M-am hotarat........adoptie(57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea1983 spune:

Buna fetelor si un an nou in care sa ne bucuram de puiutii nostri!

Eu nu am mai scris de circa o luna, intre tinp am depus dosarul pentru atestat pe 22 decembrie, dar pana acum nu avem nici un semn de la DPC.

Ar trebui sa sun sau sa mai asteptam?
Ce urmeaza dupa vizita acasa?

Va multumesc pentru ca scrieti in mod constant si in felul asta ne ridicam si noi moralul cu ajutorul vostru.

Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Andreea A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Manuelita ai pus mesaj pe mailul cu poze?

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Manuelita, m-am uitat de mai multe ori la foto, cred ca in februarie cand ovei vedea vei ramane surprinsa.........Intortocheate sunt caile domnului.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruta007 spune:

Mai intreb inca odata, ca sa fiu SIGURA: daca iau copil in plasament (sub 2 ani), pot beneficia de concediu pentru ingrijirea copilului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

DAAAAAAA, Maruta007,DAAA!
Chiar eu, mi-am luat CM atunci cand l-am luat pe Lau in plasament.
Intreaba PC de aceasta lege, sigur o au.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

maruta, uite'te in ordonanta, si vei vedea ca, la categorii de "beneficiari" intra parintii "firesti" care au grija de copil, parinti adoptivi, cei care au copilul sub tutela, in plasament sau plasament de urgenta.

cauta Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 148 din 3 noiembrie 2005 privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 1.008 din 14 noiembrie 2005, art. 5.
caut si eu intre timp si postez aici daca gasesc.

edit ca am gasit: http://www.expertizacontabila.ro/uploads/legi/16/346/oug_nr._148_-_2005.pdf






mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Felicitari Maruta!Eu am o fetita in plasament si beneficiez de concediu de maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

Maruta007
Ma bucur pt voi,sper sa ne arati pozici cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

maruta FELICITARI MAMICO!!!!
Ce virsta are?


*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Felicitari Maruta. Sa fie intr-un ceas bun si printesa sa va aduca numai bucurii.
Fetelor eu joi, merg sa inscriu pitica la camin. De fapt o sa stea pana la ora 12, dar am ales varianta de camin pt ca au mai multi ingrijitori si sunt mai atenti cu ei decat la o gradinita normala. Am reusit, cu ajutorul mamei, sa gasesc un camin langa noi, renovat anul trecut in vara, cu fonduri private si de stat unde sunt conditii f bune. Sa speram ca totul va fi bine.
Pupici tuturor si succes

Mergi la inceput