Un cabotin. Sau cum si de ce mi-am inselat sotia

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ah, deci putem sa ne spunem parerea despre cabotin pe subiectul lui?:D

mie mi se pare urat rau de tot cat de mandru este el ca sotia a facut "totul" pentru a-l recastiga, dar, in acelasi timp, are dileme, ca ce face daca se intalneste cu amanta, daca-i bate inima prea tare si se vede prin camasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Probabil pentru ca ti-a aratat de ce esti in stare .
In cazul acesta, dezgustul si dezaprobarea exprimate printr-un salut glacial sau prin lipsa salutului, ar trebui sa vina din partea ei, nicidecum dintr-a lui...



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




simplu, la obiect, perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Un_cabotin spune:

Denizel,
Balanta,

Cred ca am atins o coarda sensibila prin acele sfaturi... si mi-e teama ca am fost inteles gresit.
Imi cer iertare
Nu simt dezgust pentru nimeni!
Cel mai mult am gresit eu, nu sotia sau amanta.

Denizel spune, foarte sigura pe ea in acest:

Citat:
Nu am citit decat prima postare si, in sfarsiiit!!!!, cred ca am aflat raspunsul la intrebarea "de ce unii oameni (barbati/femei) insala??"

Cei care insala partenerul de viata sunt acei oameni care desconsidera fiintele umane si care nu sunt capabile sa ofere respect autentic unei fiinte umane .

Nici pe departe nu incerc, si n-am incercat, sa ma disculp aici, sau sa-mi gasesc scuze pentru comportamentul meu.
Subiectele de pe acest forum sunt insa prea complexe, ca sa merite a fi catalogate intr-o fraza, aratand cu degetul ferm spre vinovat.
Eu cred ca intr-o relatie (asa cum ii spune si numele) sunt implicati cel putin doi oameni (daca nu chiar trei - in cazul in care nu vrem sa excludem si amantele din discutie).
Iar etichetele de tip alb (bun) / negru (rau) sunt probabil valabile in romane, telenovele etc. Nu in viata reala.

Multumesc pentru toate raspunsurile!

Un_cabotin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eh, daca nu dispretuiesti fiintele umane, stii ce ai de facut atunci cand te vei intalni cu fosta ta amanta: zambesti amabil si ii multumesti inca o data pentru ca te-a iubit si ti-a oferit tandrete, grija, intelegere si ce-o mai fi, atunci cand credeai ca nu vei mai avea parte vreodata de asa ceva.

Si, tot daca nu dispretuiesti fiintele umane, fa bine si nu mai da sfaturi in legatura cu moduri in care poate fi terorizata o amanta de catre sotie.
Pe langa faptul ca e degradant pentru tine sa faci asta, participi indirect la degradarea unei fiinte umane.





Citat:

Iar etichetele de tip alb (bun) / negru (rau) sunt probabil valabile in romane, telenovele etc. Nu in viata reala.



Sigur ca da! Asa cum se stie, in viata reala sunt multe nuante de gri.



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Nu e cel mai bine ca fiecare sa ramana in banca lui?
S-ar economisi energie, nervi, timp si bani.Si cand zic de banca ma refer ca mai bine nu-l manca"chelea" pe om sa in alta parte si nu se ajungea aici?
Ca pana la urma tot la nevasta a ajuns....
Daca vroia senzatii tari se putea duce in alte parti..il costa probabil echivalentul unui buchet de flori si a unei mese in oras cu amanta si isi satisfacea visele erotice,nu stia nici si nu era nevoie de toata mascarada?
E?Si daca vine "un cabotin" sau cum il cheama si incepe cu sentimente,bla bla bla,tra la la...pana la urma nu tot la nevasta a ajuns?La ce i-a folosit?



am modificat numele la cererea initiatorului acestui thread,un cabotin,desigur.Va multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Va rog sa va adresati initiatorului acestui topic delicat cu "un cabotin",ca sa nu mai fie necesara editarea numelui acestuia.In mod firesc, nu-si doreste ca prenumele sau real sa apara in cadrul acestui thread.Va multumesc pentru intelegere.
O seara placuta tuturor si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

Nu e cel mai bine ca fiecare sa ramana in banca lui?
S-ar economisi energie, nervi, timp si bani.Si cand zic de banca ma refer ca mai bine nu-l manca"chelea" pe om sa in alta parte si nu se ajungea aici?
Ca pana la urma tot la nevasta a ajuns....
Daca vroia senzatii tari se putea duce in alte parti..il costa probabil echivalentul unui buchet de flori si a unei mese in oras cu amanta si isi satisfacea visele erotice,nu stia nici si nu era nevoie de toata mascarada?
E?Si daca vine "un cabotin" sau cum il cheama si incepe cu sentimente,bla bla bla,tra la la...pana la urma nu tot la nevasta a ajuns?La ce i-a folosit?


O femeie fericita si o mama si mai si...
am modificat numele la cererea initiatorului acestui thread,un cabotin,desigur.Va multumesc pentru intelegere.


Ehehe , ideile astea pragmatice nu se pot aplica chiar asa peste tot... a zis omul c-a iubit-o pe amanta. Nu cred c-a fost vorba doar de satisfacerea viselor erotice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Si tot la nevasta a ajuns cu tot cu sentimente...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia

Va rog sa va adresati initiatorului acestui topic delicat cu "un cabotin",ca sa nu mai fie necesara editarea numelui acestuia.In mod firesc, nu-si doreste ca prenumele sau real sa apara in cadrul acestui thread.Va multumesc pentru intelegere.
O seara placuta tuturor si numai bine!

Lia&Andrew


Ce-o mai fi si asta? Un topic "aranjat"?.
Cum adica "prenumele real"? De unde a stiut calipsozeus ( God, adica Zeus, sper ca nu asta e numele ei real or smth, mi-e si teama sa mai scriu nume)cum il cheama pe cabotinul de un_cabotin?
Hm, ciudat. Rau. Ciudat rau.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b

Citat:
citat din mesajul lui Lia

Va rog sa va adresati initiatorului acestui topic delicat cu "un cabotin",ca sa nu mai fie necesara editarea numelui acestuia.In mod firesc, nu-si doreste ca prenumele sau real sa apara in cadrul acestui thread.Va multumesc pentru intelegere.
O seara placuta tuturor si numai bine!




Ce-o mai fi si asta? Un topic "aranjat"?.
Cum adica "prenumele real"? De unde a stiut calipsozeus ( God, adica Zeus, sper ca nu asta e numele ei real or smth, mi-e si teama sa mai scriu nume)cum il cheama pe cabotinul de un_cabotin?
Hm, ciudat. Rau. Ciudat rau.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

dap,aranjat rau de tot;))))))))nashpet de-al binelea.
Acum serios,de unde nu stiu,ca n-am citit postarile "cabotinului" si nici mesajele private ale acestuia nu le-am lecturat,cert e faptul ca initiatorul thread-ului a avut nevoie de ajutor pentru stergerea prenumelui sau din cadrul unor postari,deci fara sa stim de ce/de unde/cum,atata vreme cat omul explicit NU doreste ca prenumele sau sa apara in acest subject(si aparea,din pacate),mi se pare firesc sa-i respectam dorinta fara prea multe intrebari.Sper ca acest post off-topic a desfiintat "teoria conspiratiei" si va rog sa postati on-topic.Multumesc frumos pentru intelegere.

Mergi la inceput