Fulguleti de nov-dec 2006 (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Shoshika, daca mama ta mai poate sa se ocupe de Tudor eu nu l-as lasa sa doarma la cresa, ci l-as lua la pranz acasa. Macar pana spre 3 ani. Sau pana cere el sa doarma cu ceilalti copii, sau macar este de acord. Pe de alta parte inteleg (si stiu ) ca este destul de complicat cu toata lumea pe cap... off, off.

Apropo Donia, v-a sosit oaspetele?



Sa-mi traiasca, sa-mi infloreasca!!!


[omulet in curs de dezghet]


azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

fetele,m-a tras Dandusa de maneca pt ca nu v-am mai scris despre noi .


aveam copiii adormiti,si zic hai ca ma apuc de scris,dar intre timp s-a trezit unul din cei multi asa ca sa vedem cat ma lasa.

Sa incep cu zapada ! Sofia nu cunostea zapada,asa ca ne-am miscat fundul pana la munte,si acolo am ajuns pe un viscol romanesc,si noi imbracati,mai bine zis dezbracati ca puii de stat ,fara caciuli ,mansusi..copiii aveau !
din masina pana la restaurantul de peste drum am intepenit.
acolo la un ceai si o cafea ne-am revenit si ne-am dus pe partie,am luat o sanie si ne-am distrat !
fuga inapoi acasa .
asta a fost duminica ..
si ieri,cand ridic jaluzeaua,NINGEAAAAAAAAAAAAA!!!!
nu am mai vazut zapada de ani de zile.am scos-o pe Sofia din pat si i-am aratat pe geam,deja stia ce e , de la munte.
apoi am iesit afara .
stiu ca voi sunteti satule de zapada,darpt noi a fost asa o minune !!


....
intre timp am schimbat un kk de copil cel mai mic si am dat sa suga...

o sa ma apuc sa pun poze,sa vedem daca apuc sa vi le pun .
ca iar trebuie sa fug la copil plangacios si fara dinti .



Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

hop si eu... sa scriu despre disparitia mea cea misterioasa ... ati ghicit, am inceput jobul! :))
e mai ok la job decat m-am asteptat, chiar a fost bine sa fac iar ceva , sa interactionez cu o gramada de oameni... desi deocamdata e f obositor, ca mai am f multe de invatat/recuperat... bineinteles ca toate procedurile sunt altfel si asta face ca jobul meu sa fie ca nou in proportie de 70%
oana e ok, a fost in vizita la mine la job sa vada unde plec eu dimineata ... primele 3 dimineti eu plecam inainte sa s e trezeasca ei, si miercuri am avgut plangeri... asa ca de joi am preferat s-o trezesc cu 20 min mai devreme si sa o imbrac eu pt gradi, ca sa nu fiu ca disparuta dimineata ... si a fost mai bine.. oricum e greu cu trezitul la amandoua, sper sa ne reobisnuim
va pup, mai dau vesti cand pot :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Noi suntem mai bine de la 4 dim nu a mai facut febra deocamdata am scapat fara antibiotic,ieri am tras o sperietura i sau racit manutele f tare a inceput sa tremure si sa se invineteasca la gura nici nu stiam ce sa fac noroc ca era si sotul acasa am sunat repede la pediatra si m-a linistit cumva asa se intampla cand creste brusc temperatura..bagat repede supozitor si-a revenit...azi e mai bine vioaie...a mancat sper sa fim pe drumul cel bun

Laura-am vazut pozele f frumoase dani un scump din ce in ce mai frumos si tu din ce in ce mai slaba

poze cu noi


Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

de acord cu tine, ruxandra. asa as face, dar, din pacate, mama nu poate sta mai mult de-o luna, maxim 2. deci tot va trebui sa trecem si la dormitul la cresa pana la urma... numai ca nu stiu cand ar fi mai bine. mi se pare totusi prea devreme. oi vedea eu...

ca sa fie inceputul de an si mai greu... am aflat aseara ca sotul va trebui sa-si caute de munca. of, doamne, dupa ce ca avem o rata imensa de platit lunar, mai traim si cu stresul ca nu-si va gasi in timp util ceva pe un salariu acceptabil...

tudor a fost astazi extrem de irascibil. schimbarile astea l-au afectat in mod vizibil. parca nu-l recunosc! de-abia asteptam weekendul sa ne jucam impreuna, sa ne iubim... dar de unde! e nervos, neascultator, marait, iar daca vreau sa-l pup, sa-l iau in brate, sa-l dragalesc ma respinge imediat... imi rupe inima!
in plus, a reinceput sa ma loveasca. palme, picioare, nu mai sta la schimbat pampersul. face foarte urat! azi cand sa-l schimb de kk mi-a tras niste zgarieturi pe fata... nu stiu unde-o sa ajungem in felul asta.

acum doarme. a adormit la 11.30 dimineata, s-a trezit la 13.30 si acum doarme iar de pe la 6.30.

vreau sa merg saptamana viitoare sa-i fac si prevenarul.

va pup si sper sa reusesc sa va mai scriu. mai tarziu, maine... sa ma mai plang la voi nitel...

pupici tuturor si o seara linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Shoshika, eu as zice sa incerci sa-l tii la program scurt cat poti de mult. Saracutul de el, si asa e bulversat de toate schimbarile astea. E firesc sa se comporte asa, e felul lui de ati arata ca-l deranjeaza. Nu-l forta cu mancarea, ar fi pentru el inca un stress in plus. Incearca sa recuperezi in week-end cat poti de mult, cu rabdare si arat-i cat de mult il iubesti. Plus vorbeste cu el, explica-i ca mami trebuie sa munceasca dar ca atunci cand ajunge acasa, e numai pentru el.
Rabdare multa!
Si tin pumnii pt sotul tau!
P.S. Adevarul este ca traim timpuri tulburi si tare mi-e teama ca abia e inceputul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BAMBO,frumoasa ANTONIA,ce eleganta!ce tanara esti!sa traiesti sa infloresti!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Bambo, sanatate multa!
Referitor la discutiile despre lucruri serioase, cred ca noi mai avem mult pana acolo, si dupa cum il vad eu pe Rares, o sa fie cred genul mai mult activ decat genul care filozofeaza. Oricum eu sunt pregatita, cel putin asa cred!!!
Laura, eu nu pot sa vad pozele voastre, am mai patit asa si cu ale lui Bambo, e ceva cu calc-ul meusi cu Web-shot-ul.
Kiki, vazand pozele voastre, chiar ma minunez unde ati gasit voi atata zapada... Noi astazi am iesit cu sania, dar erau mai mult zone cu pamant sau ciment decat cu zapada, asa ca a fost un chin. Maine clar iesim fara sanie...eu tot sper sa mai ninga!
Eu in schimb am avut parte de o surpriza mai putin placuta...bona mea m-a anuntat ca saptamana viitoare nu poate sa vina fiindca pleaca la Viena la shopping. M-a lasat masca...
Macar m-a anuntat cu 4 zile inainte, oricum e naspa fiindca nici una din bunici nu poate sa vina in Buc., taica-su e prins rau la munca, nu am de ales, tre sa-mi iau eu un medical de o saptamana, fiindca CO nu mi-ar aproba nimeni acum! Si nu va mai zic cata treaba aveam la job!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

acs, multumim.

asiza, multa sanatate lui Denis. Si Stefy se plange de burtica, cand e constipata. Si a fost o bucata buna de vreme. Acum dupa 5 zile de Duphalac, s-au mai rezolvat problemele. Insa are un regim alimentar... manaca lapte si apoi fructe...e total pe dos, dar acum e ok cu scaunul. Era toata rosie la fata si desfigurata cand era vremea de kk. Ma durea pe mine sufletul cand o vedeam asa.

luciaro, nu stiu ce poate fi, ca de doua zile ma scarpin eu si n-am reusit sa ajung la medic, dar cu cat ,ma scarpin cu atat ma manaca mai mult. Eu am zis ca o fi de la chimicalele pe care le-am testat zilele astea la firma, ca m-am bagat..., dar nu cred ca de acolo e. Multa sanatate lui Serban.

Dbunny, eu i-am dat Stefaniei Aerius, pentru rinita alergica. Reactie adversa la el nu a avut, dar efectul a fost vizibil. Multa sanatate lui Dani.

Kiki, ce dulce e Gargarita....

shoshika, m-am gandit la voi toata saptamana asta. La Stefy reacomodarea, dupa vacanta, a fost greoaie. A durat 4-5 saptamani, dar acum e ok. Eu zic sa-l lasi program intreg, dupa o luna, timp in care sa se obisnuiasca cu copii si sa mearga acolo de buna voie, fara proteste. Daca o faci mai devreme, se va simti abandonat si va fi mult mai grea acomodarea. Mie asa mi-a recomandat de la cresa si a fost ok. Acomodare usoara si tie si lui si cate un dulce la amandoi.
Despre reactia lui Tudor, si la noi a fost asemanator. Important e ca tu sa fii tare. Stefy plangea noaptea.... Daca nu ar fi fost Sefa de la cresa care sa-mi explice pe inteles prin ce trece un copil de varsta lui si ca astia sunt pasii pana la acomodare, cred ca as fi renuntat. Dar m-a sustinut foarte mult dansa si o fata pe care am cunoscut-o la cresa, avand doua fetite acolo.

Dia, multa bafta.

Bambo, multa sanatate Antoniei. Am trecut si eu printr-o spaima din asta, cand avea Stefy 11 luni. Si eram singura acasa. Am zis ca nu-si mai revine. De atunci stiu ca atunci cand i se racesc manutele, febra 40 scrie pe ea, fara termometru. La noi pupatul pe frunte si verificatul manuteleor se face ... zilnic, iar in perioada bolii... nu mai spun.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


In sfarsit apucat de vazut pozele Laurei.. frumoasa poza. Smecher si frumos foc.. parca vaz in baietelul de azi cucerirorul de maine.. ravagii va face, nu alta...


Dia, si noi mamica ocupata.


Bambo sa ne traiesti.. ca tanara mai esti.


Bafta sotului tau Shoshika. Sper sa scapati rapid de stresul asta.. off. Sotul unei colege a fost anuntat ca vor primi 75% din salariu..


Danutz.. eu am mai auzit sa-si ia bona liber ca zugraveste, ca taie porcul, .. dar ca se duce la shopping la Viena.. e o premiera.



azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput