Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Oare mie imi mai poate reveni lapticul putin pe care l-am avut daca il mai pun pe bb la san?
Nu a mai supt de vreo luna dar daca vreau sa trag cu pompa nu ise nimic doar can strang de sfarc iese putin doar din sanul drept.Intodeauna era mai mult laptic in dreptu decat in stagul.
Se considera intarcare daca nu a mai supt de atata vreme.Ma simt un pic vinovata din cauza ca nu am insistat mai mult dar aveam numai circ cu el,ne chinuiam propriu zis.Nu se satura ,plangea si toata ziua eram cu tita in gura ca adormea la san de fiecare data.Apoi a fost o perioada cand faceam febra (dar nu din cauza sanilor)si am luat antibiotic plus ca ma certasem cu maicamea rau si de atunci mi-a scazut lapticul puti pe care il aveam.
Ce sa fac sa il mai pun la san pt cateva picaturi sau sa iau medicamente ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

CD 27,

Ha-ha-ha, avem si noi poza aia!!!
(e Teo prin noiembrie 2007)


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Lucutta poti incerca sa il pui la san, poate ai succes si nu a uitat cum se face asta (unii mai uita, sa stii, sunt deja prea obisnuiti cu biberonul, alex a mea a uitat repede)...Daca reuseste macar 3 stropi sa ia, din 3 in 3 ore (si apoi completare, normal, ca nu o sa il tii nemancat) se prea poate ca in cateva zile sa inceapa sa se produca mai mult si el sa suga din ce in ce mai mult...nu zic sa te astepti la miracole, dar ai putea incerca, de ce nu.
Daca bebe vrea sa suga si accepta sanul asa cum e, cu putin lapte, poti incerca apoi cu pastilele naturale despre care se vorbeste pe aici sa cresti productia...Dar nu face din asta caz, adica sa nu te deprimi daca nu mai e si nu mai vrea...asta e, important este sa fii tu relaxata si fericita in preajma lui, oricum esti cel mai bun lucru pentru el cu sau fara laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Nausicavenim si noi sa dansam in cerc cand distrugi pompa. Ca si eu am boala pe ea de la Serban cand m-a chinuit 2 luni si la mine si fara rezultat!

EvaF dar de ce mai iei calciul daca tot il arunci?! Mai bine doneaza cutiile la vreo asociatie, casa de copii zic si eu si nu le mai lua, mie mi se pare pacat sa faci asta doar pentru ca nu dai bani pe el...Sau ai glumit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

EvaF dar de ce mai iei calciul daca tot il arunci?! Mai bine doneaza cutiile la vreo asociatie, casa de copii zic si eu si nu le mai lua, mie mi se pare pacat sa faci asta doar pentru ca nu dai bani pe el...Sau ai glumit?



Pai Ca gluconic nu e gratuit, am dat bani pe el, niscaiva 5 ron si ceva parca. L-am cumparat la inceput pt ca era pe reteta cu Vigantolul. Pana m-am hotarat sa nu il mai iau m-am trezit cu 20 de fiole, doza pt doua luni. Nu am luat luna de luna, am luat la inceput primele retete, si aceste cutii stau la frigider. Da, le voi arunca pana la urma, noi donam haine la asocitie, nu stiam ca pot dona si medicamente. Mi se pare cam periculos sa donezi medicamente.
Daca ii vor spune sotzului ca le vor, le dau ca si asa nu am ce face cu ele!

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta


-----------------------------------------------------------------------

"There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Denisa ce zici ca piti a mea face kk la 4 sau 5 zile? face maxim de doua ori pe saptamana si face normal, adica nu e constipata. acum o mai ajut cu termomentrul si daca depaseste 4 zile, pun jumate de supozitor cu glicerina.
doctorita mea a zis asa: sa o mai pun intr-o pozitie care apasa organele, gen scoica sau chiar sa o tin sprijinita si la masaj sa-i imping usor piciorutele inspre abdomen. asa o ajuta sa faca mai repede.
darrr Dr. Spok (era sa scriu House) spune ca un copil alaptat exclusiv nu se constipa si am vazut pe pielea mea pt ca am probleme cu constipatia de cand eram gravi si acum si mai si, insa ea nu are nimic. la inceput in primele sapt facea de cateva ori pe zi, dar de pe la 2 luni aproximativ, face asa rar.
si cum a mai zis cineva pe aici se poate sa asimileze f mult din lapte si sa nu ramana atatea reziduri incat sa faca zilnic. sa treaca toata grija!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

AAAaaa Nausica am vazut si serialul 24, toate seriile, ti-l recomand, mie mi-a placut!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Roxana da ce i-ai facut lu cuscru-miu???

Sa-l vezi pe al meu..de obicei noaptea il trezesc sa-i pregateasca lapte lu asta mica si intr-o dim pe la 4 asa,ii zic:'lapte' si el disperat incepe:'Cate baxuri doriti?Da care\??'(luucreaza in vanzari)...de abia l-am calmat

ici lu Robertino cel frumos

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

[quote]citat din mesajul lui CD27

Somnul sotului a devenit din ce in ce mai ciudat, acum 2 nopti a trebuit sa-l atentionez de ori cu palma, scoatea niste sunete tare ciudate, nu stiu ..ca din desene animate si mi-era teama ca trezeste copilul, noaptea trecuta a trebuit sa-l linistesc de 2 ori pentru ca tinea patura pe umar si o batea

/quote]

Al meu se trezeste in plina noapte si-mi spune: 'mami, stai linistita, copilul e aici cu mine, l-am adormit eu.' Nu stiu exact la care dintre copii se refera, dar oricum ei sunt la ei in patut..... Mai amuzant decat atat, in prima saptamaNA dupa ce am nascut se infasurase cu cearceaful si cand s-a trezit brusc, cauta copilul prin cearceaf, prin pat, si era foarte contrariat ca nu-l gasea.... la fel, nush nici pana azi la care din ei se referea....

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:


buna fetelor!
am aparut si noi intr-un final dupa atatea sarbatori frumoase! Tati a reinceput munca si de vreo doua zile recuperez ce ati prestat (harnicute rau ati fost) !

Am vazut poze frumoase cu bebelusi si mai frumosi de Craciun sau in vacanta !Mi-e tare dor de munte, poate prin februarie tragem si noi o fuga cu bebe, sa nu mai fie prea aglomerat. Pana atunci ma multumesc cu pozele fericitelor plimbarete

Din ce imi aduc aminte ca s-a discutat:

Tzitziri bb al meu face kk de 4 ori pe zi cand mananc carne de porc(sau mancare mai grasa).... In mod normal face de 2 ori pe zi -dimineata si seara

Musette si eu am carusel de la Tiny Love(parca asa retinusem ca ai si tu) si nu mai mergea (se auzea doar muzica, nu se invartea si nu se aprindea lumina). Le-am dat mail celor de la Tiny Love care au trimis pe cineva sa verifice ce e stricat si mi l-au inlocuit. S-au miscat foarte repede si au fost foarte draguti. Eu nu am avut nici chitanta nici garantia pt el, insa cand le-am dat mail le-am forwardat confirmarea comenzii primite pe mail (si la-m cumparat in octombrie)

Ankussa - noi avem cam acelasi program -mananca, se joaca 1,5-2 ore, doarme jumatate de ora, maxim o ora. Exceptie somnul de pranz cand il scot afara si doarme 3-4 ore (de cele mai multe ori)

Vaccinarile facute la Elias -normal ca au fost facute in absenta mea numai ca madame Constantinescu mi-a aratat urmele si mi-a explicat ce si cum fiecare gaurica in parte. Dar asta cred ca din cazuza ca Mihnea a stat la terapie intensiva ...sau pentru ca a primit plicul

Monica ma bucur tare mult pentru tine si ma rog ca totul sa fie bine pentru voi!

Sucul de portocale la bebei atat de mici mi se pare o ineptie. Adica al meu a facut diaree pt ca am mancat eu mai multe portocale, va dati seama ce ar insemna sa il bea el direct? Deja m-am hotarat ca portocala va fi introdusa mai tarziu in meniu

Babymom bine ai venit! Ma alatur si eu clubului pro-alaptare exclusiva pana pe la 6 luni

Multumesc fetelor care ne-au urat de bine si uram si noi la Multe lunite lui Iris de Anis

Noi facem 3 luni cu 6950 gr (1100 de grame in plus luna asta) si nu stim cati cm, asteptam sa mergem la doctor (la 2 luni avea 62 si a mai crescut putin de atunci)!

M-am intans cat China, da daca nu am mai scris de mult
u all



Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput