PRIETENE FARA TITLU (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Anda, te inteleg cu bebe. Si eu am trecut prin asa indoieli. Cred ca cel mai bine ar fi sa va ganditi ca e cineva acolo sus care stie ce varianta e mai buna pentru voi, si ca bebe oricum va veni cand sunt conditiile perfect indeplinite. Voi sa va iubiti si sa fiti o familie "primitoare" si atunci bebe sigur va veni, la momentul ales de el si nu de voi. Iar in cazul in care totusi nu va mai veni, inseamna ca cel mai bine pentru voi a fost o formatie de 3 . Cu unul, sau cu 2 copii, pana la urma nu e asa de important...

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID lasa ca Diana mea a avut 3200 g si tot la silueta aia a ajuns ... Si eu am nascut apropae la termen,de fapt la 37 de saptamani.
ANDA pai daca nu se intampla asa tam nisam,nici eu nu cred ca ma mai apucam,avand in vedere conditiile.Dar cred ca asa a fost programat sa se aranjeze toate,sa voteze astia taman acum sa pot sta acasa si eu doi ani acasa cu 85% din salariu ...
DEEA tu chiar ai facut tort-munte dupa cum am vazut in poze

Azi s-a dus mami dupa Diana la gradi si o tine la ei pana diseara.

MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

La multi ani Ioana !!
La multi ani Ilinca -Ioana !
La multi ani Daria -Ioana
La multi ani Raisa -Ioana !!


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Am revenit.
Bine ca azi sunt mai libera.
INGRID, ai dreptate oarecum, chestia e ca m-am saturat sa astept si ma oftic ca nu se intampla acum, cand vreau eu. Pe de alta parte, nici nu vreau in mod deosebit, adica nu ma deranjeaza ca nu se intampla. Saracul George el ce se streseaza, eu sunt zen, de unde inclin eu sa cred ca nu prea sunt eu convinsa. Zici tu ca esti nehotarata? Sa ma vezi pe mine!
DEEA, asa e, ai dreptate, daca o fi sa fie, sa fie, daca nu, aia e, eu nu ma supar. Ma oftic ca uite, am 33 de ani in curand si nu mai am 29 ca atunci cand eram gravi cu Mark, fir-ar el sa fie de timp cum trece.
Plus ca am urmatorii doi ani in fata cand trebuie sa trag la greu si sa invat o multime ca sa reusesc sa ajung unde vreau eu, si atunci ma gandesc ca nu fac fata cu un bebe mic, cu alaptat, lohii, sarcina, nastere etc. De aia nu tin eu neaparat sa se intample.
MONI, pai sa stii ca s-au potrivit de minune la tine, ca uite, surpriza te-a ajutat sa te hotarasti, si ce e super e legea asta noua, macar poti sa stai cu bebe si sa te bucuri de el, ca la Dia te-ai intors repede la munca. La tine e super ca ai si ajutoare, noi nu avem pe nimeni si asta e alta chestie care ma face sa nu ma hotarasc foarte repede.
Hai ca am inceput anul bine, ce m-o fi apucat? Scuze ca va innebunesc de creier.
Sa va zic de Mark, de doua zile din maman cheval si papa cheval nu ne scoate, iar el e bebe cheval, adica suntem o familie de cai. Se uita asa serios la mine si la taica-su si ne zice ca el e bebe cal si noi suntem mama si tata cal. Acum cateva zile eram tigri. Aaaa, si se comporta in consecinta, adica faca ca un cal tot timpul. Iar ieri am fost la cumparaturi si incepuse sa cante 'La lemne' in romana, de se uita magazinul la noi ca la circ. Radeau, na, dar urla asa de tare ca se uita lumea la noi ca la urs. Si din ce ii ziceam sa taca, dintr-atat canta mai tare.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisoi3
Sa va zic de Mark, de doua zile din maman cheval si papa cheval nu ne scoate, iar el e bebe cheval, adica suntem o familie de cai. Se uita asa serios la mine si la taica-su si ne zice ca el e bebe cal si noi suntem mama si tata cal. Acum cateva zile eram tigri. Aaaa, si se comporta in consecinta, adica faca ca un cal tot timpul. Iar ieri am fost la cumparaturi si incepuse sa cante 'La lemne' in romana, de se uita magazinul la noi ca la circ. Radeau, na, dar urla asa de tare ca se uita lumea la noi ca la urs. Si din ce ii ziceam sa taca, dintr-atat canta mai tare.



ANDA hai ca ajunsesi si iapa
Mortal Mark!!!

MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si cafeaua de rigoare,
Am condus super stresata azi si mi-a luat mai mult timp ca nu se putea merge cu mai mult de 80km pt ca ninge iara si nu se mai opreste si e si apoasa
LA MULTZI ANI IOANELOR!
Deea-super greutate pt Daria si fain tort
Anda-tinem pumnii si lasa ca se rezolva si cu bb-haios Mark!
Moni-bafta la medic si sa scapi de greturi ca stiu ca nu e placut,dar e semn bun
Multumes cpt comentarille din drop,iar ref. la facutul de 2 copii,2 ne-am dorit si asa a vrut D-zeu,nu e usor uneori,dar ma simt implinita asa si ma bucur ca sunt sanatosi si se iubesc,chiar dc E e mai bossy uneori cu Alex-se va schimba roata in 2 ani,sunt sigura

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Buna seara, fetelor

Am ratat zilele de nastere ale Dianei, Raisei si Dariei, nefiind prin zona.
Imi pare tare rau si sper ca sunt binevenite urarile noastre tardive, dar din tot sufletul

La multi, multi, multi ani, mici spiridusi, viata sa va fie plina numai de soare, luna, lapte, miere, muzici, licurici, pitici, dor, izvor, fara nici un nor.
Iar mamicilor Moni, Ursulina si Deea, va doresc toata lumina si caldura din lume, sa va bucurati de minunile vietii voastre,sa fiti frumoase si generoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:



LA MULTI ANI tututor pe 2009! Sa fim sanatosi si voiosi tot anul!
La multi ani sarbatoritilor zilei, multe impliniri si o viata lunga si frumoasa!

Felicitari Moni pentru bb2 de pe drum... sa-ti dea DD o sarcina usoara si un flacau sanatos. Daca o fi fetita...si nu o vrei nu ma supar daca mi-o dai mie.

Va doresc tuturor sa reusiti sa realizati anul acesta tot ceea ce v-ati propus dar mai ales sa aveti copilasi SANATOSI.

ANDA iti inteleg nehotararea... dar pentru ca te simti presata de varsta n-ar fi rau sa -l faci pe bebe acum. Cu cat amani mai mult... cu atat va fi mai greu sa te hotarasti sa o mai iei de la capat.
Sincer... ma aflu cam in aceeasi dilema ca si tine.Defapt mi se pare ca e totul atat de comod acum cand Nicolas vorbeste si ne intelegem si multe lucruri le face singur incat ma sperii de un nou inceput.Macar la tine e cineva hotarat... sotul tau insa al meu nu prea mai vrea ca sa nu zic ca daca ar fi dupa el NU ar mai vrea.
Personal mi-am dat un ultimatum daca pot sa spun asa... pana in vara sa ma hotarasc si sa ma apuc de treaba.


Va pe toate cu tot cu copilashii vostri si va doresc numai bine.



LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINEL sigur ca-s binevenite toate urarile multumim mult! Ce mai face Ilincutza? Am vazut azi ca ai pus poze si filme noi,tare m-am mai distrat mai ales de cele de la serbare.Imi vine sa o pap toata ce scumpa poate fi
LILI bine ai revenit printre noi ! Cum se mai simte Nicolas? Am citit ce-ai mai tras cu el cu racelile .Mai tuseste? Io sper sa te hotarasti pana la vara sa faci si o fetita In afara de comoditatea ta, ce va impiedica? Ca sotzu' lasa-l sa bombane ca ii trece Important e sa vrei tu! Eu daca aveam stabilitate financiara sigur ca ma puneam pe treaba mai devreme,fara sa stau pe ganduri! Acum cum o fi ,o fi.Mergem inainte ... Niste poze mai recente cu Nicolas nu ne pui?

Eu n-o mai duc saptamana asta pe Diana la gradi,ca azi au fost si mai putini copii,doar vreo 4-5 Si nu i-a placut,ba chiar a marait si i-a zis educatoarei ca vrea acasa la mama!!! O duc doar de luni,poate pana atunci se revine la normal cu prezenta ,si-o sa aiba iar toata gasca de prieteni in zona ... Chiar ca nu era buna de gradi particulara fiica-mea,se pare ca ei ii prieste sa fie doar de la 15 copii in sus


MONI 8s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LILI-LMA si voua si ma bucur mult ca ai scris-ce face Nicholas,spune-ne de el!
Tzinem pumnii sa vina si la voi-deci 2009 va fi anul simbureilor-abia astept sa stringem de o echipa de fotbal,mai ales ca venim si noi la sf.lui iunie in tzara

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput