Colectia de toamna-iarna 2005 (226)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Mi-am mai amintit...
Ultimele achizitii verbale ale Smarandei: "It's not fair."
Si mai nou cind nu-i convine ceva, ia pozitia dl Goe: miinile in sin si bot. Pe mine ma amuza si nu ma pot abtine sa nu rid, desi stiu ca asa nu fac decit sa incurajez comportamentul asta.

Mihaela80, cind ai zis ca la voi e zona primaverii vesnice, mi-am ris in barba crezind ca aveti cam aceeasi clima ca si la noi. Credeam ca insulele Canare sint un alt loc dintre cele doar PATRU in lume unde se petrece un fenomen numit "upwelling" care face ca apa oceanului sa fie foarte rece, desi afara e foarte cald. Apoi am google Canare si am vazut ca voi sinteti din aia fericiti care beneficiati de apa cu temperatura ideala.
In ceea ce priveste comentariile tale - foaaarte bune - la zona in care locuiesti, eu tocmai ma pregateam sa-ti spun ca s-ar putea ca problema sa fie inauntrul tau si nu cu tara in care esti. Dar pe de alta parte, stiu ca in Europa e mai greu sa te integrezi, Si probabil ca cu atit mai mult intr-un loc care incearca din rasputeri sa apartina macar cultural de o zona, Europa, de care nu apartine geografic.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Alinush si Joy D are un prieten care ii arata ce tre sa faca si unde.il dam mereu de exemplu, fara folos.Ideea e ca nu spune ca vrea la wc, doar se tine de pantaloni. dc esti pe faza sa-l duci face la olita cu figuri pana se aseaza, dc nu-cum e cazul lui maica-mea -face pe el.D. sta acasa cu ea, s-a pensionat anticipat sa se ocupe de el.dar de la sportul cu frecat podaua pana la ski,fotrbal orice e important pe eurosport. dar asta e alta poveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirib
dar de la sportul cu frecat podaua pana la ski,fotrbal orice e important pe eurosport. dar asta e alta poveste.


nu am inteles nimic.
altfel, daca se tine de pantaloni, e un pas inainte, eu zic ca sunteti pe drumul bun.

Mara, felicitari, sa-ti traiasca!

bic, meems, maria-alexia, fte bine ca mergeti la patinoar. si prietena mea cu gemeni merge cu ei, sunt la a 4-a sedinta, dar inca trebuie tinuti cu ambele maini/una bucata copil.
sunt cam mici si ai nostri de patinoar, dar, pe de alta parte, orice sport e bun pt o mai buna coordonare a corpului si o constiinta mai buna a miscarilor corpului.

joy, cu riscul sa devin bau-baul acestei colectii, ai zis de 10 ori, pe putin, in ultimul an si mai mult, ca gata, renunti la pocnit vlad, acum zici ca ai renuntat de cateva zile...daca tu nu esti calma si iubitoare cum vrei sa fie copilul? deci vezi ca iti da chiar si dovezi ca e un copil sensibil? o sa-mi pun la subsol, la semnatura "alinta-l pe vlad!", sa vezi zilnic.

helep, pumba, hellooooooooo


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

hello tuturor,

multumesc pentru increderea legata de parola, am primit de la meems. eu imi propusesem sa astept pana imi ofereati voi parola, n-as fi cerut eu, si a venit mai repede decat ma asteptam.

nu am crezut ca o sa ma primiti atat de bine, adevarul este ca mi-au dat putin lacrimile.

mi-am trecut datele acolo, la poze nu am cum sa ma uit acum, o sa stau pe indelete maine.

ma intorc la treburi, somn usor tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Bine ai venit, bebe Andrei!!! Sa fii sanatos si fericit si sa ai parte de noroc mult in viata!
Mara, sa-ti traiasca comorile si sa te bucuri de ele din plin! Refacere rapida si mult laptic!

Eu sunt pe mare fuga, pentru ca maine am plecarea la Frankfurt la o expozitie cu profil textil (materii prime industriale, alea-alea ... nu moda, din pacate!) O sa fiu plecata pana sambata, dar tot am mari emotii! Ma rog la Dumnezeu sa fie Daria bine, sanatoasa si eu sa ma intorc intreaga!

Va pup cu mare drag si va doresc muuulta sanatate !
Acum intru si eu sa vizionez ceva poze ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!

Mara...felicitari si sa iti traiasca copilasii, sa fie sanatosi si cel mic sa fie papacios si dormicios ca bbul meu...ca sigur vei fi fericita.

Noi suntem ok, sanatosi, voinici cuminti unii dintre noi...adica Stefan mai face cate una dar...asta e...e totusi copil. O cam supara pe mama ca...e foarte revoltat impotriva unui lucru cand nu ii convne acel lucru. Dar cu calm si explicandu-i de fiecare data unde a gresit si cum era bine sa faca...sper eu sa ne intelegem.

Gandacel... si felicitari ca reusesti sa stai cu copii acasa. Sincer si eu mi-as dori sa fi stat dar ratele la banca tb platite si in afara de sal sotului si indemnizatia mea...extra nu avem de unde castiga, iar veniturile in cond in care stau acasa sunt insuficiente pt ratele noastre. Deci...sunt nevoita sa muncesc. Asta e, m-am resemnat....si da, lucrez pana tz si ajung cam la 20.30-21.00 iar copilasii ii culc pe la 22.30-23.00. Pe cel mic ma 22.30 iar Stefan la 22.45-23.00. Dorm amandoi pana a doua zi pe la 10.00 chiar 11.00 de multe ori. Mai dorm si la pranz...deci...Zic eu ca nu e prea tarzie ora de nani.

Fetelor...va las acum ca mor de somn, dar nu inainte de a va dori sanatate multa la copilasii bolnaviori.
toata colectia.




Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!

M-am invrednicit sa pun pozele de la Budapesta pe Picasa. Si am trimis mail cu link n contul comun.

Ma bucur ca Mihaela-noua a primit parola la cont.

Maria, na-na la fundic ca mi-ai pacalit asteptarile cu Bambi al tau...am deschis plina de speranta linkul si cand colo.... dezumflare..nici picior/patina de "Chiti mic de la cin-cin." Sper ca te-ai prins ca asta e citat din Sarah.:)


Ma duc sa dau o raita prin contul comun. Poate chiar sa fac un turneu prin Tunisia.[]


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Phiiiii, ce de petreceri au fost de Revelion....

Lavi, foarte faina Tunisia. Diferita, da' faina. Adica interesanta. Merita vazuta. Da' de fapt io-s de parere ca orice loc trebie vazut, deci don't mind me!

Meemsulici, mooooaaaama, catai dixtractia.
Concluzia: liceeni zbenguiti. Da' ca io am fost missing in action, unde ati fost voi anume? Si cu plozimea ce-ati facut?

Cami- foarte faine sarbatorile s la voi. Se vede a v-a priit si ca v-ati bucurat de zapada, ca tot iti doreai tu mult. Mezina e maaare figuracand se incrunta.



Cam atata a fost timpul meu alocat forumului. Revin dupa ce m-oi mai marketing-uiza nitel...zilele viitoare.


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noki, am fost la munte, cam la 3 ore de casa inspre Nevada. Am inchiriat o cabana pentru 4 zile si ne-am facut de cap. Plozimea a ramas acasa cu bunicii; singurii copii prezenti au fost gemenii blonzi care sunt destul de mari sa-si poarte singuri de grija si sa nu ne deranjeze (glumesc, desigur). Oricum ei au plecat mai repede ca mama lor ca trebuit sa fie la lucru pe 2 ian. In rest... chiar ca ne-am comportat ca niste liceeni scapati din lesa. A fost excelent!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neata!

Am vizionat cam tot ce era de vizionat!

Mara, e tare dulce Andreiu' mic... imi aduce aminte de Dariuca mea!

Lavi, foarte frumoase si exotice pozele voastre!!! Am avut si eu o "calatorie" de vis alaturi de voi!

Noki, foarte dragute pozele din Budapesta! Aveti cateva ipostaze foarte reusite! Tu ai un zambet molipsitor!

Dordia, te admir pentru felul cum rezisti la programul asta destul de incarcat!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput