PRIETENE FARA TITLU (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-tzi-a trecut greatza? pacat ca Dia nu a fost ok azi la gradi, E ieri nu vroia sa plece,s-a luptat tasu cu ea
Mai stau ca pe jar ca nu mai suna astia de la asigurare cu pretul-offf

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ce stabilitate financiara mai Moni pe criza asta? Imobiliarele sunt la pamant, my husband e in crize maxime daca aduc vorba de inca un copil cred ca ma toaca
Nicolas ... e cu o tuse productiva ... buseste din cand in cand... deja m-am saturat de tratamente de 3 zile i-am dat sirop din ridichea neagra.Dimineata se trezeste cu ochii lipiti si cu ditamai mucii verzi in nas. Maine insa il duc la o petrecere de copii... ma ia si groaza. Macar asa sper sa se pregateasca pentru gradinita pe care o sa o ia de coada la toamna.


Denisa te asteptam in iunie ... sa ne intalnim cu nazdravanii. Bine ca acum alearga in voie si singuri nu vom mai impinge la carucioare

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LILI-pai nu aduce vorba,stii tu -TACI SI FACI Fetita si apoi sa vezi cum o sa o rasfetze si tu il vei avea si pe Nicholas mare si de ajutor.
Legat de tuse, f. bine ca i-ai dat ridiche,mai merge si sirop de ceapa sau radacina de ginger cu miere, tare bun, eu am luat cand eram insarcinata cu Alex si credeam ca mor de tuse si mi-a trecut in 2-3 zile, nu puteam sa dorm de tuse,asa nasol era.Eu si acuma lui A i-am dat cu crema cu mentol si camfor pe piept de la Vicks si cu naturiste,l-am facut aproape bine si a scapat de antibiotic,spre deosebire de husband care nu a scapat de pastile

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI nu adu tu nicio vorba,pune-te numai pe treaba Io nu i-am mai dat nimic Dianei - ca si ea a tusit vreo doua saptamani - si de-atunci e mai bine,culmea Nu l-ai dat inca pe Nicolas la gradi? Sau l-ai dat si ati intrerupt?
DENISA bine ca veniti si voi cand nu--oi fi io deplasabila Parca ziceai ca ai ceva neamuri pe la Timisaoara,ia vezi,poate dati o raita prin apropiere sa reusim sa ne intalnim

Imi amintesc de intalneala aia a voastra din parc,parca Denisa daduse bir cu fugitii cam devreme si voi va distrati si presupuneati ca ba din cauza fumului de la tigara,ba din cauza microbilor Faaaine vremuri!!!

MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Denisa radacina de giger=ghimbir?Si cum se prepara?

Mey... ziceti voi sa nu zic... dar parca n-am chef sa-l fortez si sa-mi faca capul calendar cand imi va fi greu cu 2... ca deh... ajutoare cu-cu. Si-asa e plin de nervi ca nu ne ajuta nimeni si pe noi iar eu inca staaau dupa Nicolas.
Il dau la gradi abia in toamna... ziceam si eu sa-i fortific sistemul imunitar... dar si daca il duceam... degeaba ca stateam mai mult cu el acasa dupa cum o tine snur cu tusea si cu mucii de prin octombrie.

Apoi cu bb2 mi-am facut si eu o strategie cica... sa il proiectam la vara ca pana vine are timp si Nicolas sa se acomodeze cu gradi... poate pana atunci se mai schimba lucrurile si cu ajutoarele din familie... cine stie...

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-pai nu nasti in august,la sf. de iunie22-25 esti inca mica,mai ales ca la tine nu se vede-nemauri al timisoara as vrea sa am,dar NUU-doar in Moldova si sper sa nu ajung acolo..urasc circulatia din Ro-eu sper sa trag o fuga la Praga sau la Croatia-asa ca poate noi 2 singure avem sanse de o intalneala

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA si acum cu ce masina mergi pana iti iei alta? Nu poti sa ii suni tu pe aia de la asigurare?
De greatza logic ca nu mi-a trecut,cred ca ma mai tine vreo luna Acum mi-a facut husbandu' suc de grape,lamaie + sirop de afine pe post de indulcitor.Totul inmultzit cu apa minerala.Tot mai beau cate o gura ...


MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ginger-da cred ca e ghimbir-o dai pe razatoare si o amesteci cu miere ca sa fie placuta si eventual o lungesti cu putina apa sau suc,ce stii tu ca ii place lui ca sa il ia-ajuta muolt.
Nu e rea strategia cu bb2-si cu ajutoarele nu imi aminti-ca eu dau 1500 pe luna sa duc copiii la gradi,cand am 2 bunici pensionari care freacam..la gradina sau vie-dar zau dc nu sunt ok asa si fara stres si altele.

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI e buna strategia ta! Ai mai putea alta chestie,sa il dai la gradi pe Nicolas din primavara,asa poate nu ar lua atati microbi de la inceput ... Eu nu am avut probelme cu Diana,de-asta toamna doar ceva muci a colectat de cand e la gradi.Sa tuseasca a inceput culmea ... in vacanta de iarna ... cand statea acasa!

MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Da Lili si eu l-as da pe Nicholas prin martie-aprilie la gradi, e mai bine primavara decat toamna,astia aici asa zic.
Moni-merg cu una data de la insurance,chevrolet impala, am sunat la tembelii aia dar nu raspund, am lasat mesaj

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput