Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Paula l-a primit si de la mine si asa cum mi-a confirmat si doctorita astazi probabil ca nu i-a facut totusi vaccinul. In fine...noi sa fim sanatosi.

Lucutta nu te mai simti vinovata, nu ai de ce. Eu pe Alexei l-am alaptat mixt inca de la inceput si a durat totul doar 3 luni. Nu cred ca alaptatul ma face pe mine sau pe oricine altcineva o mama mai buna sau mai proasta. Daca si numai daca tu esti dispusa sa reiei alaptatul atunci o vei face altfel nu. Sergiu va fi un copil la fel de frumos, destept si sanatos ca orice alt copil alaptat. A fi mama, inseamna dupa mine mult mai mult decat a da o tzatza copilului tau.

Cat despre doctorii care nu se informeaza si nu sunt la curent cu noutatile pentru mine nu este acceptabil. Tatal meu a murit la 73 de ani, doctor fiind si era la curent cu ultimele noutati in domeniu. A studiat pana in ultima clipa, a invatat sa manuiasca internetul si calculatorul la 70 de ani numai si numai ca sa fie la curent cu ce se publica nou. Si-a investit toti banii in aparatura de ultima generatie din dorinta de a stii. Asa ca daca el a putut pot si altii mai tineri si daca nu pot si nu vor atunci trebuie sa fie flexibili si sa isi asculte pacientii.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)



Muuh, eu ziceam ca de aia a stat de vorba mai mult cu mine -sau poate pt ca era copilul sub tratament... oricum mai am o prietena care a nascut la Elias si careia nu i-au facut vaccinul si ma atentionase sa verific la spital si sa intreb doctora/asistentele daca le-au facut..
Plicul cred ca l-am dat mai toate, din pacate altfel nu prea se poate
si mai din pacate nu cred ca influenteaza totusi atentia acordata pacientilor

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Ce e cu carnea de porc???Ca eu m am hotarat o scot pe Garoafa din congelator maine, ca mor de pofta.Ieri cand am iesit afara sa simt zapada la picioare ca un copil mic am simtit si un miros de porcutz prajit...si nu mai pottt.

Despre carusel...la noi bani aruncati pe fereastra, nu sta neam....si noi avem acel carusel cu ciori le zic eu si cu o barza care le tzine.
Am vrut sa i luam si noi saltelutza de la Tiny de Craciun, insa am renuntzat ca na...nu sta ea acolo pe spate...e zbanghi rau, v am zis eu.
In schimb i am cumparat un alt centru de activitati.Un scaun gen premergator in care, sta ea acolo atarnata si se invarte la o masutza ce inconjoara scaunelul si are diferite chestii de dat in ele, inclusiv muzicutza.Ne a recomandat cineva acest scaunel.De abia astept ...o pot pune de la 4 luni, inca stam cu cutioaia sub brad, brad care nu ma indur sa-l stric.Parca aceste sarbatori au trecut foarte repedeeee...nici nu le-am simtit!

Mami de Karina iubita mult mult de tot





carusel de la vtech. il am si eu, amaliei ii place si e montat pe patut pliabil. noi l-am mesterit sa stea, ca altfel se duce intr-o parte, curios ca nu sta, e proiectat pentru patut de lemn

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cd si la noi este model de bebe in saltelutza

Si eu sunt cu Dr House Imi place la nebunie. Mai nasol ca adorm dupa 2 noaptea cand se termina.... Dar nu pot sa il ratez.

Bitza poate data viitoare, daca ai mai mult timp

Eu nu stiu despre ce vaccin in talpa vorbiti...David nu avea acolo nicio intepatura. E nasol ????
La ala de pe manuta a facut reactie cam la 2 luni si acum are semnulet.

Danadumitru bine ai revenit ! Nu te mai stresa cu ochisorii , ca o sa treaca de la sine. De cele mai multe ori pana la un an, asa cum au zis si fetele Cu iritatia eu zic sa mergeti la un dermatolog si iti va spune el cu ce trebuie sa ii dai in zona afectata. E cel mai bine asa.

Luminita si eu sunt cu bibe gata inainte cu 10 ,15 minute. Dar e asa fomist ca il apuca nervii cat dureaza sa il incalzesc....ca dureaza cam 3 minute la aparat. E jale in alea 3 minute Imi pot doar imagina cum e cu doi fomisti

Ankussa nu avem program de somn, noi la mncare suntem ceas, la 3 ore jumate. La somnic il pun cam la 1,5 ore dupa ce papa si doarme intre 30 minute si o ora. El noaptea baga somn mult, ziua pe reprize.

Nerantula bine ati venit acasa !!! Se vede ca v-ati distrat

Am observat ca David are si pauza de 5 zile de kk. Si tot nu se chinuie sa faca. Cand il apuca , dureaza 3 minute sa faca. Nu ii dau nimik sa faca nici daca trec 5 zile daca nu il doare burtica. El bea doar formula, nu bea nici macar apa intre mese sau ceai.











Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Ce e cu carnea de porc???Ca eu m am hotarat o scot pe Garoafa din congelator maine, ca mor de pofta.Ieri cand am iesit afara sa simt zapada la picioare ca un copil mic am simtit si un miros de porcutz prajit...si nu mai pottt.

