Un cabotin. Sau cum si de ce mi-am inselat sotia

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Stiu, dar acum nu pot sa renunt.
http://www.soundflavor.com/track.php?trackId=1358070

Zi-mi ca-i asta!
Edit: LOL, e tot ala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

tot ce am gasit http://www.youtube.com/watch?v=AxyAEYtjGx4

calitatea e cum e...
mai cauta, mai cauta... aici e noapte, ma duc la

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Da, il gasisem pe asta. Mai caut, am dat undeva peste un sample de citeva secunde si mi-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

De ce Marius?!!!

Pai, pentru ca m-a intrerupt fica-mea si apoi m-au distras altele. Vroiam sa spun ca esenta mesajelor lui Marius este acela ca atunci cand iubesti nu-ti mai arde sa te uiti in stanga si-n dreapta, sau nu stiu, pur si simplu se poate sa fi tentat, dar conteaza sa vrei sa nu se intample.

Ripley, draga de tine, ce consumata esti de postarile mele (pe care convenisem sa le ignori)!!!! Inca o data, iti atrag atentia ca esti intr-o grava eroare. Ceea ce crezi tu nu coincide intotdeauna cu realitatea mea. Chiar daca iti este uneori imposibil si te scot din sarite, incearca sa nu-ti mai faci pareri in ceea ce ma priveste, pentru ca nu ma cunosti, deloc. Nu am supus dezbaterii ce traiesc eu acum, asa ca vezi de subiect si nu mai face aprecieri cu privire la persoana mea, ca nu e cazul.

Eu am o parere cu privire la "un cabotin". Este o parere pe care sunt libera sa o expun si nu am jignit pe nimeni, ci am spus adevarul asa cum este el, intradevar, putin agresiv, dar direct. Limbajul are tot felul de modalitati de expunere.

Ripley, nu toata lumea este finuta, dragalasa si diplomata. "Get used to it".
Am asteptat reactia cabotinului si ceva eu nu pricep. Atat timp cat el nu s-a simtit atat de jignit ca tine de ce am avut de scris, nu vad care este mare ta problema.
Nu cumva este una personala, in ceea ce ma priveste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui altineza

Vreti sa va spun eu de ce isi inseala barbatii femeile ? Asta dupa ce am ascultat foarte multe povesti gen un_cabotin spuse de foarte multi barbati care chiar nu aveau de ce sa ma minta?

Erectia fetelor, erectia!

Ii ajunge o vreme cand mai vor si ei o erectie ca lumea. Una care sa si dureze. Sa nu li se stinga fix la mijlocul partidei. Sunt multi barbati care habar nu au ce inseamna de fapt sa faci dragoste... Ei au impresia ca a face dragoste inseamna doar sa ai erectie ca restul vine de la sine. Pe astia, cand ii lasa balta organu, pe la mijlocul varstei adulte, ii incearca asa o teama cumplita de a nu esua. Si daca au norocul intra asa deodata in erectie la vreo fetiscana cu 20 de ani mai tanara ca ei si li se pare ca l-au prins pe Dumnezeu de picior . La fel ca cabotinul dau apoi vina pe femeia de acasa pentru erectia lor nereusita de acolo.
Barbatilor, mai bine puneti mana pe ceva carti de sexologie si cititi ce inseamna o viata sexuala sanatoasa si facuta cu cap. Ca daca vreti sa va impresionati consoarta nu e nevoie sa va suprasolicitati si nici sa continuati o partida de sex ratata. Ca nu e vionvata ea pentru ca nu aveti voi erectie ci alimentati, regimul de viata si atitudinea voastra in fata vietii sexuale. Nu va mai plangeti de sotia voastra si nu o mai ridicati in slavi pe cealalata care intamplator v-a produs o erectie. Poate ca in dimineata aia cand ati intalnit-o pe amanta erati fresh, mai odihniti, mai bine oxigenati la creier si mai bine hraniti decat in alte dati. Si mai invatati pentru Dumnezeu sa nu va mai comparati performantele sexuale intre voi. Nu v-ati prins ca ceilalti masculi mint? Mint numai asa ca sa va faca pe voi sa va simtiti naspa pentru ca intre voi cu totii cunoasteti realitatea: ca e imposibil ( fara un antrenament special ) sa faci sex cate 4 ore ca in filmele xxx , dar mereu incercati sa faceti asta acasa cu nevestele si daca nu reusiti dati vina pe ele, ca e imposibil sa faci sex de 5 ori in aceeasi noapte decat daca muncesti mult si asta de epuizeaza si apoi chiar ai vrea sa iti stranmgi de gat nevasta care "te-a adus in halul ala" . Deci recunoasteti, fiti verticali. Nu spuneti ca sunteti niste nenorociti ca ati inselat. Nu! ati ajuns aici pentru ca sunteti niste nepasatori care nu va pasa de sanatatea voastra si a cuplului si nu faceti nimic pentru asta! Si femeile si barbatii au uitat ca propriul lor corp este un templu pe care daca nu il ingrijesti cum se cuvine si nu il respecti asa cum se cuvine o sa se transforme intr-un bordei.
Normal ca nu ti-a mai placut nici de amanta cabotinule dupa aia, ca era prea des si prea mult si cu ea si incepuse sa iti scada erectia si la ea si sa ai rateuri si acolo nu numai acasa. Atunci a intervenit de fapt dorinta de a te intoarce la familie cand ti-ai dat seama ca incepi sa ratezi. Asa ca daca vrei cu adevarat sa nu iti mai inseli nevasta mai bine te-ai pune pe un regim sanatos de viata si ai citi niste carti de nutritie si ai face ceva exercitiu fizic.
Cand apar problemle in cuplu toti se duc la psiholog. Mergeti oameni buni la nutritionist, la endocrinolog, la cardiolog, la sexolog, la urolog, la ginecolog nu la psiholog. Ca degeaba vrei si vrei daca nu mai poti nicicum.





Mie postul asta nu-mi suna a bine
Inteleg ca la nevasta nu mai are erectie, dar are la alte fete mai tinere si mai bune.
Cu toate astea , vinovat pt lipsa de erectie este el .
da , probabil pt. ca nu mai are nici un fel de atractie fata de nevasta.
Ori asta nu este deloc o jignire adusa barbatului adulterin asa cum vrei tu sa para.



Barbatii inseala pt. ca pot. Pt. ca ei pot sa distinga mult mai bin decat o femeie sexul de indragosteala si dragoste.
Uneori o partida de sex e doar o partida de sex , nimic mai mult.
POt foarte bine sa faca sex cu 3 femei diferite pe spatmana si sa-si iubeasca sotia la nebunie. E doar sex , orgasm , eliberare ceva hormonal.
Eu sunt de parere ca un barbat mai devreme sau mai tarziu , o data in viata , dar tot inseala.



"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Eu sunt de parere ca un barbat mai devreme sau mai tarziu , o data in viata , dar tot inseala.


Eu cred ca asta depinde de foarte multi factori si ca nu e 100% adevarata.

Oamenii sunt diferiti si gandesc diferit in raport cu sotul/sotia.

Uite, doar daca analizezi cate moduri de a intelege casatoria au femeile la topicul asta: cele care considera ca odata ce te-ai casatorit atunci "pe viata" trebuie sa inghiti orice de la partener(a) si nu ai dreptul sa iesi, cele ce admit ca o casatorie nu e pe viata atunci cand unul din parteneri nu este multumit, cele ce accepta separarea doar daca amandoi sunt nemultumiti, cele ce admit ca intr-o relatie trebuie sa existe 2 etc.

Si la barbati e la fel.

Sunt curioasa cate dintre cele ce au trecut printr-o poveste similara cu cea expusa de Un_cabotin (de partea cealalta a baricadei, evident) au incercat sa priveasca lucrurile si cu ochii celuilalt, sa inteleaga motivele pentru care s-a intamplat asta. E simplu sa arunci flacari pe nari, sa te victimizezi si sa-l invinovatesti pe celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piranda spune:

Se spune ca abia dupa ce DD a creat barbatul ,a realizat o mare problema...
Are 2 "capete", dar nu are sange suficient sa le irige in acelasi timp
Cum treaba era deja terminata, nu se mai putea face nimic.
Si barbatul a ramas cu acest defect: Cand ai functioneaza un cap, ai intra in stare latenta celelalt, si invers
Deci sangele e de vina ca el produce si erectia......
=============================================================
Scuze pentru tonul postarii, dar nu am putut sa ma abtin.
Apreciez curajul cabotinului de a scrie despre experienta lui.NU-i iau apararea, dar totusi consider ca multa lume are cate ceva de invatat...Nu as vrea sa fiu in pielea sotiei lui, insa citindu-i postarile am realizat unele aspecte la care nu m-as fi gandit inainte...
Sa dea DD sa fie destul de tare sa reziste ispitei data urmatoare, (ca sigur va veni o data viitoare ca nu au disparut femeile de pe pamant)si sa vada ca ceea ce are el acasa valoreaza mai mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Un_cabotin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Piranda


[...] Sa dea DD sa fie destul de tare sa reziste ispitei data urmatoare, (ca sigur va veni o data viitoare ca nu au disparut femeile de pe pamant)si sa vada ca ceea ce are el acasa valoreaza mai mult.

Sa rezist, sa 'vad' ca ceea ce am acasa valoreaza mai mult?
Hm...
N-as pune astfel problema.
Cred ca mi-am schimbat modul de a privi viata, casatoria, familia.
Nu compar!
Am o familie, o sotie, un copil. Si suntem fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

defineste fericiti.

Vreaus a te intreb si eu ceva. Iti mai suni amanta din cand in cand? va mai vedeti, sporadic? Te mai cauta, o mai cauti? Te mai gandesti la ea? De ce v-ati despartit?

De ce nu ai plecat de la nevasta, sa va despartiti in tot timpul cat ai fost cu amanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea
De ce nu ai plecat de la nevasta, sa va despartiti in tot timpul cat ai fost cu amanta?


pt ca era comod; menajera acasa, fara pretentii, in plus ii mai gadila si orgoliul tarandu-se prin noroi pt el ce mai, trai bun. si e normal, daca se poate, ne intindem; ia sa-l fi dat nevasta pe usa afara, sa vezi cum ii trecea indragosteala in mai putin de 2ani; asa... super barbat cu 2disperate dupa el, ce mai vreti, mandrie mare caracter putin

Pisigri, pt mesajele adresate cabotinului pe care de altfel le-a ignorat cu desavarsire caci tare mult adevar contineau

Mergi la inceput