Bobocei de septembrie-octombrie (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Mesaj postat la capitolul anterior:


La Multi si Fericiti Ani, pitici, mamici si tatici! Sa fim sanatosi, fericiti, bucurosi, voiosi!

Noi am petrecut cel mai frumos revelion in....bezna totala, de la 8 seara la 11 dimineata, nu am avut curent! Inedit, nu? Chiar nu vom uita niciodata. Ne-am dat la grinda ieri, pun si poze imediat!

Claudinna, e super frumos si haios Razvanel! Vladut e monitorizat de dr. Patrutoiu!

Revin ca s-a trezit piticul!



Dobreclaudia, pe mine m-a sfatuit dr. sa am carbune medicinal ( e fff bun pentru balonare) si supozitoare cu indometacin! Despre supite, iaurturi si alte mancaruri usoare ti-au raspuns fetele! Constipatia am combatut-o cu ceai verde chinezesc ( un pahar, de mare efect). De mare ajutor mi-au fost si cateva paie cu care am baut mai usor lichidele din pahare! Iti doresc sa ai nastere usoara si copilas sanatos!

In alta ordine de idei, sunt super fericita: Vladut a ras astazi cu click, pentru prima data!

Va pup, sa aveti o noapte buna si usoara!

Cea mai fericita din lume!!!
Ghighi cel viteaz

Asa cresc eu!


Povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

La Multi Multi Ani!

Noi am petrecut un revelion in 3, ma rog..Mikul a dormit de la 9 seara la 4.30 dimineata, nici artificiile aruncate de vecini nu l-au trezit
Doarme destul de mult in ultimele zile, chiar nu stiu ce-i cu el, de mancat nu prea mai mananca ziua, papa 70-90 ca un pisoias si iar mai baga ceva somn, in brate evident. A inceput din nou sa pape noaptea, la 4-5, la 7-7.30 joaca...evident

Noi nu am stabilit nimic cu botezeul, suntem mereu in urma, socrii nu au vrut sa auda de botez in februarie ca e prea frig, vor sa il facem in mai
Are cineva idee daca se poate ace de Sambata Mortilor? Am vazut ca nu e sarbatoare cu cruce rosie, dar ...

Andy ce face nora mea cea petrecareata? cum se simte?
Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nocom sunt foarte fericita sa vad ca va place clipul. L-am facut cu multa dragoste si sper ca sunteti toate multumite. Daca este vreo mamica nemultumita de cum apare puiul sa imi spuna pe pm si schimbam cu ce crede ca se potriveste la poza puiului ei. Nu e nici o suparare. Eu m-am orientat si in functie de culoarea hainutelor si de fundal....si tot asa. Dar daca va place altfel chiar nu ma supar.
Botezul il avem sambata viitoare.

Tzitziri imi place mult ce produse au pe site-ul asta. Imi trimisese si Musette tot de la ei. Ne hotaram ce vrem si trimit maine mail la ei. Sper sa nu fie prea tarziu....

Cd din cate stiu eu se poate face dar parca nu e bine. Dar daca arde sa faci in sapt aia , de ce nu faci duminica ??

Maine dam si noi comanda la tort. Am gasit unul superb la cofetaria Alice. E cu fundite si cu ursuleti. Imi place la nebunie...

De revelion am stat acasica , cu toata familia.Ne-am simtit tare bine si m-am bucurat ca nu s-a speriat David de artificii. Eu stau aproape de Universitate si s-au auzit foarte tare, dar a dormit tun
Avem si noi cateva poze de la revelion aici

Codruta imi pare rau ca ati ramas fara curent .....

Luminita sper sa fie bine puiutii si sa nu mai faca febra. Cred ca iti este tare greu sa fie bolnaviori....Offf sa se faca micutii bine ! Pediatra mea e buna, sunt multumita de ea, dar ea nu prea vine acasa....

Giulianna de unde ai luat jucaria ? Ca nu mai tin minte pe ce site o gasisem Si ar vrea soacra-mea sa ne ia ea scaunelul de masa si asta. Te pup, mi-e dor sa ne bem cafeluta impreuna , virtual

Irina ziceau mamicile care mai alapteaza ca au fost tare maraiti piticotii cand au aparut rushii. Sa nu fie si la voi la fel...


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

LA MULTI ANI!



In sfarsit am reusit sa intru si sa scriu si eu...
In primul rand va urez tuturor un an bun cu multa sanatate si multe impliniri alaturi de bobocei si de cei dragi voua.

Noi am avut o luna a cadourilor minunata cu sarbatori petrecute in familie si cu un revelion-party cu cele doua bijuterii ale noastre. Elena s-a culcat la 1.30, dar Maria a tinut neaparat sa vada tot programul tv si s-a culcat la 5 am

A fost cea mai frumoasa luna din viata mea-asta pentru ca am fost in premiera in formatie completa - cu Elena acasa si cu tati in concediu. Sper sa ma intelegeti de ce nu am reusit neam sa mai scriu ceva si nu numai de asta, dar atat Elena cat si sotul sunt gramada pe calculator.

Maria a avut inainte de Craciun o mica raceala, dar acum e OK ba chiar chiuie la ora asta . Inca suntem pasari de noapte si la aproape 4 luni, iar sperante sa isi revina cu somnul nu-mi mai fac pentru ca am eu o presimtire ca isi va reveni abia pe la vreun an...daca o vor lasa durerile de dinti

De luni raman numai cu Maria acasa asa ca sigur revin cu citit si scris.

Pana atunci multi pupici si sa aveti o dimineata frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babaytza, a venit si rpintesa acasa de Revelion?
am gasit jucaria asta
si asta

mi se par interesante si convenabile ca pretz

LE: hm, nu ma lasa...sunt de la primii pasi - centru de joaca
si de la SHELCORE - masinuta premergator
de pe site-ul Chic Bebe

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata !!!Haideti la decofenizata

Pe 2 ianuarie am baut 2 cafele normale..vreau sa zic ca seara a urlat RAdu la greu..nu puteam sa-i fac nimic..nu stiu daca de la cafea...era f agitat..clar e ca si pe mine ma durea capul..nu stiu ce a avut.In alta ordine de idei..cred ca face 6 kg..si deja ma dor mainile la greu dela leganat..trebuie neaparat sa-l fac sa ia suzeta..ieri am gasit suzeta monobloc dela chicco ..o ia dar n-o tine mult..offf
DE luni nu stiu ce o sa ma fac...o sa raman singura cu el..daca tot marait e..o sa ma termine pana seara...chiar nu stiu de ce au ei probleme cu adormitul singurei
Aseara am reusit si a adormit la san...dar e o exceptie .
Any ideeas???pls

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu


povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pe picioare ai incercat sa-l pui?

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

DA Clau..degeaba..am un copil pretentios

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu


povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

baby_boy am citit la pepenasi (am si aplicat si la noi a mers) ca il poti legana pe brate sau perna mai rapid asa si sa spui shhhhtttttttttt apasat, repetat, lung si tare. La noi cu leganatul functioneaza numai asa: perna cu copil apucata de margini cu mainile, ridicata la aproximativ 45 de grade si hatzanata pana adoarme copilul, apoi o pot lasa jos, dar il mai legan vreo 5-10 min si asa, adormit. Cand aud de alti bblusi ca adorm fara leganat, cantat, suierat si in patut pe deasupra......

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

neata!
mai fetelor, cand citesc despre cum adorm bebelusii vostri, ma gandesc ca sunt o mare norocoasa, ca a mea daca nu adoarme la san sigur o va face in patut singura. si acum cand scriu, amalia mea motaie cu degetul in gura. dar or creste ei vreodata...
va pup!

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput