Un cabotin. Sau cum si de ce mi-am inselat sotia

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oocristina spune:

Am constatat ca puilor care tipa intotdeauna li se da de mincare. Nu am invatat sa tip, dar cred ca voi lasa educatia deoparte in cazuri extreme.

Blue Eyes, exteriorul este steril pentru ca nici noi nu facem nimic sa il schimbam. Stam suparati, ca niste arici, asteptind atentia celorlalti. Sa ne citeasca gindurile si sa ne aline. Dar la orice apropiere, ceilalti se inteapa in "blana" noastra. Odata intepati, evita sa ne mai ... ingrijeasca.

Nu putem oferi ceea ce nu ni se cere, ceea ce nu stim ca este nevoie sa oferim. Nu putem citi gindurile. Relatiile sterile cred ca apar cind nu exista comunicare, si greseala este a celui care nu comunica. Suntem sotii, nu mame sa stam la capul lor si sa ii intrebam mereu: ce s-a intimplat puisor, te rog, spune. Si el sa stea menultumit si eventual sa ne repeada: mai lasa-ma cu cicaleala, ca mi-a ajuns la servici.

Cind spui ce doresti, clar si raspicat, si nu esti luat in considerare, atunci inseamna ca nu contezi pentru celalalt. Dar cind contezi si nu vrei sa comunici ... se ajunge la sterilitate. Ce poti sa ii faci unui om mut, mai mult decit sa il tratezi cu mutenie?

Cred ca stim, fiecare dintre noi, o multime de oameni nemultumiti, inchisi in sine, care mai degraba birfesc pe la colturi si se pling decit sa spuna raspicat ce ii nemultumeste. Intr-o blazare ... sterila, de neintelesi. Ce sa le faci? Cum sa ii tratezi? Nu merita nimic mai mult decit sterilitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Pai tot acolo ajungem Cristina, la lantul de nemultumiri provocat de lipsa de comunicare de ambele parti. Unora le e teama sa se deschida, altii nu vor, pe unii nu ii intereseaza, altii ar vrea sa o faca si nu au invatat, mai sunt si cei care au obosit sa vorbeasca singuri.... Aveam inainte o alta semnatura luata de pe un site de psihologie, suna asa:
Baza unei relatii sanatoase sunt intimitatea emotionala, intimitatea intelectuala si sexualitatea.
Am sters-o in cadrul subiectului de acum un an si jumatate, Dragostea neconditionata(atunci afirmam ca e conditionata, acum confirm: e conditionata de o serie de factori, altfel moare!). Am inlocuit-o cu actuala, pe care am gandit-o (asta e din putul propriu!) in timpul nebunelii consumistice inainte de un Craciun. Uitam des de ce avem nevoie, sau de ce au nevoie cei din jurul meu: a aprecia masculinitatea unui barbat nu inseamna ca el trebuie sa fie cocosul, care canta in casa; inseamna mult mai mult…

Gata cu pseudofilozofia si pseudopsihologia (zic asa, pentru ca nu am studiat psihologie sau filozofie, totul e nivel de profan). Am zis gata, mai de desfacut cutii, m-am mutat la soare acum 10 zile.


Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

pt germanofoni, imnuri dragostei, imi place mult Nena:
http://www.youtube.com/watch?v=0g0XMl9IhA4
http://www.youtube.com/watch?v=eE1YhAPESpk&feature=related

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Bine ca am mai intrat pe aici, asa aflu si eu ca Nena cinta, nu s-a pensionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Nena a avut un come back de succes reinterpretand vechi succese ale ei remixate www.amazon.de/20-Jahre-Nena-Nena-Feat-Nena-Nena/dp/B00006LWT0" target="_blank">Nena feat Nena

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Un_cabotin spune:

Am simtit din plin suferinta sotiei mele dupa ce a aflat despre relatia mea... asa incat o inteleg foarte bine pe doamna Noideea, cea care m-a infierat putin mai devreme.
Din acest motiv nu am 'certat-o' pentru tonul agresiv folosit la adresa mea, ci mai mult ptr. o presupusa jignire: "alte fraiere".
Ii doresc inca odata multa fericire.

De mai multe ori am sus: nu am nici o justificare ptr. gestul meu!
Daca as fi fost un OM, nu un cabotin, as fi divortat inainte de a avea o alta legatura...

Am citit o alta postare, o adevarata lectie de psihologie aplicata:
Erectia, bat-o vina!

Altineza nu are dubii, nu are nelamuriri, nu pare sa mai aiba ceva de invatat. Stie totul despre barbati, in special despre cei de varsta mijlocie. Ce-i mana in lupta pe acesti barbati?
ERECTIA! sau mai bine spus lipsa ei.

Altineza, tin-o tot asa, si-ti doresc sa ai parte de erectii... aaaa, pardon, iti doresc sa ai parte de un barbat fara probleme de erectie si fara mustrari de constiinta privind cele 5-10 partide de sex pe noapte.

Am glumit.
Nu pot decat sa marturiesc despre mine:
Relatia mea extraconjugala n-a avut ca baza sexul.
Despre problemele din casnicie am scris mai inainte...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes

Nena a avut un come back de succes reinterpretand vechi succese ale ei remixate www.amazon.de/20-Jahre-Nena-Nena-Feat-Nena-Nena/dp/B00006LWT0" target="_blank">Nena feat Nena

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Ramona, caut pe net un cantec superb al Nenei "Der Anfang", nu-l gasesc

www.youtube.com/watch?v=F2NzMdb17kM" target="_blank">Vielen Dank für die Blume(n)

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Asta?
http://www.youtube.com/watch?v=e0b6n7OCMLA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Nu , il vazusem pe asta. Celalalt se cheama doar "Der Anfang". Voiam sa-l incarc eu pe trilulilu, dar nu mai am programul de comprimare a datelor de pe cd in format mp3.

Hai ca am trecut de la inselat la Nena

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput