Bobocei de septembrie-octombrie (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Fetelor s-a deschis un pui mic,mic de odisee de sept-oct.Nu-mi vine sa cred ...sper ca Moni si Delphinas sa fie printre ele

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

La multi ani tuturor si din partea noastra! Sa va aduca noul an numai lucruri bune!

Multumim si noi pentru slide!Foarte frumos.

Baby Boy si toate fetele care au probleme de copil alintat: aruncati un ochi aici: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=99573

Mie mi s-a parut f logic si de bun simt; e de la niste prietene bune. Noi deja am dat militaria jos din pod si functioneaza.

Noi ne mandrim ca ne-au trecut colicile.Am crezut ca nu se mai termina.Astai cadoul Annei pt mami de anul nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

laura multumesc mult. cum e printesa?
babytza si noi. mai aveti putin si voi. cum e soricelu', ii place apa? cipri e innebunit dupa baita, dar la botez...nu a rezistat.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:


La multi ani si un 2009 mult mai bun decat 2008!

David face in curand 3 luni, pe 8, se apropie cu pasi repezi de 6 kg si lasam saptamanal in urma hainute mici.E cumintenia intruchipata, asta fara sa exgerez si comparand cu mataitul de Dragos care si la 2 ani si 3 luni e tot intr-o criza
Noi suntem exclusiv cu hrana la san la care fac fata cu succes, nu a avut colici deloc, nu e deloc influentat de ceea ce eu mananc, programul lui e imperturbabil: papa, somn, admirat caruselul, leganat totul pe un fond care ar trezi si mortii (tipat si urlat al fratelui mai mare), dar saracul copil s-a obisnuit si le doarme de n-are treaba.
De adormit adoarme singur, uneori la san, alteori tocaind la deget, pt ca suzeta nu o accepta!
De ar fi toti copii ca David sigur mamele si-ar dori 2 o data!Numai ca exista si din categoria Dragos care te fac sa-ti revi din euforie

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI!!! si de la noi si un an 2009 plin de fericire, sanatate si impliniri alaturi de comorile noastre!!!
Nu am apucat sa citesc prea mult din urma, Andrei a fost cam agitat in ultimele zile dupa ce de Craciun a fost exemplar de cuminte!!!Am incercat noi sa ii schimbam programul adica sa se culce mai devreme seara dar nu vrea neam tot la 12, 12 jumate noaptea doarme
Luminita am citit de febra micutilor tai, sa stii ca Andi al meu are mai tot timpul 37,6 pe termometri mai putin de 37,3 nu are niciodata dar am inteles de la mai multi dr ca uni copii au temperatura corpului 37 de grade tot timpul fara a avea ceva, acum e adevarat ca eu il tin si mai gros imbracat ca la noi in apart e mai frigut acum iarna nu sunt mai mult de 20 de grade.
Andyam vazut si eu micul puiut de odisee cate amintiri mi-a rascolit!!!
Claudinna te rog daca poti trimite-mi un PM cu meniul lui Razvanel sa ma inspir si eu putin sa stii ca si noi am patit la fel cu sucul de morcov si mar constipatie maxima avand in vedere ca noi oricum suntem constipati de la nastere!!!
Apropo de constipatie, Anca e ok siropul Lass Baby???A incercat cineva Humana Milchzucker???
Si nu pot sa inchei fara a spune un MULTUMESC Babytzei superb clipul cu bobocei!!!Poate o sugestie mica era mai util daca scria si numele bebeilor dar e frumos si asa ca avem treaba cu ghicitul asta o fi...??sau ...??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Fetelor s-a deschis un pui mic,mic de odisee de sept-oct.Nu-mi vine sa cred ...sper ca Moni si Delphinas sa fie printre ele

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



Ce emotie! Multumim, Laura, ca ne-ai spus, o sa intru si eu sa le urez ceva si sa bag o zvapaiata, acum ca stiu!!! Daaa, sper si eu ca Moni si Delphinas sa fie membre active !!!

Vorbiti de somn, saptamana asta pe fi-miu l-a intepat musca tzetze. Vad ca o saptamana se trezeste la 04.30-05.30 pt tzatza nocturna, o saptamana, nu. Saptamana asta a fost "nu", s-a culcat pe la 23.00 si a dormit pana la 07.00 (parca e ceas), cand l-am adus la noi in pat si l-am mufat, apoi iar somn. Acum doarme. Eu am mancat tort cu cioco si a dat din toate membrele posibile, s-a agitat cateva zile ca Michael Jackson, imposibil de stapanit, si seara a cazut lat. Vad ca doarme mai mult cand pap cioco, eu care nu am mancat cioco si nici baut cafea de un an de zile aproape. Si ieri la mall a dormit la greu pe umarul lui tati!

Luca adoarme la san, asta e regula, si rarisim, cand e prea obosit incat nu il ia somnul asa, il duce sotzul in pat la noi, ii pune DJ Shadow si doarme fi-miu dus! Apoi il "transferam" in patutul lui!

Sanziana, ma bucur ca sunteti bine, ca papati (si noi devoram tzatza, e prietena nr1, deocamdata), si ca fratiorul mai mare nu il impiedica pe cel mic sa

Claudinna, mamica scumpa, mi-a luat sotzul SUPRADYN drajeuri, sunt 30, zic nu, nu, sunt 12 efervescente, ia-mi din acelea, si mi-a luat si Supradyn Forte, efervescente, am inceput sa iau, sa vedem ce efect vor avea si cu caderea parului

Corrina

Eu azi ma bag la , mai bag un ochi si mai pe seara!



Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Asta zice Dr. Karp, ca prin aceste metode (infasat, scuturat, zgomote puternice) se prelungeste viata intrauterina cu inca un trimestru. El zice ca este potrivit pt copii pina in 3 luni, care inca isi mai amintesc cum era in burtica, si mai au inca reflexul acela de a cadea pe spate, isi desfac mainile ca si cum ar cadea cand se sperie, si se sperie si mai rau...
Dupa 3 luni aceste reflexe ar disparea, copilul interactioneaza mai mult cu noi, si merg alte metode de linistire.

Eu la Teo nu am avut nevoie sa incerc nimic. Adormea singur de la inceput, iar de la 3 luni singur si in camera, pt ca dormea toata noaptea, o minune de copil. Mai tarziu cand a fost bolnavior sau ii dadeau dintii, incercam sa il tin sa nu se mai zbata, dar nu ma lasa, facea urat.
Daca la voi inca merge infasatul si leganatul, eu zic ca e super.

In plus Teo, dupa 6 luni a inceput sa se sperie de zgomote puternice, care nu il deranjau deloc inainte, si nu am mai putut folosi batista bebelusului.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:


LA MULTI ANI pe 2009!!!
Onutzu,La multi ani!!!
N-am mai scris de cand suntem la scutece si vad ca ati crescut mult,ma refer la bebeAm admirat si clipul,superb!
Noi suntem bine,Ioana creste doar cu laptic de la mamica ei si incepe usor usor sa aiba un program.
Sper sa intru si eu mai des,mai complicat cu 2 copii,desi vad mamici care fac fata cu brio
Va pup pe toate si va doresc un an cat mai bun!
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna fetelor!

Un an nou minunat va doresc!

Am nevoie de ajutor - bebe are o usoare diaree, cauzata probabil de cam multe portiocale mancate de mine(ca altceva nu stiu ce ar putea fi, eu sunt ok, el are probleme)
Am vorbit cu pediatra si mi-a zis sa ii dau biotics si mucilagiu de orez. Am facut mucilagiu conform indicatiilorm insa a iesit destul de mul. Cat ii dau si cum ii dau ???

Musette - tu cum ii dai sarurie de hidratare? 09nu mai stiu daca il alaptezi sau e pe formula...

Multumesc mult

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

alina ,Alexia e bine in afar' de stranutat vad ca e k..in schimb eu vad ca am colectat o raceala

dya stai linistita nici Alexia nu doarme mai repede de ora 12

evaSpor la treaba!

sanzi ma bucur ca sunteti bine...sunt tare diferiti si copii mei,ca aspect fizic toata lumea zice ca seamana unul cu celalalt la greu,ca si comportament no way.

julax multumim de urari,depinde si de copii..la mine e diferenta mare intre ei si de aceea mai reusesc sa intru sa stau cu fetele..Andy e in vacanta si mai mult pe le bunici

Corrina

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput