Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

pusichet, din pacate eu nu stiu ce sa-ti spun, nu prea ma pricep, insa pot sa-ti dau un sfat: du-te la mai multi doctori, cere mai multe opinii inainte de a lua o decizie, mergi la un ecografist renumit care are aparatura performanta, poate totusi este ceva in burtica (uter). te pup si iti doresc multa sanatate

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

te pup si eu, Lucia, + burtica!

Anaconda, multe felicitari si numai pozitivism!

fetelor, o sa postez si aici un link gasit de fetele de la Azoo (miki, care contine info despre alimente si poti sa alegi alimentele care indeplinesc conditii cumulative: Zn si Ca mai mult, etc...
http://www.nutritiondata.com/

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Cristy multumesc frumos de informatii!Tineam bine minte ,ca tie nu ti s-a oprit cu Zoladex.Iti tin pumnii sa se opreasca de la diphe,poate e bine sa vb cu dl dr.Sa ne tii la curent te rog cu Medox,dupa ce il primesti cum te simti,daca mai taie si din dureri.
Am uitat sa o felicit pe Bonitta pt puiutul nou venit pe lumeBonitta sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!Felicitari mamico!Sanatate si recuperare usoara!
Pusichet nu sh ce sa spun.Ai mare grija,ca poate la fel de bine din pacate sa fie SEU,mai ales daca spui tu ca si te-a durut.Din pacate la eco in primele saptamani slabe sanse sa se vada ceva in uter,cam prin sapt 5 ar trebui sa se vada...Normal ca iti doresc sa fii graviduta.Si eu as mai face beta si as mai cere pareri,dar nu lungit foarte tare timpul, ca nu e de joaca in cazul unui SEU.Iti tin pumnii sa fie bine!
Beatrice am uitat sa-ti spun:pt tuse incearca sa bei zilnic ceai de potbal si de patlagina sau vezi ca este la farmacie sirop de patlagina.Ai sa vezi ca dupa ce vei lua vei vb altfel.
Lilisor sunt cu un ochi pe tine!Imi pare bine ca esti foarte hotarata si mergi cu incredere la belgieni.Ai scapat de stresul cautarilor si de multele semne de intrebare.
Fire
AAa mie mi-a crescut aseara burtica dintr-o data.Cam de o ora ma tot foiam si nu stiam de mi-e bine sau rau.Al meu m-a sesizat,ca deja ma nebunise de cap cu "ce ai?te simti bine?"Cu o zi inainte luasem niste pantaloni pe care reusisem sa-i inchei la nasturi,nu erau comozi la burti dar era ok.Aseara am verificat ca sa fim siguri ca nu avem vedenii si nici macar fermoarul nu l-am putut trage.Incep sa cred ca sunt gravida,asa un picSenzatia nu e rea,dar parca te simti umflata si nu mai ai loc in piele,tot e intins la max.Ahhhh!de-abia astept sa va vad pe toate asa!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

fetelor, am primit medox-ul desi nici nu am apucat sa-l platesc. o sa incep sa-l iau, dar ma intreb eu acum, sa-l iau in perioada diphe sau sa astept sa termin tratamentul?

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Anaconda , felicitari si sunt sigura ca acum va fi perfect !
Pup fetele curajoase!

Dinspre nimic, doar niste dureri de burta rau prevestitoare, desi fac tratament naturist.
Ori e adenomioza, ori fibromul, ori s-au imprietenit si acum isi fac de cap amandoua
Sunt cam deprimata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Mi s-a suit si la creier
Am vrut sa zic <despre mine> , nu <dinspre nimic >

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

valoarea de azi la betahcg este de 476. cica pina la urma ar fi sarcina asa z zis dr.

mi-a dat sa iau no-spa si sa ma duc marti la eco.
cu Dumnezeu inainte.
multumesc fetelor ca sitneti alaturi de mine, imi doresc din tot sufletul sa reusesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

pusichet, felicitari, ai vazut ca pana la urma totul merge spre bine! sarcina usoara si sa se lase cu bebe peste 8 luni. sa ne aduci vesti de la eco


"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pusichet Doamne ajuta!Iti tin pumnii sa vedeti saculetul marti si sa te linistesti.Te rog mult sa incerci sa stai zilele astea in pat.Nu fa efort deloc si ia nospa ori de cate ori te doare.Aia e la liber si ai sa vezi ca nu ai nevoie de multa daca iei cand ai nevoie.
Cristy eu le-as lua de-acum pastilutele de Medox.Vezi si tu ce hotarasti,ce crezi.
Goldi lasa depresiile ,ca eu te anunt ca in luna in care am ramas gravi as fi bagat amandoua mainile in foc ca nu am nici 0,00001% sanse sa raman gravi la cat de rau mi-a fost,durerile au fost crunte si a fost ovulatie cu sangerari.Tine sub control fibromul,mai verifici la dr ce si cum si baga naturiste cu incredere si calmante la o adeca(ultimile cu atentie la ovulatie).In rest lasa stresul,ca dupa ce ramai gravi o sa fii 24 din 24 la 2,20 bagata in priza.Si pe mine ma mai doare burta,dar acum e de la BB si pe stanga de la chisturi si daca inainte ma necajeam cu boala asta pacatoasa acum mereu stau cu inima in gat sa fie BB bine,ca acum nu mai e vb doar de pielea mea.Asa ca fii barbata Goldinel ca nu stii tu ce e pus de-o parte pentru tine si de unde sare barza cu ciocu incarcat si atunci sa vezi stres!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

multumesc ca ma sustineti
eu ma gindesc ca durerile sint asa intense si de la faptul ca am refacut endometrioza pe dreapta.
sper sa va dau o veste buna marti.
no-spa am inteles ca se poate lua pina la 4 pe zi, ieri am luat 3 si a mai cedat un pic durerea.
am observat ca ma simt mai bine daca stau cu fundul ridicat pe o perna.
wk asta asa stau numai sa fie bine bebicul.


Mergi la inceput