Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (254)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Ramonaiani, foarte dulci iubaretzii. Frumosi si voiosi, m-am indragostit de ei (de mult, dar acum m-a durut iar corazonul de dragul lor )

Dana, sper sa vi se indeplineasca visul cu mutarea la Timisoara, am auzit ca e frumos orasul, eu n-am fost niciodata acolo. Hmmm, par copilaroasa? Luna viitoare implinesc copilaroasa varsta de 30 de ani Dana, las' ca e bine sa-l strige pe tati, ca eu numai "mami" aud toata ziulica

Luy, eu n-am recunoscut, dar am simtit si eu un pic (mai multa decat tine) invidie ca s-au intalnit cu Ursulescu family

Papanash, offf ce mai trageti voi cu caldura si apa calda. Mai bine ca mergeti la mama ta, o sa te simti mai bine (cred ). I se mai inrosesc si lui Rares obrajii uneori si parca este putin, putin rugoasa zona (n-am detectat de la ce si in ce conditii. Initial o pusesem pe seama faptului ca ii este cald, desi nu cred sa fie asta. N-am intrebat nici eu dr. dar vreau s-o fac, sper sa nu uit ) Sanatate multa lui Andrei, sa treaca repede si usor

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

papanash, da cel mai bine pentru voi este va plecati in alta parte unde aveti conditii, cel putin pana se remediaza defectiunea. multi lui Andrei sa se fca bine si sa nu fie nimic rau. Si Andrei al meu are o pata dar pe spate exact ca cea pe care o descrii tu, dar nu i-am dat cu nimic pana acum ,
dispare dupa un anumit timp si reapare in alt loc dupa o vreme. Pana acum nu mi-am facut griji, dar m-ai cam pus pe ganduri..
danuta, si multumin pentru aprecieri!
mariana, am vazut frumoase pozici. V-a priit vacanta se vede asta, am vazut si sarutul prieteniei dintre cei doi copilasi. Mare crai baiatul Piciulikai, dar nici Eliza nu se lasa mai prejoas!
Si eu cand imi vad pungutele de pe coapse si burtica, ma ia cu lesin, noroc cu sotul care odata cu inaintarea in varsta si-a schimbat preferintele. Ma prefera acum cu forme mai pline si mi-a interzis sa le dau jos.
Am vazut ca ne-au afisat fotografiile in albumul concursului Clipe pe viata 2008. Va primim cu drag criticile aici
www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank"> va1 si va2


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Valentina, foarte emotionante pozele

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78
mari - vroiam sa te intreb ceva...crezi ca e vre-o legatura intre razboinica ta si a mea?ca trage niste tipete....de se aud in tot blocul..si mie imi tiuie urechile!


S-ar putea!
Era in hotel o pustoaica de vreo 2 anisori, careia i se pusese pata pe Eliza, si o tot imbrancea, de-a dat-o jos de cateva ori. La un moment dat se da Eliza 2 pasi inapoi (sa fie in siguranta ) ridica mainile in sus (sa para mai impunatoare) si incepe sa o certe pe cealalta, tare si repede. Ce zicea cred ca era total neimportant (oricum vorbea bebeluseasca) insa pozitia pe care a luat-o a impresionat-o pe fetita, care s-a mai potolit cu imbranceala.

vali, cred ca ai dreptate, si mie mi e pare ca aduce mai mult cu frate-meu .
Cat despre intalnirea cu Piciulika .... Am cam facut pe draqu' in patru ca sa ajung acolo. Spre exemplu, dupa ce-am ajuns la urgenta, sotul imi recomanda sa stam acasa sa ma refac. N-am indraznit sa ma vaiet deloc cu o zi inainte de plecare, ca sa ii arat ca ma simt mai bine, deci putem merge. Cand am ajuns acolo am inceput sa ma vaiet ca ma doare ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna "dupa-amiaza"...


Am cateva clipe libere...Erika isi face de lucru cu niste jucarii.Am vrut sa o culc dar o mai las 5 minutele.
Am avut o saptamana grea...pentru ca am fost foarte nervoasa si lipsita de rabdare fata de Erika,care l-a randu-i a fost tare contrariata sa ma vada asa...si a ripostat vehement de fiecare data.Deabia azi am pricepu prin ce trec,am incercat sa remediez situatia si se pare ca daca eu sunt calma si rabdatoare,nici Erika nu mai este in crizulite.

Feleor,nasol cu lipsa de caldura si apa calda.Fugiti care unde pueti.
Papanash sanatate lui Ghighi.Imi pare rau ca este din nou racit.

