Bobocei de septembrie-octombrie (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

frumoase poze, Eva. ce eleganta ai fost de Rev!
se vede ca sunteti fericiti! copiii ne umplu inima de bucurie!

depre diversificare...eu i-am dat lui razvan intr-o zi putin suc de morcov dizolvat in suc de mar si s-a constipat. el nu a avut niciodata probleme, adica facea in fiecare zi...atunci mi-a facut la 2 zile.

dobreclauida:- in principiu, dupa operatie, este de datoria medicilor sa-ti spuna ce ai voi si ce nu ai voie sa mananci.
in prima zi, in niciun caz mancare solida. doar zeama de la supa de legume.
de fapt, ce au zis fetele pana aici as fi avut si eu de spus.
eu am baut cu paiul, pt ca nu te poti ridica in fund si lichidele se beau mai greu de la orizontala. pt apa, sa ai o sticla mica de o jumate de litru, ca din pahar nu poti bea cu usurinta.
-calmante iti fac in reanimare, dar poti sa ai la tine niste algocalmin fiole, ca poate n-au in spital si iti pot face asistentele, daca e cazul...
supozitoarele cu glicerina pazesc primejdia rea! sau ulei de ricin...orice pt constipatie, care e f periculoasa.
-burtiera e f utila, ca te mai strange si mai ia din impresia ca te rupi in doua cand te dai prima data jos din pat.
sa fii ambitioasa si sa incerci sa te dai jos din pat cand iti zic asistentele, ca apoi e din ce in ce mai greu. inceputul e m ai dificil, dar apoi o sa fie ok!
bafta multa!


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTI ANI fetele, si un 2009 de exceptie cu multa sanatate pentru voi si pentru toti puiutii!!

Am avut un Revelion special, unic as spune, cu una bucata Edi in brate de la 23.45 si pana la 00.30, privit artificii pe geamul aburit, in timp ce fratica Robi dormea dus... am fost franta, nu m-am putut odihni din cauza vecinilor, chiar daca bebelacii au dormit tun... dar pe cuvant de onoare daca nu a fost cel mai frumos Revelion dintre toate, alaturi de minunile mele!

Mimihoo si andy.p - multumim mult de aprecieri!! Ma simt asa bine sa stiu ca pot, cumva, ajuta, dor prin exemplu...

Babytza - am revazut clipul cu craciuneii mei, multumesc!

Claudia, felicitari si refacere usoara!
1. In prima zi muuulte lichide, in special apa, ceai fara zahar si supa, in care nu s-a fiert carne si cartof. De a doua zi, branza de vaci si iaurt. De evitat dulciurile in primele zile (baloneaza) si alimenele solide pana cand ai scaunt.
2. Mi-au facut in spital calmante, la mine nu a fost nevoie de multe pentru ca nu am vrut si nici acasa nu am luat nimic.
3. Mie doctorul mi-a interzis burtiera, dar nu stiu daca a fost bine... am ramas cu ceva burtica... dar eu am avut gemeni si burta a fost ceva mai mare... poate asta e cauza....

Iriss_04 - multam de articol, imi va prinde bine cu siguranta!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!



CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

OOOFFFF, babytza, babytza, ce ne facusi tu cu clipul ala...... De trei zile stau si mai uit incontinuu la el, parca sunt hipnotizata!!!! Tot incerc sa mai decopar care puiutz al cui este.... SUPER!

Voi cand aveti botezul?





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata si de la noi!
Nu stiu ce am mancat ca ieri piti a fost o paraitoare plangacioasa. Adevarul e ca nici eu nu m-am simtit bine, m-a durut burtica dar am pus-o initial pe seama rusilor.

Dupa atata plans si chin a adormit saracuta pe la 1 si s-a trezit un pic sa pape, apoi a adormit din nou pana la 11.
Acum incerc sa o scot un pic la plimbare, poate-poate ne inveselim putin. Of, nu credeam ca ne reintoarcem la durerea de burtica, dupa ce am scapat de colici.
La noi a inceput sa ninga, e tare frumos dar se pare ca piti inca nu e prea interesata de fulgi. Cred ca daca era la televizor era si mai interesant.

300 cum e cu testul ala? Ne mai tii in tensiune?



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Un an nou fericit tuturor boboceilor, mamicilor si taticilor.
Sa aveti parte numai de bucurii, sanatate si tot binele din lume.

Multi pupici pt voi


de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Fetele...... bebelacii mei au facut in seara asta 37.7... , masurata rectal... sa ma panichez...?? Stiti ca au fost raciti, inca mai sunt, dar nu au facut febra pana acum, adica de vreo saptamana de cand sunt raciti.... nici mucuti nu mai au asa multi.... am controlat si gingiile, poate apare vreun dintisor, dar nimic!

Pediatra zice sa stau linistita, sa nu le dau nimic decat daca ajung la 38.2, dar nu stiu daca rezist pana acolo.... in camera nu e cald, i-am lasat doar in body + ciorapei, nu cred sa fie de la supraincalzire.... pare ok ce zice pediatra, dar mai vreau o parere... Fetele din Bucuresti, imi puteti recomanda un pediatru? Unul care sa vina acasa, sa-l pot suna oricand si care sa suporte o mamica panicata...? Pls....

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!



CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Fetele...... bebelacii mei au facut in seara asta 37.7... , masurata rectal... sa ma panichez...?? Stiti ca au fost raciti, inca mai sunt, dar nu au facut febra pana acum, adica de vreo saptamana de cand sunt raciti.... nici mucuti nu mai au asa multi.... am controlat si gingiile, poate apare vreun dintisor, dar nimic!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!



CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal






Si Luca a facut 37.7 chiar si 37.9 si uneori i-am pus supozitor cu paracetamol alteori nu.Eu zic inca sa nu le pui nimic,e inca devreme si ii poti pazii sa vezi daca febra creste.daca era la culcare i-as pune doar ca sa nu-l pazesc noaptea.Dar Luca mai mereu seara are temperatura37 cu ceva.Acum am zis ca e de la virus dar vad ca mereu are peste 37 seara.inca nu te panicha,nu e cazul inca.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

La multi ani tuturor!!!!

Luminita ai un mesaj privat cu nr de tel de la dr noastra.
Eu sunt foarte multumita de ea si vine acasa fara probleme oricand ai neoie...daca e in Bucuresti sau nu e de garda.

Multa sanatate!

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

La multi ani si de la noi si sa fie un an minunat si pentru mamici, si pentru tatici si pentru bebelaci

Luminita, pana acum le-ai mai luat temperatura cam la aceeasi ora?Adica compari cu temperatura lor de dimineata sau cu temperatura luata tot seara?Te intreb pentru ca noua ni s-a recomandat ca sa avem o imagine corecta sa ii luam temperatura cateva zile dimineata si seara sa vedem cat are in mod normal.....noi nu am luat totusi niciodata seara, dar dimineata are si 37.3-37.4 in mod destul de frecvent.Dar temperatura oscileaza in timpul zilei....

Babytza, noi am luat marturiile de pe botez de www.e-accesorii.ro/botez/" target="_blank">aici si am fost multumita.Dar totusi si la ei a durat vreo saptamana pana sa le aduca...asa ca nu stiu daca se incadreaza in programul tau, dar poti incerca in lipsa de altceva.




Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette, pentru noi caruselul a devenit locul preferat de chiuieli si scos tot felul de sunete de pasari de prada..ca altfel nu stiu cum sa numesc (cred ca ulii mai fac asa - ca sa nu zic pisicile in calduri).




Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput