cantar.

aseara la 10-11 m-a apucat faoamea. Zic lui tati, si ca ash manca o banana. tati m-a calmat, ca e 11, ca pica greu, sa pap o mandarina. Am mancat 2. Tot e ceva!!!





o soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Buna fetelor, m-as inscrie si eu. Nu stiu exact cat am acum, ca tb sa ma cantaresc fara haine.Asta voi si face maine dimineata. In jur de 70 arata cantarul oricum, la cele 1.67 m pe care ii am. E muuult. Sunt posesoarea foarte fericita a unui bb de 8 luni si 2 saptamani.
Nu am cum sa ma duc la sala, asa ca imi raman numai exercitii acasa, si regim. Pe sot il trec inapoi pe South Beach Diet cu care a dat jos peste 20 de kg, dar pe care i-a pus inapoi in timpul sarcinii . Eu m-am ingrasat dupa ce am nascut, inainte eram ok ca si kg. Asta e om vedea. De cateva zile fara sa citesc, am aplicat si eu dieta.Deci daca imi e pofta de dulce dimineata mananc ceva, dar dupa 6 nu mananc decat un iaurt, o portocala, o mandarina sau ceva de gen, usor eventual apa plata.
Sa vedem ce reusim. Deci maine va dau toate datele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

Buna fetelor, m-as inscrie si eu. Nu stiu exact cat am acum, ca tb sa ma cantaresc fara haine.Asta voi si face maine dimineata. In jur de 70 arata cantarul oricum, la cele 1.67 m pe care ii am. E muuult. Sunt posesoarea foarte fericita a unui bb de 8 luni si 2 saptamani.
Nu am cum sa ma duc la sala, asa ca imi raman numai exercitii acasa, si regim. Pe sot il trec inapoi pe South Beach Diet cu care a dat jos peste 20 de kg, dar pe care i-a pus inapoi in timpul sarcinii . Eu m-am ingrasat dupa ce am nascut, inainte eram ok ca si kg. Asta e om vedea. De cateva zile fara sa citesc, am aplicat si eu dieta.Deci daca imi e pofta de dulce dimineata mananc ceva, dar dupa 6 nu mananc decat un iaurt, o portocala, o mandarina sau ceva de gen, usor eventual apa plata.
Sa vedem ce reusim. Deci maine va dau toate datele.


mami de Edvin Sebastian



welcome here, vecino! noi suntem avantajate ca mai si alaptam. atat cat mai merge, 1 zi, 1 sapt - dar asta ar trebui sa ne ajute la slabit.
Ce tertip mai aplic: am o cioco sa zicem. O las - miiine dim. Intre timp imi trece pofta aia nebuna, ca stiu ca am ashteapta acolo, plus ca mananc fara frustrari o bucatica a2a zi dim.



o soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

"aseara la 10-11 m-a apucat faoamea. Zic lui tati, si ca ash manca o banana. tati m-a calmat, ca e 11, ca pica greu, sa pap o mandarina."

Cleo, vad ca are cine sa te sustina.
Cum ma sustine sotzul meu: pe la 10-11 seara il apuca pofta de cascaval, sau ciocolata sau carnati etc si zice "adu-mi si mie cutare" sau "fa-mi si mie cutare". Iar mie imi chiorlaie matzele si mi se trezesc poftele la ora aia.

Cat despre alaptat... Nu stiu daca se slabeste in perioada alaptarii, la mine nu a functionat, desi am alaptat aproape un an jumate; abia dupa ce am inceput sa ma uit la ce mananc si sa fac miscare de 2-3 ori pe saptamana, am inceput sa slabesc.

Mergi la inceput