Sezatoarea canadiana (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adaf7 spune:

Denisa, e o lupta grea cu insurance, si stiu ca au un pret de catalog al masinilor in functie de deprecierea lor pe ani. Cum spui ca masina arata bine (nu stiu ce an e si nici marca) incearca sa trimiti recordul de maintenance (de la schimb de ulei pina la simplu check up - daca mergi la reperezentanta au recordul tau), poti sa intri pe autotrader.ca si acolo vezi cu cit ai putea cumpara o masina ca a ta in aceleasi conditii de intretinere (ti se va spune ca este pretul cerut, nu cel de vinzare, dar poate te apropii macar de ce iti va da insurance). De obicei remote starter/sistem audio ultra super, genti fancy, nu sunt luate in considerare cind iti dau banii inapoi de la insurance, doar daca atunci cind ai deschis polita de la asigurari a fost mentionat special ca masina are imbunatatiri, deci exista un record scris. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Adaf-mersi-situatia e asa- noi ne-am ghidat dupa autotrader-acolo masina ca a mea-toyota highlander 2002- e intre 13-17mii, numai ca tembelul de la insurance vrea sa ne dea 13mii, aia e un basic, a mea e cu de toate si am zis ok,nu 17mii dar da-ne 15mii =pretul de mijloc-deci eu vrea sa imi dea 15mii cu taxe,deci ma trage in piept cu 2mii, asa lejer- ma gandesc serios sa imi iau un lawyer ca dc ii dau lui ala 1500 dar el imi scoate inca 3mii-poate fac o afacere.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Denisa si eu am avut un accident perd total in 2006...a stat cam asa cu asigurarea, mai aveam de platit la masina 9 mii si ne-au dat vreo 11 mii asigurarea, cum nu aveam asigure perd total nu ne-au dat alta masina

mai am o colega careia i s-a intamplat la fel, dar a preferat sa caute un garaj care sa-i repare masina pt suma X cat ii dadea asigurarea si si-a reparat masina....avea o masina veche si ii dadea 3000 asigurarea, si cum nu gasea sa-si cumpere o masina cu 3000 mai bine a reparat-o

nu mai stiu cum e in ontario, dar sper sa reusesti pana la urma...de ce nu-tzi pot repara masina? la mine au fost air bagurile, 2 sarite si motorul afectat....ca de eu am intrat perpendicar intr-un autobuz care rula.......


Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ktrinel, daca cautam ceva pe langa o statie de metrou te aranjeaza?

Puckule, cum vad pozele?

Valen, epilat ? unde in Laval ?

Denisa, n-am nici un sfat din pacate, sper sa scoti cat vrei ca si ei scot de la noi destul pe asigurari

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Corina-Au zis ca reparatiile costa 11mii si nu se merita sa o repare-pai atunci am zis ori imi mai dati inca 5mii si cadem la pace,ori imi luati voi una la fel-faza care ma deranjeaza e ca brokerul nu ne ajuta, ca cica el e la mijloc-si zic,da sa iei 5mii de la noi pe an, e bine,nu? I-am zis ca vreau sa vb cu managerul mare si dc nu ii dau in judecata,dc asta vor,asta sa aiba.Mi-am gasit masina oricum,a fost sotu' sa dea downpayment, miercuri cica o am,doar ca dc as mai scoate inca 2 mii de la insurance ar fi super.Oricum am avansat de ieri de la 13mii la 15mii azi,deci eu cred ca se poate 16mii cel putin.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Puckuimi pare rau sa aud ca si voi ati fost bolnaviori.....
Multa Sanatate!!!! Si succes la gasit un job pentru sot.

Ktrinel azi am fost la Sport Expert si am vazut niste preturi, ceva gen 250 bucata. Aratau ce-i drept superbi, dar totusi. La banii astia platesc 10 cad taziul de la metrou acasa timp de 25 de zile si apoi vine primavara
Sau iau geaca aia verde pana la pamant pe care o aveau la reducere 99 CAD.
Sa trec si pe la Equipeur. Dar voi ce faceti la birou va dezbracati de pantalonii grosi???

Si Ktrinel am vazut mai demult o poza cu niste pantaloni albi sau gri deschis , cand ai scos-o pe Ana Julia la zapada. Asa mi-ar place. Pe suncile mele nu ar sta asa de bine dar macar mi-o fi cald
Tot intreb pentru ca incep stagiu. Daca la facultate pot sa ma duc cu ce am , la stagiu chiar nu merge. Ca e munca de birou...si cu publicul uneori.Si trebuie sa plec singura cu autobuzul, nu mai se potriveste programul sa ma duca sotul la metrou


Si eu vreau intalnire, as merge si la un loc de joaca in Laval, ca tot sunt multi care locuiesc pe acolo.... Dar pana in 31 ianuarie ca incep un curs sambata si nu o sa mai timp de nimic.

Eu poze nu am apucat sa ma uit, o las pe maine

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

uite aici

ar tebui sa le pun semnatura, poate deseara
ca trebuie sa plec sa fac comisioane

desene Stephie:

http://picasaweb.google.ca/oszinagy/DeseneStephie#

desene si sculpturici Oszi:

http://picasaweb.google.ca/oszinagy/DrawingsOszi#

http://www.absolutearts.com/portfolios/o/oszinagy/


Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Puckule, scoate-le repede-repede si pune-le semnatura! E pacat! Sint superbe desenele in creion! Felicitari sotului! Iar Stephie deseneaza bine pentru virsta ei, prin comparatie cu Tudora si alte copii pe care ii stiu cam de aceeasi virta.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

LMA tuturor si numai bine in Noul An.
Noi crestem, crestem avem 36 de sapt de acum, si mai am de venit la sv pt inca o saptamana. Dupa aia asteptam bbel:))
Ati discutat o gramada intre timp si am cam pierdut sirul, da am zis sa mai zic si eu cate ceva despre noi.
Am avut si noi o gramada de zapada de nu ne mai trebuie, ca nu stiu cum e la voi, unde aveti mereu zapada, dar aici nu prea se descurca astia asa bine cu curatatul. Cica nu au fonduri, ca deh, nu e zapada pe aici.
Noroc cu vacanta dintre Craciun si revelion ca nu am stat in stres de cum ajungem la sv:))
Uram sanatate la cei bolnaviori si succes celor in cautare de slujbe si la scoala:)
Si succes lui denisa cu masina (bine ca esti ok).
Olga imi pare tare rau de cum s-au asezat lucrurile dar vorba fetelor incearca sa te odihnesti si detasezi atat cat poti, sa fie bb bine. Toate or sa treaca cu bine. Tinem pumnii.
Si eu tb sa ma pregatesc de cautat bilete sa mergem in tara si ma ingrozesc de cat ma costa in total. Da nu am ce face ca au trecut 4 ani deja si acum as avea nitel mai mult timp.
A, si vroiam sa zic ca totusi dupa ce am folosit pufurile la motan vreo sapt jumate i-a mai trecut tusea si de at a fost bine. Oare asta inseamna ca are astm?
Si stiti ceva ce as putea sa ii dau pt eventuali viermisori? Zice ca il mananca fundul. O sa merg si la dr, da ma gandeam daca e ceva pe raft care se poate da, sau homeopatic.
Andy, bravo de progrese. Mie mi-ar pare bine sa doarma toata noaptea, nici ca l-as trezi, da nu stiu cum esti cu sanii.
Kristin voi cum mai sunteti? Ati scapat de kg in plus?:)) Ca eu tot cresc si cresc, deja am mai mult ca la motan.
Ange felicitari pt Maia.
Mona cum mai esti?

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mikiion...sunt bleu, nu albi...sunt Columbia , dar i=am luat de la Winners, la 60cad ...nu as fi dat 250cad .

ica , sunt departe de metrou..mai vedem.

Mergi la inceput