Mamici si burtici de Baia Mare(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

'neatza!!!and the big !!!

o noapte in sfarsit linistita cu bebel cuminte!!!linistita dpdv de bebe!!!ca in rest eu am adormit pe la 1!!! trasnita cu coltul de la perna in ochi si o mpalma peste picior!!!da, de la prea handicapatul meu sotz!!!de ce , va intrebatzi!!!pentru ca am avut tupeul sa-l trezesc din somn si sa-i zic sa nu mai scartzaie din dintzi!!!asta dupa ce i-am spus inainte de 4 ori in soapta sa nu mai faca iar apoi l-am trezit!!!si buf si buf...si am dormit in camera la bebitza dupa o tura de 1 ora de plans!!!!!!sincer nu mai am nici un chef de viatza!!!sunt cu moralul la pamant!!!mda...!!!de sala...nu stiu daca mai merg ca, na...pentru ce...!!!sau mai vad io...nu stiu...!!!no pup pe toate....bye

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

'Neata si multumim Melly pt cafeluta.
Flavia felicitari pt micuta plimbareata. Ai grija la tot ce baga in gurita de acum. eu am patit-o cu Dragos ca a muscat dintr-o jucarie (speciala pt bebe si de firma)si a ramas cu o bucata de plus in gurita. I s-a lipit de cerul gurii si vomita, pe spate se ineca si nu stiam de ce. Era seara. Am observat intr-un tarziu ca lipseste ciucurasul spiridusului (jucaria), m-am uitat in gurita lui, nimic. Am zis ca l-o fi inghitit. Noroc ca n-am insistat sa-l culc, ci l-am dus in bucatarie sa-i dau putin ceai si acolo l-a tinut Nelu pe spate si m-am uitat din nou in gurita. Se umflase plusul ala de numa' numa' de la saliva. I l-am scos si totul a fost ok. Dar nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla daca insistam sa-l culc si ieseam din camera, cum fac de obicei.
Ana_mun inceputul diversificarii poate fi greu sau nu. Din pacate asta depinde intr-o prea mica masura de noi. Bebe is the boss.
Ariana haide ca din cate imi aduc aminte din pozele tale nu esti grasa deloc. Chiar, de ce pui un link catre poze la semnatura? Sa va mai vedem cand ne e dor de voi.
Ilinca au pus link-ul la reclama mascata si de aia nu se putea vedea. Uite aici un alt link. Scoica din pacate n-am, ca a mea e luata imprumut.
Malinkasuna tare bine descrierea torturilor (cu accent pe u, da?). In premergator nu il tin asa mult pe Dragos. Nici nu sta ca se enerveaza ca nu reuseste sa mearga in fata, se enerveaza si plange ca vrea afara. Pur si simplu asa s-a nimerit cand am facut pozele. Ce sa-i faci, atunci am avut si eu mainile libere.
Irlandeza toate laboratoarele de pe la care am luat eu prajituri fac si torturi de ocazie. Din pacate pot sa-ti spun doar pe unde sunt, ca habar n-am cum se numesc, daca au sau nu site, nici atat. Vii in tara cumva?
Melly sus moralul! Nici un barbat din lumea asta nu merita sa zici ca nu mai ai chef de viata. Iar despre sala iti zic un singur lucru. Daca o faci, fa-o pt tine, pt ca asa vrei tu, nu ca asa zice el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Mesajul nr 500

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Si sunt Fulga, recunosc. Era sa uit, tocmai eu care am 3 sarbatoriti azi!

LA MULTI ANI! tuturor IONILOR si IOANELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

asa in primul rand LA MULTI ANI Ioani si Ioane

Melly, exact ce zicea si Anca am vrut sa-ti zic si eu, ca doar pt tine mergi la sala daca mergi si sa nu care cumva sa lipsesti azi ca venim sa-ti tragem o mama de bataie, o sa vezi ce bine o sa te simti dupa....(nu dupa bataie dupa ora de sala)

ancaurn ce patanie ati avut, of doamne instinctul de mama ne scoate din belele de multe ori


hei noi vrem sa iesim la plimbare se mai baga cineva? eu zin 13-13:30

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Flavia eu nu ma bag ca iar o am pe Cezara pe cap. Ii e stricata masina la Nelu si nu se mai complica s-o duca la gradi. Si pana ii pregatesc eu pe amandooooi... Ies putin dupa ce vine Nelu acasa cu piti in brate sau in marsupiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Neata,
Melly, imi pare rau sa aud ca fac unii chestii de astea, Dar asa cum zic si fetele, daca vrei sa mergi la sala, mergi pentru tine nu pentru el. O sa vezi ce bine o sa te simti. si eu am fost cateva luni si a fost eccelent. Te ajuta si fizic si psihic. Plus ca mai iesi putin din mediu. Te rog sa mergi.
Anca81, sunt curioasa, i-ai dat cereale? Eu i-am dat azi un pireu de caise din borcanas. Nu a fost deloc incantata.
Ancaurn, doamne, m-ai speriat cu patania ta. Dar vorba Flaviei, instinctul de mama. Si mie mi s-a intamplat ceva ciudat. Eu dormeam in camera mare iar Mada in dormitor. La un moment dat, am visat ceva ciudat, ca s-a asfixiat sau ceva de genul asta, nu-mi mai aduc aminte prea bine. M-am trezit asa de speriata si am fugit la ea. I se intorsese sepcuta si ii acoperea toata fata, nasul, gura si se zbatea de numa. Era sa mor de spaima. Noroc ca era o sepcuta subtire si totusi a putut cat de cat sa respire prin ea. Doamne, doamne.
Malinka, a fost superb Marc in costumasul ala. Si voi. Si tortul.
Ana, ma bucur ca s-a linistit Alex si a dormit. Sa pui poze.

Ancaurn si Malinka, sa-mi spuneti daca ati reusit sa va depuneti dosarele. Eu l-am trimis azi pe sotul si pe strada Dacia si la Finante sa vad ce poate el rezolva. O sa va tin la curent.

Clau si piticii
http://community.webshots.com/user/clau2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

nu va temetzi fetelor ca merg la sala!!!doar pentru mine merg!!!si mai scap si eu din cusca asta!!!ca simt ca o iau razna!!!cat despre patzanii si noi am patiti cu Amelia!!!state-am cu ea la calc si eu vorbe-am pe mess cu cumnatica mea Criss si ea se juca cu castile!!!si numa o aud ca incepe sa se inece, sa tuseasca, crede-am ca tuseste ea asa ca de obicei de cand e racita pana cand vad ca-i iese din gura ceva negru!!! era buretele de pe microfonul de la casti!!!umflat si el de saliva!!!pfuai.....bine ca nu la- inghitzit!!!

flavia nici noi nu iesim ca inca suntem cu muci si tusim!!!dar am vazut in pozici ca i-ai luat lui Stefania suport pentru baitza!!!de unde, cu cat!!!!

ariana vii deseara la sala???

malinka, anca81 pe unde umblatzi!!!dormiti???Malinka tu vii deseara!!!???aaaa si banuiesc ca tu ancaurn nu vii???!!!deci te tragi pe cur....hmmmm...dam bataitza!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

mda sunt tuta si eu!!!sa urez LA MULTI ANI tuturor Ionilor si Ioanelor!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

deci nu vine nimeni cu noi la plimbare?

Melly i-am luat suportul de la materna, luni, era ultimul, a fost 70 ron si ii place mult, o sa-l folosim mult timp de acu'nainte

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput