Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (254)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Mariana, multi sa treaca durerea. Imi inagimez cat de sacaietoare si enervanta poate fi, mai ales cand nu poti lua aproape nimic pentru a ameliora durerea. Ma bucur ca v-ati distrat in vacanta, ca ti-ai revazut draga prietena, iar copii s-au jucat pe cinste. Asteptam pozici cu voi. Cat despre tesutul adipos, ultima oara cat te-am vazut nu stiu unde ascunsesei celulita ca eu nu am vazut nimic!Arati de milioane dupa o nastere si acum cred ca esti si mai infloritoare. Asa ca stai fara de grija.
si o fetita frumusica! Imi pare mie sau Eliza aduce un pic si cu Adi?



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Foarte lenese ati fost, abia de ati scris 3 pagini de ieri dupa amiaza pana acum...tz,tz,tz...pai eu ce sa fac, sa lucrez?

Mariana, sper sa treaca durerea, ca tare rau e cand nu poti scapa de ea. Nu ai voie creme de acelea pt. relaxarea muschilor? Aici avem ceva ce se cheama IcePower, tuburi de gel mentolat, tare bun pt. muschi. Nu stiu exact ce contin, dar de ce nu intrebi medicul daca ai avea voie sa te masezi cu alea? Poate totusi contin ceva ce nu ai voie in timpul sarcinii, altfel ma gandesc eu ca ti-ar fi recomandat un astfel de gel...
Cat priveste celulita, esti insarcinata, draga mea. Ai voie. Spre deosebire de altele (a se citi moi)!
Ma bucur de concediul in Austria, trebuie sa fi fost tare frumos. Va urez si altele asemanatoare.

Roxana, masaj...te invidiez...la mine inca nu a inceput sesiunea pe anul asta...Sa-ti priasca!

===============
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Buna dimineata. Cafea cu lapte doreste cineva? Va servesc cu drag

Ramonaiani, hmmm greu cu durerea de mana, poate te va ajuta masajul de luni. Ce frumos ca v-ati vazut cu Piciulika si ursuletzii ei.

Citat:
si tineam neaparat sa vad puii cum se impaca/smotocesc impreuna.


Auzi, da de ce tineai neaparat sa vezi cum se impaca/smotocesc??? Aveti ceva planuri? Sara de Gabriela stie?

Valentina, da, Rares este foarte sociabil, de aceea nu-mi fac probleme cand va fi sa mearga in colectivitate. Sper sa ramana asa sociabil mereu.

Cecilia, e fain catelul asa-i? Si mie imi placea, m-am tavalit si eu putin cu Rares pe dihania aia, dar nu vreau sa-ti spun cat par lasa, cat un caine adevarat . Cristi vroia sa se joace cu Rares? Va imaginati ca,,,,,,, copiii nostri (ai tuturor) deja se cunosc din poze? Sa vedeti cand vor fi mai mari si ne vor impinge de la calculator ca vor sa-si scrie pe forum

Bebeka Totusi e simpatica Rebecuta cum vroia ea sa pape stafide

Despre celulita, eu nu mai zic nimic, decat atat [q

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Multam mult de incurajari.
Am o crema cu diclofenac si am mai luat una din Austria cu mentol si camfor. Ajuta nitel, dar tot e enervant ca dupa cateva ore trece efectul.
Am pus poze. Iata www.flickr.com/photos/21231089@N02/3181243509/" target="_blank"> sarutul si restul pozelor de la munte.
Roxana, am stat doar 3 zile acolo, tu te intorsesei deja dupa Revelion. Deci nu aveam cum sa ne vedem . Cine stie, ramane pe vara in Bucuresti.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata si multam de cafea!...tare buna

Diwana am vazut pozele cu voi si filmuletele cu Rares,e un dulcic,iar tu imi pari asa copilaroasa...fain si cainele urias,l-ati smotocit bine..

Valentina multumim M-am tot tinut sa-ti zic,dar am uitat,frumos cadoul de la sot si tare dulce Andrei,asa tunsulici

Ramonaiani nasol cu durerea aia,sper sa-ti treaca cat mai repede..sanatate! Frumosi puiutii pupaciosi

Miru a mea m-a zapacit cu 'tata',toata ziua il striga,bine mai baga si cate o 'mama',iar cand aude blenderul,striga 'papa'!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello si de la noi.
nu avem apa calda si caldura de 2 zile, Andrei a cam racit, face f des pipi si mult, noaptea se uda pe haine, nu mai face fata pampersul. daca pana seara nu remediaza defectiunea ( cica a explodat o conducta in punctul termic) plecam la mama, acolo are centrala termica si in tot apartamentul e temperatura constanta.
In afara de asta, are pe un obraz o pata rosie rugoasa, din cate am citit sigur e atopica, nu-i dau cu nimic si nici la medic n-am fost, e plin de virusi peste tot, mai amanam, poate trece de la sine.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Diwana si la mine tot asa (la fostul job) munca multa si bani putini,de asta as fi vrut altceva...macar Clujul e mare si ai de unde alege,aici nu-s prea multe optiuni..
Mi-ar place mult sa ne mutam in Timisoara,dar asta e un vis mai greu de realizat acum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata !

Mmmmm, ce frumos e cand incepi dimineata cu o cafeluta aromata si cu poze minunate ! Am vazut baietii cu ochi albastri si cuceririle lor - unul a smotocit catelul urias, altul o printesa razboinica
Ma bucur mult pt intalnirea voastra, desi nu pot sa nu recunosc ca am simtit si un pic ( un pic ! ) de invidie, ca taaare mult imi doresc s-o cunosc si eu personal pe Piciulika !

Vazut si placut mult 3 mamici tinere si frumoase si infloritoare !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mariana, imi pare rau de durerea de mana, imi inchipui cat de sacaitoare poate fi. Sper sa se rezolve cu masajul, iar pana atunci sa te ajute crema si gelul pe care le ai. pe burtica !

papanash, vad ca si Ghighi o cam trage cu racelile . Nu sta cu el in frig, mergeti la mama ta. Acolo cred ca o sa fii si tu rasfatata, nu numai el . Si Maria cred ca face mai mult pipi noaptea, au fost cateva nopti la rand in care se uda si pe pijama si patul. I-am pus acum marimea urmatoare de pampers ( nr.5 ) si vad ca s-a rezolvat problema. Sanatate multa !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna si de la noi.
am vazut poze frumoase.....protagonistii.
mari - insanatosire grabnica.
papanash - lui ghighi si sa-i treaca mai repede raceala.si voua sa va vina caldura.
mari - vroiam sa te intreb ceva...crezi ca e vre-o legatura intre razboinica ta si a mea?ca trage niste tipete....de se aud in tot blocul..si mie imi tiuie urechile!
va pup dulce.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput