M-am hotarat........adoptie(57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Am pus poze
Va citesc, dar nu mai am timp sa intru
Decembrie a fost o luna foarte aglomerata pt noi... va dati seama ca toti clientii mei sunt copii cuminti si le-am trimis muuuulte colete de la moshu' In plus si cu mutatul am tras destul
Imi schimb si locul de munca si... multe altele
Mult succes fetelor noi si toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

multi pupici pentru Rares-frumosul!

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salviae spune:

Carmencat,Mirelatr,Misha, acest lucru ma framanta si pe mine. Parintii mei, sora mea si prietena mea stiu de intentia noastra, dar sotul meu nu a vrut sa spuna soacrei mele :-( Prietenii nostri nu stiu, o sa-i spunem doar atunci cand o sa aducem acasa baietelul nostru

Anca,cum a fost la gradi? A mai plans fiica ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Salviae, sint parintii lui si stie el cum sa-i ia. Ai incredere in el ca va sti care-i momentul oportun sa le spuna si alor lui. Asa a fost si la noi. Toti stiau mai putin socrii mei. N ca ar fi comentat ceva, dar ei sint genul de oameni care tin la "singe din singele tau", insa au rectionat nesperat de bine atunci cind le-am dat vestea. Poate si datorita faptului ca au vazut ca de 10 ani nu le-am "adus nimic de leganat" asa cum ii place soacra-mii sa zica si or fi ajuns si ei singurei la concluzia ca asta e singura si cea mai buna cale de a-i bucura cu nepotei.

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenul spune:

misha 71, felicitari pentru noul atestat si sa te vad curand cu un bebe dragalas si dulce .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Buna mamici si viitoare mamici si LA MULTI ANI!
Va citesc demult dar nu prea am indraznit sa scriu. Am devenit si eu mamica unei fetite de 10 luni pe care o iubesc foarte mult. Ea este in plasament , de aceea am emotii mari , dar sper sa se termine totul cu bine.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

SALVIAE, stai linistita in privinta socrilor. Chiar daca nu vor fi de acord cu ideea, daca pers care conteaza cel mai mult pt tine va sustin, atunci nun ai de ce sa te temi. Si noi doar i-am anuntat ca o adoptam pe Alexuta, nu am cerut parerea nimanui, iar acum, cand o vad pe mama cat de fericita e cu pitica si ce bine se inteleg, desi inainte ne tot spunea ca mai avem timp pana sa facem copii,am inteles ca spunea asa numai sa nu mai sufar eu. Socrii mei, ce sa spun, mai dau cu bata in balta. In sapt in care am adus-o pe Alex acasa soacra-mea a sunat si a spus ca "o sa incerce sa o iubeasca ca pe copilul nostru", iar eu i-am replicat scurt "ca nu o obliga nimeni sa vina sa o vada". Sapt trecuta cand a venit am fost in vizita la maternala care a crescut-o pe Alex si tot soacra mea i-a spus ca "o sa simta altceva cand va creste un nepot de sange, asa ca ea". Mama am fi batut-o, dar nu ma mai complic cu ei ca nu am de ce. Cei care conteaza pt mine o iubesc pe pitica si asta e important pt mine.
Una peste alta, atata vreme cat luam decizii importante, cum e adoptia, cu inima deschisa si gata sa iubeasca neconditionat, nimic nu poate iesi rau.
Pupici tuturor si succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Carmencat,Mirelatr, Silvae uneori conteaza prea putin asta. Eu spre exemplu n-am spus la nimanui ceea ce vreau sa fac. In momentul cand mi-am cunoscut copilul atunci am actionat. Le-am povestit la surioarele mele, lui mama si in final vazand ca sotul meu amana mereu sa le spuna la ai lui, mi-am luat inima in dinti si m-am dus la socrii singura si le-am spus ca vom infia u baietel.
Initial n-au fost asa de incantati (in special socrul meu) dar acum cred ca sunt in stare sa-si dea inima pentru puiul meu.
Este un atu ca famila sa fie langa noi (a ta sau a lui) dar nu ne putem limita dorintele pentru orgolile altora.

Sabineta, pup si eu puiul tau si pe tine.
Misha, felicitari pentru noul atestat si sper sa-ti vedem cat mai repede puiutul tau.
Redrose, nu prea te stiu de pe forum, iti spun FELICITARI MAMICO! pe tine si puicuta ta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruta007 spune:

Redrose, bine ai vetit pe forumul mamicilor fericite. Daca iti activezi PM (casuta de mesaj privat) as vrea sa te intreb ceva in legatura cu procedura de plasament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Cons iti multumesc pt felicitari. Nu ma sti pt ca nu am intrat pana acum;dar de acum incolo va voi tine la curent cu evolutia dosarului fetiteli mele.

Mergi la inceput