M-am hotarat........adoptie(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Maruta , dupa cum vezi sunt noua pe forum si nu stiu cum se activeaza PM. Iti promit ca incerc, sper sa reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

Diciu e tare scumpica fetita ta..
Sabineta e mortal copilul asta.Cand se face mare sa-i dai nr meu.
Redrose te primim cu drag ,pune si tu poze pe mail cu ingerasul tau.
Manuelita sa-mi raspunzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelatr spune:

Multumesc pentru raspunsurile voastre. Ieri i-am anunatat si pe socrii mei ca vrem sa adoptam. Soacra mea nu a reactionat asa cum as fi vrut eu si asta m-a dat mai mult peste cap decat ma asteptam eu. Nici nu a fost incantata, nici nu a respins ideea din start. Sper ca se va obisnui cu ideea. Noi ne dorim f mult un copil, tin si la soacra mea, insa mai mult la copil. In rest mai vreau sa le zic la vreo 2 colegi si cu asta am terminat.

Azi am mai rezolvat din actele pt dosar. Saptamana asta mergem si la psihiatru. Cum se procedeaza? Intram amandoi sau ne ia pe rand pe fiecare? Ce fel de intrebari ne pun? Si cam cat dureaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Mirelatr, din cate imi mai aduc aminte vizita la psihiatru pentru mine a fost emotiva dar s-a finalizat destul de rapid. Iti va da tie un chestionar in care va trebui sa raspunzi la anumite intrebari de genul:
Ati avut in ultimul timp dureri de cap?
Ati avut vreodata gandul de a va sinucide?
Ceva de genul acesta.........Intrebari sunt foarte multe, acestea mi-au ramas mie in minte. Nu stiu cum se mai procedeaza acum, poate noile mamici iti vor da mai multe date.
Diciu, pup si eu pe tine si frumusetea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

mirelatr NU exclude pe nimeni! din start iti tai din sansele de a-ti gasi puiul. Succes la teste!

cons, carmenul multumesc

catty

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

redrose1976 bine ai venit! Sa-ti traiasca printesa si sa va aduca numai bucurii

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MIRELATR, noi am intrat impreuna la examenul psihologic. Ni s-au pus intrebari de genul: credeti ca sotul/ sotia va fi un parinte bun? Ce crede familia despre adoptie? Daca avem de gand sa ii spunem copilului ca e adoptat. Apoi ne-a pus sa desenam un pom cum il vedem noi, dar fara brad, nu stiu de ce. A durat cca jumatate de ora totul. Sa nu te stresezi de reactia socrilor tai. Daca tin cu adevarat la voi or sa inteleaga dorinta voastra de a avea un bb si or sa va ajute si sustina pana la urma.
MISHA, tu ce mai spui?
REDROSE bine ai venit printre noi.
Pupici tuturor si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Redrose, bine ai venit si sa va traiasca puiutza!

Mirela, locuiti cu socrii?

Salviae, tot mai plange. Mai este o fetita care plange sistematic de 6 luni. In dimineata asta au plans amandoua. Se va obisnui, sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelatr spune:

Multumesc pentru raspunsurile voastre. Ma ajuta sa imi fac o idee.

catty - testul cu pomul se numeste testul arborelui.[Este utilizat pentru a avea o caracterizare a tipului de personalitate si pentru a vedea modul in care ne percepem in raport cu lumea inconjuratoare.]
l-am facut acum cativa ani. De fapt stiu destul de multe despre acest test, daca mi-l da o sa ii reproduc prima varianta pe care am facut-o. Mersi ca mi-ai zis de acest test.

Deci psihiatrul s-ar putea sa ne dea teste. Apoi ne mai da teste si psihologul de la directia copilului?

Anca Wish - nu locuim cu socri. De fapt ei locuiesc in alta localitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Fetelor va multumesc tuturor pt primirea pe care mi-ati facut-o si va ofer multe .
As vrea sa pun si eu poze cu puiul meu (ca am cu ce ma lauda) dar stiti ca nu e voie.

Mergi la inceput