Despre carusel...la noi bani aruncati pe fereastra, nu sta neam....si noi avem acel carusel cu ciori le zic eu si cu o barza care le tzine.
Am vrut sa i luam si noi saltelutza de la Tiny de Craciun, insa am renuntzat ca na...nu sta ea acolo pe spate...e zbanghi rau, v am zis eu.
In schimb i am cumparat un alt centru de activitati.Un scaun gen premergator in care, sta ea acolo atarnata si se invarte la o masutza ce inconjoara scaunelul si are diferite chestii de dat in ele, inclusiv muzicutza.Ne a recomandat cineva acest scaunel.De abia astept ...o pot pune de la 4 luni, inca stam cu cutioaia sub brad, brad care nu ma indur sa-l stric.Parca aceste sarbatori au trecut foarte repedeeee...nici nu le-am simtit!

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Tu de unde ai luat centrul de activitati ?Il vreau si eu si nu stiu pe unde sail mai caut


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Somnul sotului a devenit din ce in ce mai ciudat, acum 2 nopti a trebuit sa-l atentionez de ori cu palma, scoatea niste sunete tare ciudate, nu stiu ..ca din desene animate si mi-era teama ca trezeste copilul, noaptea trecuta a trebuit sa-l linistesc de 2 ori pentru ca tinea patura pe umar si o batea

uitati ce i-a facut copilului:
http://good-times.webshots.com/photo/2017318820103994286tDKuVz

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

rid de mor si ride si Ania care-i la mine pe umar

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Paula,si Musette are carusel Tiny love dar (si) eu ma plangeam ca s-a stricat....acum are o pozitie destul de stricta in care merge...am scris mail acum fix o saptamana si nu mi-a raspuns nimeni....ai scris la adresa cu office@tinylove.ro?Nu or fi lucrand ca chic bebe pana pe 12?....
Adica e ciudat sa se ignore daca tu zici ca sunt foarte amabili.

Si mi-ai dat o idee buna cu carnea de porc...e drept ca duminica am comis niste muschi de porc, ceea ce nu prea se intampla si se poate ca asta sa fie cauza....multumesc ca ne-ai dat o idee..gata carne de porc, daca am rezistat 4 luni mai rezist inca 2




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



dap pe office, m-a sunat o doamna de la ei pe 6 (mailul l-am dat pe 5 ianuarie). E foarte adevarat ca mi-a zis sa am grija cand bag bratul caruselului sa am grija ca tumburuscul acela de plastic sa nimereasca intr-una din nise (cred ca intelegi ce vreau sa spun) si sa ma asigur ca bateriile sunt bune. Am inceercat si varianatele astea si am sunat inapoi ieri si le-am zis ca nu merge. Azi a venit un baita si mi-a inlocuit si baza si bratul ... eventual suna-i la nr de pe site sau mai scrie-le odata


eu am comis-o de 2 ori cu carnea de porc pana m-am prins -de craciun si de revelion. Initial am crezut ca e de la maioneza, asa ca de revelion nu am mai mancat maioneza ...si uite asa prin eliminare... am tras concluzia. Mofturosi bebeii astia, nu ?


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

ma alatur si eu fan-clubului Dr House !!

dar eu ma uit la el de la 16 pe AXN, ca e exact dupa ce ne intoarcem de la plimbare si bebe doarme

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Ce e cu carnea de porc???Ca eu m am hotarat o scot pe Garoafa din congelator maine, ca mor de pofta.Ieri cand am iesit afara sa simt zapada la picioare ca un copil mic am simtit si un miros de porcutz prajit...si nu mai pottt.

Despre carusel...la noi bani aruncati pe fereastra, nu sta neam....si noi avem acel carusel cu ciori le zic eu si cu o barza care le tzine.
Am vrut sa i luam si noi saltelutza de la Tiny de Craciun, insa am renuntzat ca na...nu sta ea acolo pe spate...e zbanghi rau, v am zis eu.
In schimb i am cumparat un alt centru de activitati.Un scaun gen premergator in care, sta ea acolo atarnata si se invarte la o masutza ce inconjoara scaunelul si are diferite chestii de dat in ele, inclusiv muzicutza.Ne a recomandat cineva acest scaunel.De abia astept ...o pot pune de la 4 luni, inca stam cu cutioaia sub brad, brad care nu ma indur sa-l stric.Parca aceste sarbatori au trecut foarte repedeeee...nici nu le-am simtit!

Mami de Karina iubita mult mult de tot






Nikoloci daca ti-a pofta mananca ! zice o vorba din popor ca trebuie sa iti satisfaci poftele cand alaptezi, altfel scade productia
eu ziceam ca bebe al meu face kaki mai des cand mananc carne de porc (de vreo 4 ori pe zi in loc de 2), dar nimic extrem de grav


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

inca o rugaminte si plec la baita/nanita:
fetele care stiu sa faca modificari in listuta: Mihnea a avut 4190 gr la nastere, nu 1490

multumesc frumos

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Sabinel, Nikolici si eu am caruselul cu rate de la Vtech. Asta mica e moarta dupa el, alearga ratele alea intr-una, plus ca nu adoarme fara sa il pun sa cante! E adevarat ca l-am mai si imbunatatit (am mai pus jucarele) (Am pus poze)

Gaia multumesc mult ptr informatii.

Lucutta eu zic sa incerci. Eu ma mulg mereu (uneori cu scartz scartz , alteori cu un n u k electric) si ii dau tot ce scot - 20-30ml pe masa... Dimineata suge ea la san si pp ca suge mai mult ptr ca adoarme la loc!
Si la mine scade productia cand sunt stresata, obosita, acum a scazut ca am fost racita si vai de mine cu cate homeopate am bagat in mine si cate nopti am dormit in fund din cauza tusei... dar tot nu ma las. Ma iau la tranta cu alaptatul asta



Mamica fericita de Sorina Gabriela

Carusel Sorina Gabriela

Mergi la inceput