Mamici si burtici de Baia Mare(17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Offfffff...daca mi-ar fi mers scorbura asta de masina veneam si eu (fara Vlad) sa va intalnesc si "pe viu". Sper sa va intalnesc totusi zilele urmatoare, dupa ce repar rabla. Mi-a tras clapa masina asta si ieri si azi.

Malinka, multumim de aprecierile la adresa lui Vlad. E adevarat ca e foarte fotogenic, il iubeste aparatul foto spre deosebire de mine care ies ca si mama padurilor in poze (nu ca as fi tare frumoasa in realitate). Si eu mi-am dorit fetita foarte mult dar nu imi pare rau nici ca am baietel, ii multumesc lui Dumnezeu ca e sanatos si vesel. Cat priveste Marc, nu ai ce probleme sa iti faci legat de greutate pentru ca e foarte, foarte bine, l-am vazut si la baita si la rostogolire. Vlad al meu a fost mereu slabut, dr. de familie a lui ma tot batea la cap ca e cam slab si i-am spus sa isi vada de treaba ca asa e felul lui, daca el mananca si e vesel asta e.
Legat de inceperea diversificarii, te inteleg foarte bine cu ce te confrunti ca si pe mine ma batea la cap dr. sa ii dau cutarica si cutarica de pe la 4 luni si ceva si eu nu si nu ca nu ii dau nimic pana la 5 luni jumate sau chiar 6 luni. Si asa am si facut. Asa ca tu faci cum simti tu ca e mai bine pentru puiul tau.


O zi faina si intalneala placuta va doresc!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eeee, eu acum vad ca voi sunteti la plimbarica, de 15 minute am ajuns acasa, de stiam ma uitam dupa "batalionul" de carucioare
Carmen, m-a palit rasul din cauza ta, auzi- "scorbura" de masina, n-am mai auzit asa alint:)))
Multumesc celor care mi-au dat informatii despre euromedica, si eu sunt convinsa ca totul va fi bine. Aseara am fost la nenea Sasa si totul e bine, fata mea are picioare lungi, manechin o fac
Ana_mun, mi-ar placea tare mult carnet de gravida (mi-as rescrie eu toate datele acolo, nu-l dau pe mana doctoritei, ea oricum scrie in fisha. De ce i l-as da daca nu ea mi l-a dat?) e mai comod decat sa fac dosar. Sa-mi spui te rog daca ai vreodata drum pe langa liceul Eminescu, sau in zona Traian cand va intalniti candva si nu-s la ore...Merci mult!

26
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

Ilincamaceasata este adresa mea de mess ana_muntean2005@yahoo.com si vb ca sa ne putem intalni intr-o zi.

Mami Ana si Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Loredana sa ne zici unde sunt pozele

v-am pus un filmulet sa vedeti si voi cum "papa" frumoasa de fiica-mea, deja ma dispera, nu mai pot

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

Dflavia super filmuletul.

Mami Ana si Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

dfalvia nu pot sa zic decat ca chiar ca mananca destul de nasol!!!eu de exemplu pe Amelia nu o las sa ii fie distrasa atentzia de nimic!!!adica doar eu si ea!!!fara televizor, muzica sau ceva jucarie!!!am incercat o data cu Tv -ul si a fost dezestru!!!incearca alt loc din camera sau bucatarie!!!nu stiu ce sa zic!!!decat ca sper si ma rog sa fie mai bine si sa manance!!! pentru voi!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

ana mda super

Melly crezi ca n-am incercat? si fara tv dar parca daca se uita la el mai uita sa-si stranga asa de tare gurita si mai reusesc sa-i strecol o lg, am incercat si in bucatarie, si cu noi la masa , numa in baie nu i-am dat inca ce sa ma fac?

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

malinka daca mai e valabila oferta cu salteluta de joaca, cred ca o vrem noi.


un carusel pt patut cu multe functii/culori si melodii nu aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

mihor..da, e valabila...zi-mi cum vrei sa facem...:)

flavia...pai tu duci adevarate lupte cu fiica ta cea frumusica...desi arata tare bine pitica, e frumusica si are niste manute grasute te inteleg ca e foarte stresant ce ti se intampla...sper din suflet ca marc sa fie mai cooperativ, cand vad cum face stefi mi-e si mai groaza sa incep diversificarea...si, nu stiu ce ti-as putea zice sa te ajute...doar ca...sper sa fie mai bine cat de curand...
pun pozele cat de repede pe contul comun

Mami Loredana si Marc Alexis, o minune de copil...
Povestea minunii mele

Aici vedeti poze cu noi

Intre noi, baimarencele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Dflavia, vai de capul tau. Si la noi e circ dar tot reusesc sa-i dau cat de cat. No, ce sa zic. Doar muuuulta rabdare si perseverenta.
Malinka, foarte frumoase poze. Dar cu mine si Mada nu au iesit? Ca nu le-am vazut.


Mergi la inceput