Medicul te sfatuieste sa renunti la sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ralu, ce bine ca a fost totul bine!

Am avut si eu o spaima cu analiza de streptococ betahemolitic chiar inainte sa nasc... si dupa povestea cu varicela exact asta imi trebuia...
Pana la urma am refacut analizele in alta parte, si au iesit bine!

Ma uitam azi pe pozele cu Teo mic-mic... si m-am vazut cu parul inspicat cu alb. Am albit de cand am aflat de varicela si pana l-am cunoscut pe Tutunaru, nu am avut niciun fir alb pana atunci, si nici dupa nu mi-au mai aparut.
Uuuf, ce cosmar a fost, si ce fericita sunt acum ca s-a gasit o solutie, ca nu am renuntat si ca sunt mama lui Teo care e cel mai minunat copil... (conform proverbului chinezesc "there is only one prittiest child in the world, and every mother has it...")



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

da...e f bine cand se termina cu bine. eu n-am avut par alb...dar mi-am jurat ca nu mai fac alt bebe pana nu fac CMV...se face un an in curand de la cumplita experienta...8 februarie, imi amintesc perfect ziua fiindca in timp ce noi alergam de la cabinetul lui T la laboratoare ma suna mama sa-mi ureze "la multi ani ca e sf. Teodor azi, sa-ti traiasca puiul din burtica!" iar eu muscandu-mi buzele ca sa nu urlu in telefon desi simteam ca mor, speram ca nu mi-l poate condamna DD chiar de ziua lui...am avut noroc, cateodata mi se pare ireala drama, alta data ireal norocul...oricum, intreaga la cap nu mai sunt. am trecut acum cateva zile cu masina pe langa restaurantul unde am stat si am asteptat rezultatul analizelor refacute, si eram disperati...si am inceput sa plang instantaneu. credeam ca e mai departe de mine povestea dar constat ca nu e...sa vedem cum o sa mai am curaj sa fac unul date fiind si complicatiile pe care le-am avut ulterior (daca aveti chef puteti citi povestea nasterii la semnatura). cred ca preferam parul alb
gaia- excelent proverbul
ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu ti-am citit povestea nasterii, am citit prin ce ai trecut. Bine ca te-a incurajat su Tutu, si ca ai repetat analiza.
SI eu tot cu cmv-ul am avut belele, dar il altfel...imi iesisera la analizele de sarcina, igg si igm pozitive trebuia sa renunt la sarcina, dar tot asa noroc cu tutu..

Insa la fel ca si pe tine, si pe mine m-a marcat mult momentul...am trait groaza si neputinta de a face ceva....
Tin minte si ziua..pe 21 dec ma programase dr-ita la intrerupere pt 29 dec. Pe 28 dec am dat de tutu, prin seful de la genetic lab...

De aia, pe 28 dec in fiecare an merg si aprind o lumanare la biserica....anul asta a fost al doilea an...
Mereu am lacrimi in ochi cand imi reamintesc...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

da monica, si eu stiu povestea taam citit-o pe mai multe forumuri
bine ca noi avem cu ce ne alina tristetile
nu sunt toti la fel de norocosi ca noi. in cercul meu f apropiat de prieteni a fost un caz in care au renuntat la sarcina (primul copil)la 29 de saptamani. fetita avea malformatii multiple, ceva cumplit, fara sa aiba vreun sindrom anume...eu numai cu ea am putut discuta atunci in stresul meu cumplit si o vedeam cum, desi facuse un bb sanatos intre timp, isi retraia drama alaturi de mine la maxima intensitate.

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput