Mamici antistress si licurici de ian-feb 09 (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

La Multi Ani Szmonic!!! Cred ca ti-ai facut singura cel mai frumos cadou din lume! Refacere usoara, multa sanatate si fericire alaturi de familia ta!!

Acum vin cu ultimile vesti despre Eli! Mi-a trimis acum cateva ore mail-ul asta:

buna! m-am internat! a2a oara in 2 zile. daca prima data am plecat acasa pt ca ale mele contractii la 10 min erau prea slabe pt a dilata colul. azi insa alta poveste. de la ora 0 m-am trezit din ora in ora din cauza durerii. si in vise aveam contractii. de la 6 au revenit la 10 min, la 12 la 8 min, iar acum la 4 min. am trimis baietii acasa pt ca stef era ff obosit si vroia sa doarma cu mama. se descaltase, dezbracase si bagase in pat. la plecare mi-a zis bye bye PONYO; ponyo fiind denumirea data micii lui surioare.
acum sunt sub monitorizare.
cand apare ceva major anunt!
o zi buna si multa sanatate!
Eliza

Cred ca de data asta chiar naste!! Multi pupici din partea noastra!!

Adina & Luka& bobita din burtica34+
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

ELI

Szmonic,la multi ani.

Alina la multi ani sotului si petrecere frumoasa.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

NASTERE USOARA ELI!!

CADIA stiu ca tu ai luat Dermaline, imi poti spune cat costa, si daca merge la masina de spalat?
Fetele Persil Sensitive pot folosi pt a spala hainutele lui bb?

Alina LA MULTI ANI SOTULUI TAU !!! Sa fie fericit, sa se bucure de cele 3 fete!

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

34+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Carmen eu folosesc Persil Sensitive.E ok.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ledi la cutie (praf) sau lichid??


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

34+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Eli!!!!
Nastere usoara si asteptam vesti despre bebe!

Carmen, eu spal rufele lui bebe cu dermalin praf, merge la masina de spalat ca orice detergent, nu are niciun parfum si le dau si dubla clatire.
Din pacate nu imi amintesc cat am dat pe cutie (e ambalat intro cutie de carton).

Ledi cum mai sunteti? S-a mai cumintit Davidutzu?

Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ledi m-am documentat! Am gasit un subiect pe DC.

Ce face bb??
Ciufik multumesc, , bb tau ce face?cum e?


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

34+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Salutare gagici. Eu declar o seara ajitata si o noapte pe masura. M-a intepat jos asa de tare....nu stiu daca au fost contractii ca nu tsiu cum sunt. Durau cate o secunda....dar intepau tare. Cand incercam sa ma intorc de pe o parte pe alta, parca nu era asezat cum trebuie si se ghemuia tot de ma deranja.....Azi este prima zi in care a miscat asa putin ca al meu de obicei joaca fotbal toata ziua, sper ca e ok ...il roaga mama sa joace fotbal din nou ca nu o sa mai zic niciodata ca e prea agitat

Eli

Irina incearca sa nu te mai stresezi asa tare, fa si tu ca mine, minte-te singura ca e ok....ca esti linistita...ca trece timpul repede...etc. Eu asa fac cateodata.

Iulia "La multi ani!" sotului tau, sa ai grija sa nu te obosesti prea tare.

Jasmi pe mine nu ma mai incap nici blugii lui Mircea, desi sunt cu talie super joasa. De fapt ma mai pot inchide la un nastura.

Crisspy daca cunosti pe cineva cu masina de cusut, pune-o sa iti faca. Mie mi-a facut mami pernita din aia. Partea aia umflata o umpli cu vatelina sau cu vata.

Fetelor pentru ce sunt ciorapii medicinali??

Szmonic la multi ani!!!

Carmen eu cu persil sensitive am spalat hainutele lui bebe. De fapt m-am apucat sa le spal ca sunt asa de multe de nu am reusit sa le termin. Eu folosesc de-ala praf, nu lichid.


35+ Vlad Mihai

AMR 5 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Carmen,e la punga,deci praf .:)David nu a patit nimic.Le spal la 40 de grade pe toate,le clateste de le zapaceste si ii mai dau eu o extra clatire desi nu stiu daca mai e cazul,ca am vazut ca dureaza mult rau si le clateste mult...plus ca-s putine,spal aproape zilnic,ca noi suntem murdarici,ba dam laptic pe noi,ba cand ne schimba mami sau tati facem o arteziana faina de ne udam de pipi si tot asa...

Andreea,David acum e in patut,sta cuminte,desi nu doarme,insa azi noapte trageam mucisorii cu aspiratoru,ca ma disperase..nu putea respira bine pe nas,era fornait si l-am aspirat de 4 ori!Si nu avea mucisori decat intr-o nara.Nu stiu daca e normal...plus ca mi-a si tusit de 2-3 ori..Maine mergem cu el la dr sa-l vada si o sa-i zic si de asta.Nu stiu cum e posibil sa aiba atatia mucisori intr-o nara,ca m-a speriat zau,iar in cealalta nimic.
In rest mananca de m-a speriat...la 2 ore,zici ca-i ceas pe bune,mai rarut se trezeste la 3 ore pt papa..si papa 100ml de laptic la masa,uneori 130..Sa mai zic ca pe cutie scrie ca acu' ar trebui sa pape 5 mese pe zi??Pai al meu mananca de mai multe ori...o fi bine, o fi rau?habar nu am!
voi?

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

irinaaaaaaaaa unde esti???? imi raspunzi si mieeeeee????

nu-mi raspunde nimeni????

35+ANTONIA IOANA

AMR 5 SAPT



Camelia

Mergi la inceput