Sezatoarea canadiana (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Fetele din Laval sau aproape care sunt in conta (bebitzu, si care mai citeste), la College Montmorency e un curs de 60 ore gratuit , de seara, de doua ori/sapt sau simbata, in Acomba-pentru cine lucreaza in conta- daca va intereseaza (eu vreau sa pun patalamaua un cv si musai sa ma deplasez:-)); nu e nevoie decit de un slip de plata sa faci dovada, de ex;
450-975-6222 informatii

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Dragaica, si eu ma lupt cu fenomenul' , de la nasterea lui Tudor dobindit; neaparat medic si tratament (eu pe linga hemorzon- cure de 7 zile mai folosesc si o crema luata de aici); poate genera in singerari, crize, chiar in cancer de colon din pacate; si mai ales fara fructe cu simburi(struguri, pepene, etc), alune, pistache, etc.

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Salutare,
Am trimis pe contul comun un mail de identificare ...pentru ca in primul mail am uitat sa specific nick-ul de pe forum, ca sa stiti despre cine este vorba.

Ma duc acum sa hranesc copilu' si revin sa mai palavragesc si eu putin cu voi .

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Lorelai, eu am gasit sirop de patlagina chiar la farmacie, adica drugstore …nu mai stiu numele , dar cand ajung acasa iti zic .

Dragaico, naspa ..nu cunosc fenomenul ..nu te pot ajuta.

Ica, trebuie neaparat sa iau si eu leacuri din alea de prins putere mentala…ca-s down rau de tot la capitolul asta.

eu sunt legata de maini si de picioare in weekenduri...nu stiu pana cand...si daca i-o mai veni cuiva mintea la cap intre timp...deci as vrea la intalnire, dar unde, cum, cu cine, ...doar daca-si face cineva mila si ma trambaleaza si pe mine pana la locul faptei

bey, am fost weekendul trecut la Biodome..am mai fost eu , dar acum e prima data cu copila..si am zis sa o duc si la spectacolul cu Caillou....eroare...nu ma asteptam la asa o porcarie...mi-au traumatizat copilu, ca nici nu mai cere sa ii pun Caillou acasa...whatever, parere personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

La multi ani 2009


desene Stephie:

http://picasaweb.google.ca/oszinagy/DeseneStephie#

desene si sculpturici Oszi:

http://picasaweb.google.ca/oszinagy/DrawingsOszi#

http://www.absolutearts.com/portfolios/o/oszinagy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Salutare pe 2009

pe la noi s-au intamplat multe, incepand cu sotul pus pe liber, apoi un voiaj de o luna la spital, si cand intraseram oaresce in normal de sarbatori .....24 dec nici macar un taxi nu gaseam de urgenta la spital cu Steph....un craciun idilic in alb fara infirmiere si copilu cu 41 temperatura....am iesit din spital pe 27 fara un diagnostic clar doar cu antibiotic la purtator

iar ca sa facem turul familiei ca eu lipsisem de la apel sa vad un doctor recent....hop capatai si eu o infectie urinara....si iacata-ma cu doza de antibiotic......

sotul s-a apucat de desenat, asa ca iata mai sus site-ul pesonal, iar cum copila ii calca vitejeste pe urme am atasat cateva desene, sper sa updatam albumul ei ca avem deja un metru de desene.....

iar la albumul comun voi trimite si cateva poze cu concertul de Craciun de la cursul de pian....

mai revin

vreau si eu parola de la contul comun, pls




Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Adaf-mersi mult de info,e greu sa cer appraisal pt ca astia sunt pe mina cu insurance si mi-au zis ca cei de la insurance treb sa ceara 2nd opinion-aveti mare grija, e bine sa dai in unul decat sa ai numai tu daune-sfatul tutror cu care am vb-normal ca e bine sa nu ai never accidente.
Corina-welcome si sanatate multa.
Mi-au placut mult desenele lui Stephie.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Salutare!

Sunt cam in urma cu cititul, asa ca nu prea mai stiu ce s-a mai intamplat pe aici. Sper ca toate sunt bune!

Noi am mai depasit din problemele cu alaptatul, mergem si la CLSC pt. sedintele de alaptat pe care le organizeaza si fac un tratament pt. durerile de sani.
Puiul regurgiteaza destul de mult, macar o data pe zi in jet pe nasuc si pe guritza, a luat in greutate, dar nu chiar suficient. Mai are de recuperat 40g ca sa ajunga la greutatea de la nastere si luni face 3 saptamani. Sa vedem cum va fi la o luna, daca ia suficient in greutate. Pediatru inca n-am gasit, am sunat la mai multi dar nu iau pacienti noi. Am gasit doar un dr. care e plecat pana in 12 ianuarie si care cica ar lua, dar trebuie sa sunam luni. Sper sa ne ia.

Haide sa va spun program de somn de bebe de nici 3 sapamani si sa-mi spuneti voi daca vi se pare in regula. In timpul zilei suge cam la 2 ore, dupa-masa mai des (isi face rezerve pt. noaptea, cred). Si seara.......de la 8-9 doarme lemn pana dimineatza. Dar lemn, nu asa! Si nu pot sa-l trezesc nicicum. Parca are 15 ani! Si nu cere papa deloc. Ma chinui eu in fiecare noapte pe la 12-1 sa-i dau sa pape ceva (si muncesc o ora sa-l trezesc un pic si sa-l fac sa suga 2-3 minute) si dimineatza pe la 4 tot eu ma chinui sa-l trezesc sa pape si atunci suge vreo 5 minute. Daca ar fi dupa el...ar dormi de la 9 seara la 7 dimineatza. Dar nu pot sa-l las 10 ore fara sa pape deloc.

Khristin: Ce-ti mai face Anthony?

Daiopri: Pregatim galeria?

Denisam: Acum am citit ca ai avut accident. Sper ca sunteti toti bine!

Ica, Dragaia: S-a terminat cu bine sesiunea? Eu am avut o nota nesperat de mare, avand in vederecheful cu care (nu) am citit pt. examen si burta cu care m-am carat la final (care a fost cu 2 zile inainte de a naste).

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Andy- eu zic ca dc bb suge la 2h si dupa amiaza chiar mai mult, e f. bine si ce daca doarme asa bine,bucura-te- dc nu vrea sa suga la 4-5 dimi, poate ii scoti putin lapte in biberon si asa o sa vrea sa il bea-dc nu,inseamna ca asta e ritmul lui. Sa stii ca si fii-mea, abia la 3 sapt de la nastere a ajuns la greutatea cu care s enascuse,si eu ma si mulgeam ca era lenesa si apoi la 5 sapt, avea deka 1kg pe ea-stiu ca vrei sa faci mai multe pt pui, si asa e la prmimul copil, dar cu rabdare si cu incredere trece totul- eu iti vb din experienta a 2 copii,sunt sigura ca Nelia te va impulsiona si iti va spune si ea din exper a 3 copiii.
Numai bine,putere si rabdare,tin pumnii sa ia bb in greutate ca stiu cum e.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Ange, felicitari Maiei!!Ana, felicitari pt. examen. Pacat ca nu stam mai aproape una de alta ca mergeam impreuna la sala desi, dupa mine, daca vrei sa lucrezi tre' sa mergi singura. Eu am avut abonament anul trecut la Femme Fitness si de cate ori ma intalneam cu prietena mea ne asezam pe cate-un aparat si ne hlizeam mai bine de-o ora, de se ducea naibii cheful de alergat.Dragaica, eu credeam ca stii tu ceva remedii pt. hemoroizi. Si eu am probleme cu ei inca dinainte de nasteri dar macar nu ma mai jeneaza si probabil din cauza nu iau masuri.Ieri m-am dus la epilat undeva in Laval. Asteptand pe la stopuri mi s-a parut mie ca cei care asteptau in dreapta mea intorc privirea cam des spre mine, dar m-am gandit ca mi se pare. Hai o data, hai de doua ori...nu stiam ce sa cred, apoi mi-am spus ca probabil arat extraordinar de bine, ca sunt mai fermecatoare ca niciodata si ca sunt intr-o forma de zile mari. M-am uitat in oglinda: inca aveam pe fata urmele de la perna, parul prins intr-o coada simpla, bretonul agatat in varful capului cu o clama de-a Sarei, ca are o lungime idioata de-mi vine sa-l smulg din radacini. Mai sa fie, mi-am zis, daca eu atrag atatea priviri asa ciufulita, inseamna ca daca ma aranjez putin fac ravagii. Bon, ajung la locul pricina, dau sa parchez, evit un accident pt. ca am dat semnal dreapta si am facut un viraj mai larg sa ma pot strecura printre muntii de zapada iar imbecilul din spatele meu a vrut sa ma depaseasca pe dreapata, si parchez. Dau sa sun la usa si-mi arunc o ultima privire asupra masinii, ca sa fiu sigura ca-i bine parcata. Pe usa din dreapta fata, doua caciuli ale fetelor (roz candva, acum pline de noroi) stateau legate frumos de maner, cu ciucurii desirati din cauza vantului. Probabil le-am scapat cu o seara in urma si un vecin binevoitor ni le-a legat bine de maner, sa nu le pierdem. Am crezut ca mor, de ras, evident. Ce ti-e si cu farmecul asta personal....

Mergi la inceput