Dantje cum mai sunteti,cum va mai simtiti?Am reusit sa fac foderul cu mancarea,poate ne gasim pe mess intr-o zi.


"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Luy, si el a trecut la nr. 5, dar tot asa se uda.Inclin sa cred ca scutecele-s foarte proaste, hartie curata .

Mariana, superbe pozele dar protagonistii sunt si mai superbi, ati avut o vacanta frumoasa. In perioada sarcinii eu am mai luat no spa pentru dureri, stiu ca-s foarte bune in sarcina, relaxeaza musculatura. Nu gasesti acolo asa ceva ?

Devylla, sa inteleg ca erai nervoasa din cauza sarcinii ? sau ce s-a intamplat ?

Mai fetelor, mie mi-e dor de cele care lipsesc, de Maria, de Teo, de Marunzika, de Ana, vad ca nici Andries nu mai dape-aici....ce se intampla ? Mamele cu 2 copilasi, cand s-a produs la voi saturatia de forumeala pe topicul de la primul bb, Sabina si Rox, voi erati aici si la primul copil, asa-i ca la un moment dat se 'rupe firul'?

Multumesc pentru urari, eu n-as zice totusi ca-i raceala, asa cum ii spuneam Luizei, cred ca sunt de calitate din ce in ce mai proasta pampersii.O sa incerc sa fac comanda la babypoint sa vad cum sunt aia nemtesti.
Am fost jumatate de ora afara, e mult soare dar e ger. Andrei a sters vreo doua masini, acum doarme cu burta plina si inca imbujorat de la ger. Caloriferele-s un pic dezmortite, semn ca s-ar putea sa avem caldura curand.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Plecam la munte azi, 10 zile, yuhuu :-)
Mariana, santate! sa-ti treaca repede. Pozele sunt minunate!
Sabinutza, ai grija cu nervii, e f f greu, dar trebuie sa te stapanesti (io vorbeam :D )

Papansah, la sofi nu erau grupuri din astea de mamici. S-au facut ulterior da nu m-au atras.
Pe atunci forumul era mai fain la zona artelor , discutii generale etc.

si acum eu bantui cam peste tot.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Sabina, drum bun si relaxare placuta la munte alaturi de familie. Sa va intoarceti cu noutati si pozici!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Mamele cu 2 copilasi, cand s-a produs la voi saturatia de forumeala pe topicul de la primul bb, Sabina si Rox, voi erati aici si la primul copil, asa-i ca la un moment dat se 'rupe firul'?


No spa nu cred ca se gaseste aici. Are compusul papaverina, care e cam tipic pt tarile estice . Oricum, mi-ai dat o idee, o sa intreb la farmacie in curand.
Saturatia de forumeala se poate produce si din alte motive . Spre exemplu, la noi la odiseea sarcinii sunt niste mamici care s-au trezit sa explice cum ca 1000 euro (cat costa recoltatul de celule stem) e o nimica toata pt ele. Ori noi ne chinuim juma' de an sa strangem mia aia care ne trebuie pt venit o data in RO . Asa ca ... observi ca nu te ridici la rangul lor si o lasi mai moale cu forumul.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

baiatul care smotoceste catei si cei 2 turisti in Austria! Minunati toti puii, mai mare dragul sa ii vezi, mai degraba i-as smotoci eu pe ei.

Mariana, deci nu erau sanse sa ne vedem, daca ramane pe vara m-am linistit.

Diwana, care va sa zica te-a tentat si pe tine catelul?

Papanash, sanatate multa lui Ghighi, sper sa va dea caldura ca e tare rau fara (am stat si noi 2 zile cat au schimbat teava). Si Bubu are asemenea pete pe obraz, i-am dat cu Mustela si au mai disparut. Cat despre forum, sunt momente si momente, nu stiu daca firul se rupe brusc si definitiv. Probabil la un moment dat nu mai prezinta interes, si oricum interesul scade cu varsta. Daca vezi ce rar scriem la gaska de copii de varsta Alexandrei....Dar uite ca firul meu inca mai tine, al Sabinei ce sa mai zic, sunt sigura ca si al tau, chiar daca acum ai un moment de saturatie.

SabinaY, copiii chiar sesizeaza starile de nervozitate si e si mai rau. Dupa 2 zile de nervi, aseara am ajuns si eu acasa relaxata si zau ca au fost cuminti copiii mei.

Sabina, drum bun si distractie placuta.







Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput