Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetele, eu ma simt bine cu acupunctura si tincturile pe care mi le da...
As vrea sa va intreb, cum cafea nu pot bea, as putea sa beau red bull, de ex? Ciocolata oricum nu-mi place.
Dar sa nu consumam dulce deloc? Asta este cam imposibil.
Macar niste miere....
Astazi trebaluiesc.....uffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Pusi , felicitari! in cate saptamani esti , de ti-a iesit o valoare asa mare la beta ?

http://bd.lilypie.com/neAtp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Anaconda2 si Pusichet felicitari si sarcini usoare fetelor!!
Lucialu felicitari pentru burtica in crestere!

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Felicitari viitoarelor mamici!
Christy, Ioana, ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

beatrice, cu cat alimentele si bauturile pe care le consumi sunt mai naturale, cu atat este mai bine. incearca sa inlocuiesti toate bauturile pe care le gasesti in comert cu sucuri de fructe proaspat facut in casa, insa in perioada asta ai putea insista pe suc de struguri negri, rodii, sfecla, grefuri rosii, etc.
referitor la indulcitori, eu prefer mierea naturala 100%. marele dezavantaj al tututor zaharurilor (inclusiv mierea) este ca au efect inflamator si de aici durerile si alte complicatii ale bolii. incearca insa sa eviti pe cat poti posibil zaharul rafinat alb

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Pusichet, felicitari pentru valoarea mare a beta hcg-ului, sarcina usoara si la termen si bebe sanatos !



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Vai ce vreme urata!!!Ma cam doare burtica acum, dar suportabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
fetelor sarcina mea a disparut, betahcg-ul de astazi are valoarea 62.
dr. a zis ca e ceva genetic, dar nu-si explica de ce creste si scade betahcg-ul.
a zis ca o sa intrebe mai multi emdici ca o depaseste situatia.
ma duc vineri samai repet inca o data analiza si a zis ca discutam dupa.
ea spera sa ajunga la 0.
este inexplicabila situatia cum de a scazuta asa mult de vineri pina luni, in conditiile in care luam utrogestan iar singerari nu am avut deloc.
s-a mai adaugat inca o sarcina pierduta, 4 la numar cu tot cu asta.
pupici
si multumesc ca m-ati sustinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

pusichet

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Pusichet of....ce rau i-mi pare! Ti-a scazut beta HCG-ul pentru ca sarcina, din pacate, s-a oprit din evolutie. Iar tu nu ai sangerat pentru ca ai continuat tratamentul, iar ea nu se elimina asa de repede...Ce sa zic ca sa te incurajez iubita, e foarte greu, insa doar in tine vei gasi puterea de a merge mai departe. Analize de hematologie ai facut, cele pentru sindrom antifosfolipidic???

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput