Mamici antistress si licurici de ian-feb 09 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burticutze,

Iaca terminaram si noi sapt 34... Doamne ce putin mai e!!!!!

Bun venit noilor licurici... Le doresc tuturor sa fie sanatosi, mancaciosi si necolicosi!! mamicilor multa sanatate si refacere rapida!

LA MULTI ANI SZMONIC!!! sA FII SANATOASA, SI SA TE BUCURI DE MINUNEA VOASTRA!

Irina tocmai tu mama? incearaca sa te linistesti... o sa fie totul bine! Noi te sustinem.

Flo ce bine ca a dansat micuta, stai mai linistita... Eu procedez ca si Ariya ciupesc putin burtica, sau bat cu degetele pe ea, si imediat se misca bb.
Foarte draguta perdeluta.


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

34+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

ingrid, gasesti ciorapi medicinali in farmacii, sigur in farmaciile Remedio.Eu de acolo mi-am luat anul trecut

crisspy, bine ca ai scapat de grija cu halatul
Eu mi-am luat fara papuci, pentru ca am acasa niste papucei moi si caldurosi , exact aceeasi noanta

carmen, nici mie nu-mi vine sa cred cum trece timpul, si mai adaugam o saptamana.Bravo pentru sapt.34.

Naty, ma bucur ca ti-a revenit laptele.
Am vrut si eu sa iau Galactogil, dar am zis sa-l cumpar daca o sa am nevoie.

36+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Irina daca tu esti speriata eu ce sa mai zic .... ca acu 2 zile am fost in vizita la niste prieteni si cel mic tot stranuta pe langa noi .... eu mi-am mai pus mana la nas ... dar nici nu puteam sta ca la spital ca ziceau ca am barzauni .... si azi am aflat ca acel bebe are de fapt OREIONNNNNNNN .... SUNT DISPERATA ... DACA AM SI EU IN MINE ... STIU CA INCUBATIA DUREAZA 2 SAPTAMANI .... SE POATE AFLA CUMVA MAI DEVREME DACA AM SAU NU??? CE MA FAC FETELE???? DACA NASC SI AM OREION NICI NU VOI PUTEA STA CU BEBE ,.... SUNT SUPER SUPARATA .... IRINA TU CE CREZI???? DOAMNE ACU CAND MAI E PUTIN .... SA NU POT ALAPTA .... SA NU POT STA CU BEBE???? DACA IL AFECTEAZA????

FETELOR ce ziceti sa fac??? am programare la medic abia vinerea viitoare .... ce ma fac????

35+ANTONIA IOANA

AMR 5 SAPT




Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Neata

Eli, eu a pierdut dopul pe 24 dec si am nascut pe 29 dec. Si in ziua cand l-a piersut m-am dus la spital dar nu aveam nici o dilatatie si mi-a zis Dr ca mai dureaza. Si ca si tine, pierdusem tot dopul, mult, gros, cu sange in el...deci nu e musai sa mergi la spital decat daca mai ai si alte simptome...contractii, membrane rupte.

Bee, in salon la EC este F cald. Insa oricum tu poti regla caldura la cate grade vrei. La mine era pus pe 29 grade si eram in camasuta roz cu maneca scurta din panza (de la ei). Ti-am zis ca nu cred ca o sa apuci (poate in ultima zi ca tu stai mai mult ca mine) sa o pui pe a ta. Se murdareste de sange ff repede si te schimba mereu.

Naty, si Sabina se comporta exact la fel! Daca papa BINE doarme mult insa sunt perioade in care papa putin, adoarme dar dupa 30 min, o ora vrea iar ...incerc sa-i fac un program, de fapt sa o tin la san cat mai mult la o masa, si sa nu adoarma ca sa pape bine...dar nu reusesc mereu.
Legat de Infacol, si nasa mea mi-a zis ca a cumparat alt medicament care are aceeasi substanta ca Infacolul. Inca nu mi-a ajuns, dar cum vine iti spun cum ii zice si ce substanta activa are.

CADIA, Infacolul asta e chiar bun, eu asa am auzit...oricum sa dea DD sa nu avem nevoie de el ....eu stiu ce inseamna copii cu colici...

Cristi, cum mai e constipatia la bebe? S-a rezolvat? Nu il doare ce ti-am zis eu sa faci, stai linistita.

AZI este si ZIUA SOTULUI MEU! Diseara mergem 2 ore sa-l serbam...

S-a nascut minunea SABINA-MARIA

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

alina - i-am pus un sfert de supozitor de bebe si i-a venit. da astazi iarasi ne scremem - cred ca trebuie sa gasim cauza ca nu putem sa-l tot chinuim cu supozitoare

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

alina - i-am pus un sfert de supozitor de bebe si i-a venit. da astazi iarasi ne scremem - cred ca trebuie sa gasim cauza ca nu putem sa-l tot chinuim cu supozitoare

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/


Cristi ce inseamna ca e constipat?
Face caca tare? si elimina greu?
Am inteles ca la NN , mai ales cei alaptati la san, nu-i o problema dc nu fac caca 3-5 zile si se considera ca e constipat numai cand face caca tare... cel mai bine suna pediatrul, pt ca ei trec acum prin sch majore la nivel digestiv. Al meu a trecut de la scaun la fieacre alaptat la unele mai "volumnioase" si mai rare si ne scremen si noi la greu, dar caca e moale.
Zic si eu ce am citit...cred ca cel mai bine suni pediatrul pt un sfat competent .

Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Cami suna dr si spune-i de intrarea in contact cu un copil cu oreion si vezi ce te sfatuieste.
si sper sa fie ok.

Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

mie mi-a zis pediatra ca daca de ex astazi nu face si maine nu da semne ca ar putea sa-i pun un sfert de supozitor

da-l si vad ca se chinuie si se screme saracul de se face rosu la fata si tot degeaba. ce fericit a fost ieri dupa ce a facut o ditamai bomba

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Szmonic - LA MULTI ANI!


Alina - sa-ti traiasca husbandu'!

Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Alina, multzam frumos
Sa triasca sotzulache si petrecere frumoasa!

36+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput