Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

De la Everest (str. Blanari, langa ClubA), asta era un telefon (+40) 021 313 01 31 dar nu mai stiu daca e valabil. Cand am luat noi, nu era pe stoc, au zis ca-l aduc in 2 saptamani si a durat vreo 3 luni asa ca nu te sfii sa ii intrebi clar cum si ce.
Daca nu au, poate gasesti online, daca gasesc eu iti zic.

asta e www.twenga.co.uk/offer/40540/3518191475871572610.html" target="_blank">poza

Super tare dr HOUSE !!!!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Merci mult, stiu magazinul, il stiu si pe importator (Ticu Lacatusu, by the way). Daca nu-l au pe stoc degeaba, ca pina-l aduce el trece iarna.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Kid, Eva, Bitza, Simodina (ca pana postai io mai aparura 10 mesaje) merci mult. Nu ma las. Mai incerc.

Ideea e ca ramane tot mai putin timp pentru Teo cu pus la san, completare si muls... pe de alta parte imi pare rau sa pierd laptele si ma simt o mamica tembela care isi chinuie copiii!
Lasa ca imi trece...

Nausica, eu am pompa electrica de la Avent, din acelasi motiv am donat-o pe cea manuala. Scartaia de mureai. Cea electrica are si cap manual, dar nu l-am folosit. Are si pachet de baterii, asa ca in deplasare tot electrica o luam. Pe atunci mulgeam pentru ca dupa ce se satura Teo mie tot imi mai curgea pe tricou. Ei, ce-a fost a fost si nici n-a durat mult...

Avem si rucsac de la Vaude, pt Teo, super meserias mi se pare, il care tati intr-o veselie. Are si gluga de ploaie, salteluta de schimbat, o gramada de buzunare si loc pt mancarica, oala, ce vrei tu... plus un schelet metalic care sta in picioare independent, adica il dai jos din spate si il pui pe jos cu copilul adormit in el, fara sa il trezesti!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Luminita,mi-a dat vibrocil pic de nas ca sa il desfunde dar mai ales sa dezinfecteze.Asta acum cat e racit desi nu se da la copii mai mici de 1 an,in rest ii pun apa marina.Ea mi-a zis sa-i pun de 3 ori pe zi dar eu ii pun dimineata si seara vreo 3 zile nu cum a zis ea ,la fel si cu nurofenul nu am vrut sa-i dau dar a facut aseara putina febra si i-am dat,doar cu antibioticul respect indicatiile.

Evabb meu are deabea in 20 ,3luni si are 7300kg si 64cm,dar nu e gras e bine proportionat ,la cat e de lung nici nu ii statea bine mai slab.O sa pun pozici sa-l vedeti.

Imi puteti spune si mie cum se procedeaza pt a pune poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Imi puteti spune si mie cum se procedeaza pt a pune poze?



Lucutta intri pe contul comun dde bobocei de pe webshots si la albums creezi propriul tau album si pui pozele si ilmuletele/

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Ajutor, Fulga e pe duca...

Fetelor, se mai poate revitaliza productia de lapte?
Raducu mamii a inceput la un moment dat sa refuze sanul, asa ca am inceput sa mulg. Apoi am luat antibiotic, ce mulgeam aruncam si nici nu simteam nevoia sa mulg prea des (nu ma durea nimic, sanii moi, ma rog...).
Acu ca am terminat cu antibioticul si nu mai arunc laptele... ia-l de unde nu-i. Dau cu ceaiuri de aseara, si 30ml am scos azi la pranz
Sa mai bag ceai sau sa ma abtin ca poate mai si patesc ceva...
Sfaturi?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Poti incerca cu GALACTOGIL granule, GALAFOR, ceai de chimen si anason. La mine au mers putin, stiu cazuri in care au functionat mai bine. Succes!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nausica nu mai zice de Dr House, in fiecare seara ma culc la 2, dupa serial. Eu am vazut si o parte din episoadele mai vechi, cand le prindeam pe AXN. Iar la Lost si Prison Break nu m-am uitat niciodata, de fapt n-am vrut, ca am auzit ca e addictive.
Iar tu esti un exemplu ca se poate si cu pompa...bravo! Abia astept ritualul de distrugere a pompei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Pun si eu umarul la ritualul de distrugere pompa. Numai cand vad ce scrie Nausica despre scartzait si parca il aud. Ma ia cu fiori reci pe sira spinarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Fetelor de fiecare data, dar de fiecare data cand lipsesc aveti limbarnita la degete cum zice Roxi am citit printre randuri, dar iar sunt in recuperari.. si sa nu mai ziceti ca nu aveti bebei cuminti! ca altfel nu ati umple capitolul intr-o zi

dabadumintru bine ai revenit!

babaymom bine ai venit! Si noi suntem in clubul pro alaptat

Nerantula super, super pozele de la munte!

Dya cred ca Andrei bate recordul la greutate, sau ma insel?

gaia.nevia si eu am avut ceva probleme cu lactatia. era laptic f putin si acum iau un sirop Mama+ se numeste si isi face f bine treaba. a incercat Galafor, acum n-a gasit sotul cand l-am trimis si si-a bagat nasul fara sa ma intrebe si a luat siropul. dar e chiar bun.

Cuscra si spor la pregatiri. Abia astept poze cu soricelul!

Anca super pozele de la munte! doua fete frumoase foc!

Nausica ai terminat si tu serialul preferat? si noi ne uitam acum la Dr. House si la Grey`s Anathomy, Desperate Housewives, Gossip Girl, The O.C. cum apar dam pe ele

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Somnul sotului a devenit din ce in ce mai ciudat, acum 2 nopti a trebuit sa-l atentionez de ori cu palma, scoatea niste sunete tare ciudate, nu stiu ..ca din desene animate si mi-era teama ca trezeste copilul, noaptea trecuta a trebuit sa-l linistesc de 2 ori pentru ca tinea patura pe umar si o batea

uitati ce i-a facut copilului:
http://good-times.webshots.com/photo/2017318820103994286tDKuVz

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA
Evabb meu are deabea in 20 ,3luni si are 7300kg si 64cm,dar nu e gras e bine proportionat ,la cat e de lung nici nu ii statea bine mai slab.O sa pun pozici sa-l vedeti.

Imi puteti spune si mie cum se procedeaza pt a pune poze?



pai nu e gras deloc, nu. Nu am zis asta. Luam termen de comparatie pt noi bebei mai mici binefacuti.

Eu le citam pe fetele de pe forum care imi zic "sa traiasca grasunelul", nu prea intelegeam. Ma gandeam ca ori nu s-au uitat la el, ori glumesc. Daca al meu la 4 luni are 75cm si 7800 gr si e "grasunel"...Nu conteaza oricum prea tare chestia asta, am zis si eu o data ca fi-miu e cam aschilambric fata de ce citesc pe aici, nah, am procesat si eu informatia. Mama imi zicea ca trebuie sa ia 1 kg pe luna ca asa am luat eu bebe, tinand cont ca fi-miu a luat cam 1100gr pe luna, eu ma autofelicitam dar inteleg ca alti bebei iau cu muuuuuult mai mult.

Nausica, uite de aia pompa mea e aproape virgina, am folosit-o prima saptamana de fix 3 ori cand ma dureau sanii de muream. Dupa ce s-a reglat productia am pus-o in ambalajul original, la umbra. E tot Avent manuala scart-scartz.
Vroiam sa o dau dar am zis ca poate cand il intzarc pe fi-miu daca ma iau dureri mai bag o pompa, un scartz scartz!

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta


-----------------------------------------------------------------------

"There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput