Mamici si burtici de Baia Mare(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

Malinka sunt suberbe pozele de la botez, si voi ati fost superbi. botezul la hotel ambasador l-ati facut? cum a fost?
si noi am facut botezul lui Alex in 3 ianuarie, dar acasa ca a fost foarte rece pentru biserica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

waw bine v-am gasit la capitol nou

noi am avut azi zi de vizionat filme, Stefi era libera sa se plimbe pe jos in voie, deja ajunge la toate da e cuminte nu a stricat nimic, inca....

Anca81 si la noi e dezastru azi am stat o ora langa ea sa pape o jumate de mar compot , incearca sa-i faci pireu poate asa o sa-i placa mai mult si sa stii ca lingurita o deranjeaza acuma la gingii de aia nu papa asa a fost si Stefi

Malinka ce poze superbe cu un ingeras de copil si niste parinti super fericiti ca a iesit totul bine, felicitari.

noi sigur iesim maine la plimbarica, ne vedem

ancaurn, melly bafta cu regimul sa se topeasca kg vazand cu ochii

clauco si a mea gusta da inca nu am gasit ceva sa-i placa ma bucur ca nu ai probleme cu Mada la capitolul asta

ilinca ma bucur ca esti mai bine, ai grija la antibiotice ar fi bine sa le iei la recomandarea medicului, esti o mica afacerista

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

tot citesc cum scrieti despre prima mancare si cred ca nu stiu ce ma asteapta.
lasati fetelor ca o sa fie bine . inceputul este mai greu.
iar muci si noi avem dar o sa treaca, bine ca sunt numai muci si nu alceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Multumesc clauco si malinka!Atunci o sa incep alergatura...ce nu imi place sa tot umblu dupa acte....dar asta e...


De salteluta poate o sa avem si noi nevoie(ma bag si eu la afacere ;)))...dar dupa ce o sa fie un pic mai mare Sofia...inca nu prea apreciaza ea ce are in jur...(i-am cumparat un leagan cu baterii si muzica...dar inca nu pare incantata de el desi are tot felul de jucarii pe acolo)

La categoria mucisori intram si noi chiar daca suntem mici...de maine o sa avem si umidificator in casa asa ca sper sa ne treaca(banuiesc ca avem aerul prea uscat desi am pus apa pe calorifer si alte minuni...)


Cand se modifica lista care se afiseaza la inceput de capitol, am o rugaminte: la numele doctorului sa nu fie trecut sasaran...pt ca am nascut cu roman radu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Malinka, ce pot sa-ti spun..am ramas fara cuvinte.. ati fost''durerosi'' de frumosi, mai ales Marc..

Melly, se pare ca noi suntem cele mai hotarate cu tae-bo,..sau cele mai grase?..

Anca81, ce cu drag iti vei aduce aminte de momentele astea..care din pacate trec foarte repede..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hello, hello.
Ce misto e salteluta, Malinka, daca e asa cum am gasit cu google...
Anca, pe a ta n-am putut sa o vizionez, nu merge linkul pus, te rog sa-l repui sa ma dumiresc despre ce e vorba. Va rog sa ma bombardati cu oferte, ca sapt. viitoare cica primim banii. La scoica-scaun de masina renunta cineva pana-n aprilie?
Of, abia astept sa vine si Sophiutza mea pe lume (am observat ca e "trendul" acum cu numele asta Sofia/Sophia/Sophie cum era intr-o vreme moda cu Alexandra. Adevarul e ca sunt faine numele astea + ca strabunica din partea tatalui era Sofia)! Pe de o parte ma bucur ca am timp sa amenajez totul pana la Paste, pe de alta parte abia astept sa treaca timpul!!Va invidiez ca sunteti deja la un stadiu asa avansat!

24+
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

fetelor, va multumim frumos tuturor pentru aprecieri...
da, botezul a fost la ambasador, pana la urma si ma bucur ca am ales asa...mancarea a fost ok iar servirea ireprosabila, a fost mai mult o reuniune de familie decat o petrecere, oamenii mai mult au stat la povesti decat au dansat dar...important a fost sa ne simtim bine impreuna si a fost ok...cu marc, mica vedeta...:)

tortul cu winnie a fost facut la seini, din martipan cu interiorul cu branza si ceva gen tiramisu, usor si nu prea dulce, super gustos...:) iar celalalt a fost cadou de la una dintre nase, gen diplomat...

anca81...ceva pozici noi cu carla? sa vedem si noi cum v-ati distrat de sarbatori...:)

ancaurn...super simpatic craciunelul dragos......si vad ca-l tii in premergator, nu gluma...

flavia...sa o filmezi pe stefi tarandu-se peste tot ca tare repede trece timpul si in curand e in picioare...

melly
...cred ca amelia e cel mai cuminte copil de-aici... pentru ea...

ariana...multumim frumos...tu cum mai esti?

ilinca...da, aceea e salteluta si are tot ce scrie acolo...noi n-am apucat nici sa vedem cum canta, nu i-am pus baterii...la scoica inca nu renuntam ca ne foloseste mult, poate fetele cu bebei mai mari, melly, ce zici?

ana
...cum a fost botezul? l-a bagat de tot in apa pe alex? a plans? vrem poze...

Mami Loredana si Marc Alexis, o minune de copil...
Povestea minunii mele

Aici vedeti poze cu noi

Intre noi, baimarencele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

Am fost azi la Axxis asa ii zice la sala unde vrem sa mergem!!!e super misto!!!igienic!!!super fain!!!e intr-o cladire noua ce s-a facut acuma!!!dar asta nu prea are importantza!!!e frumos!!!si banuiesc ca vretzi sa stitzi pretzurile!!!10 lei informatia...glumeam!!!deci tae bo 12 ore pe luna abonament 110 lei!!!iar la liber e 13 lei sedintza!!!programul e intre orele 18-22 la tae bo!!!luni-miercuri-vineri!!!alte zile nu-s!!!eu incep de maine de la 19!!!cine vrea sa vina sa-mi zica!!!mai vine o pretena de a mea Bianca care are si ea o fetitz de 9 lunisoare!!dar bebei raman cu tatzi!!!

cat despre scoica!!!a mea e umpic ciudata in sensul ca e scoica si atat!!!se pune in masina si gata!!!o putetzi vedea aici scoica sau aici binenteles fara chestia aia alba!!!ea e un albastru inchis cu galben!!!

si am mai vazut pozici de la crestinarea lui Marc!!! moama ce fain costumas!!!superbi toti!!!dar tortul era si mai si!!!mai ales ca-s la regim!!!asa eram dupa el!!!felicitari!!!

no va pup ca merg la somnic!!

nopticica buna si somnic pufos!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna seara.....
As dori si eu o info, daca stiti o cofetarie/laborator sau alte persoane care face torturi pt. ocazii, botezuri/onomastice.........un site sa vad modelele........
Multumesc fetelor.

MARINELA



P a t t y - la 11 luni

Craciunita
......www.dancingsantacard.com/?santa=448223" target="_blank">dansatoare

www.onetruemedia.com/shared?p=446deee9a0928e410b8c0a&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......


PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

AZI AM IMPLINIT 1 ANISOR !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

neata fetelor?
in sparsit o noapte de somn calumea. alex a dormit de la 24-6, a foast si ieri foarte agitat si aproape ca nu a dormit de loc, si acuma doarme . sper sa-si fi revenit.
la noi botezul a fost foarte bine. nu l-a bagat cu totul in apa, desi se putea ca l-a botezat preotul acasa dar asa este pe la noi, a plans chiar la inceput. iar in rest a fost bine.
o sa pun si poze sper ca saptamana asta.

Mergi la inceput