Fulguleti de nov-dec 2006 (206)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb



copiii, muntii si zapada




azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)



superbe pozele vreau la munte


Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

RUXANDRA,minunate pozele,ce scumpi sunt baietii,G plin de sanatate in obrajori!frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb

Danutz.. eu am mai auzit sa-si ia bona liber ca zugraveste, ca taie porcul, .. dar ca se duce la shopping la Viena.. e o premiera.



azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)



...ca bine-ai zis...ce bona instarita ai la Rares, mai, Danutz, mai...

Shoshika, toate aceste multe si bruste schimbari l-au bulversat rau de tot pe Tudor...da-i timp, intelege-l, fii alaturi de el, cum stiu ca esti de altfel...se va obisnui cu toate, daca altfel nu se poate. Eu nici acum, dupa 4 luni de gradi nu-l las pe Denis sa doarma acolo, insa cand voi incepe munca nu vom avea incotro...eu zic ca atata timp cat mama ta e disponibila, sa nu-l lasi decat la program scurt...si sa-l pregatesti din timp pentru dormitul la gradi, eventual sa stati la gradi sa vada cum se pregatesc ceilalti de culcare...Bafta multa sotului tau in gasirea unui nou job!

Ruxandra, super pozele de la munte...eu nu sunt/n-am prea fost omul muntilor, dar tre' sa recunosc ca tu ma faci sa vreau sa merg la munte, sa vreau sa invat sa schiez, cu drumetiile ma mai gandesc ...de unde le iei baietilor echipamentul pentru schi? Imi place mult geaca rosia de pe G...M mai crede in Mos Craciun?...va pup cu drag

Bambo, doar 26 de ani??? ...Ce m-am mai distrat cand am vazut-o pe Antonia cu pantofii tai! ...Sanatate multa capritei!

Laura...ziceai despre moarte...si mie mi-e frica de moarte bine, cre' ca mai mult din cauza claustrofobiei , insa pot vorbi destul de usor despre asta...intr-adevar a fost o perioada, dupa moartea tatalui meu, cand imi venea asa un nod in gat cand ma gandeam la moarte, dar cu timpul a trecut si acum chiar sunt ok sa vorbesc chiar si despre moartea lui...da' tot mi-e frica ...Denis m-a intrebat odata cand am trecut cu masina pe langa un cimitir ca ce-i acolo...I-am spus: "Acolo se ingroapa oamenii morti!"...si gata, n-a parut nici afectat, nici traumatizat, nicicum...nu intelege inca notiunea de moarte si sper sa-i pot explica pe "limba lui" atunci cand va intreba!

Ma duc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ruxandraaaa,
cat santeti de frumosiiiii,minunata familie...,mor de voi si de iesirile voastre...stiti sa traiti viata la max si invatati si copii stilul asta, sanatos si frumos
mi-ai facut un dor de bulgarealaaaaaa si anul asta nu cred c-o sa am ocazia...
ieri ii cantai LMA lui Gabi,asa-i?La multi multi ani inainte,sa va traiasca si sa infloreasca,sa va iubiti la fel de mult ca si pana acum
Dbunny,
scoate reteta si zi ce vrei in schimbpe vremuri stiam si eu una cu biscuiti pe care am uitat-o,asta pica la fix...sant mare amatoare de salam de biscuiti...deci aceiasi familie ca sa zic asa...
Danutz,
poate ca n-o face pe bona...pt bani...,sa zicem ca-i plac mult copii


Familia stralucitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

www.youtube.com/watch?v=gb3q7SqvZEM" target="_blank">Crinuta promite...
www.youtube.com/watch?v=NkfiHW6taBs&feature=related" target="_blank">Crinuta serioasa...




Familia stralucitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Am revenit...
Nu am timp/chef sa povestesc despre vacanta... a fost tare greu.. Luca doar 4 zile a fost sanatos, in rest bolnav.. ca si acum... e randul meu sa cad la pat, ma simt tare rau... ai mei au imbatranit subit, nu mi-a venit sa cred sa ii vad asa... in fine, am venit deprimata, stresata si cu multe neclaritati in viata mea... maine ma intorc la job, unde peste 80% din colegi sint in somaj.... incerc sa vad luminita de la capatul tunelului dar degeaba...
Nu cred ca voi recupera nimic din urma, sper doar ca ati intrat in noul an la fel de minunate cum va stiu si cu fulguletii sanatosi si fericiti...
Va pup cu drag

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RUXANDRA-ce frumoase poze aveti !!! niste frumosi toti !imi place de voi ca va distrati . si ce bine sunteti echipati de munte !

BAMBO-esti asa tanara si frumoasa !mai are febra?ce sperietura ati tras !

SHOSIKA-va doresc sa isi gaseasca un nou loc de munca in timp util !copiii au perioade,cu calm trec toate..nu trebuie sa te simti respinsa,ca el tot din dragoste face,si cere mai mult si mai mult ..chiar si cu zgarieturi

DANUtZ-naspa treaba cu bona.dar are liber,concediu,sau pleaca asa cand vrea?daca lucra la o firma pleca?

LAURA-dar chiar frumoasa poza "bubu cu copiii la desene "



DANDUSA-am vazut filmele impreuna cu Sofia,care la filmul cu Crinuta sugand ea a zis " Anisi tzitzi mami" (aisi ii zice lui Andres.si ea zice ca era Andres acolo sugea de la mami)
ce canta ea la microfon !!!o faci cantareata.

m-a uimit tare cum stie sa faca puzzle !!!e nemaipomenita !

YAGMUR.bine ai revenit ! multa sanatate !

DIA-ma bucur ca ti-a fos bine din nou la munca !


maraie Andrés un pic . tati: unde l-ai pus ? eu:...nu mai stiu !
aha,era in patut de-aia maraia ca nu ii convine.dar m-a salvat Sofia,s-a dus acolo,a aprins lumina si scoate jucarii din cos,asa el e preocupat sa se uite la ea printre gratii . apoi ea se va sui cu jucariile peste el..








Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Fetele, ma tin de vreo doua zile sa cer si eu parola de la mail-ul comun si... Va rog sa mi-o dati si mie. Multumesc.

Laura, Ruxandra,, am admirat pozele. Sunteti ... frumosi e putin spus.

dandusa, de dulce e Crinuta carliontata...si rocarita si la puzzle. M-a uimit tare cum stie sa faca puzzle...

Yagmur, multumim pentru urari. Multa sanatate. Stiu cum e cu stresul asta de la job, ca si la noi.... e cu 75%, cei care am ramas, mai urmeaza disponibilizari...

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Eu am absentat pentru ca m-a rapus o sinuzita nenorocita! N-am avut in viata mea asa ceva, cred ca dateaza inca de la raceala aia urata de la Revelion. Ieri am fost la medic si acum iau antibiotic, sper sa vad luminita cat de curand.
Ma duc sa ma uit la poze, revin.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput