Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Salutare

Pentru raport 72.3 Nasol rau.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Buna fete cucuiete!!!
Vreau si eu la voi in club.
Am 26 ani si 6 luni, 1,64m, 64 Kg.Vreau sa ajung la 55 (k sa nu zic 50 ce-am fost odata).
Nu am vreun regim anume in cap, dar am ajuns la maturitatea la care sa cred ca trebuie sa schimb stilul de viata cu totul. Nu prea fac miscare, am inceput prin a merge o statie pe jos si nu mai consider necesar sa stau pe scaun, iar uneori ma trezesc strangand din fese in statie (e haina lunga si nu vede nimeni).
Am tinut in tinerete - pe la 18 ani - dieta cu supa de varza si a dat rezultate, dar acum nu e sezonul. Si nu vreau sa mai astept pana o veni sezonul.
Si vreau sa fac asta pentru ca si sotul meu are cam multe kg in plus si stiu ca daca ma vede pe mine ca am ambitie, incearca si el. Macar sa mancam mai sanatos si tot ne-am scos.
Azi mananc covrigei vanilati, mandarine si pomelo. Promit sa imi iau un cantar ca sa ies si eu la raport. Martea era raportul nu?
Va pup si multa bafta pentru toate.

Din milioane de oameni Dumnezeu m-a ales sa fiu ceea ce sunt. Mare rabdare am avut si in sfarsit, tot Dumnezeu m-a facut fercita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Aliclara, bun venit in club.
Mai fetelor nu mai ziceti nimic?


MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

va poftesc la un ceai verde facut de sotzu!!! duc parte de un rasfat total, azi mi-a facut deja de 2 ori, si ma serveste ca pe o regina!!!

aliclara bun venit si tie si spor la slabit!
Tzuni eu cred ca ati face o pereche frumoasa impreuna! eu tot mai astept poze de la nunta lui Marutza!!!!

Am fost afara, brrr dar ce frig e, in unele regiuni au fost pana la -20 grade! dupa-masa mergem pana la socrii, apoi iar o tura la zapada!
Dordia am uitat sa iti spun ca m-am uitat la poze, dulci copii ai!

Mai tineti minte cand va povesteam ca m-am certat cu italianu de sub noi din cauza ce ii spunea lui fiiu-su sa ii faca lui Luca? ei bine ieri a fost plin de politie la noi in casa, si cum eu intindeam rufe in balcon am cam banuit ca nu e a buna! a batut-o pe nevasta lui, i-a dat peste fata de 6 ori cu un metru, acum 10 zile nu are voie sa se apropie de casa...eu ( si nu numai eu, ca nu se ascundeau) de mai mult timp am vazut ca are o aventura cu alta rusoaica de vis-a-vis cu care si noi am fost prieteni buni pana a aparut italianu, iar acum in sfarsit a vazut si nevasta-sa si a izbucnit scandalul! imi pare rau mai ales de bietii copii, ca fiecare au copii, ce d-ne le-au trebuit??? el a spus ca nu se poate controla si de asta a sarit la bataie...eu am vazut ca el e asa atunci cand ne-am certat pt copii, dupa care am rarit-o cu ei si bine am facut! Insa cred ca el e in stare sa fure copilul de la sotia(asta e hotarata sa se desparta) si sa fuga cu el in Italia! Doamne ce le-o fi trebuit, nebunii de ei!!!

Crys ce faceti voi? sunteti bine?
Marilena n-au prins hotul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, pai suntem la munca, adica eu sunt . Tocmai am revenit din pauza de masa.

Mi-am cumparat niste botine negre de piele intoarsa si un top super negru, cum imi cautam de mult!

Happymum, Aliclara, bine ati venit! Si spor la slabit.

Claudia, si aici e frig, avem si zapada. Si beau ceai verde Diseara schimb pe roobois cu vanilie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Puskin, sa porti sanatoasa noile achizitii...dar nu prea mult timp sa ai vointa sa le faci si pe astea sa fluture pe tine.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Aliclara: bine ai venit. Spor la slabit sa ai. O singura chestie vreau insa sa iti mentionez: subiectul de fata se cam adreseaza celor care vor sa isi schimbe stilul alimentar, care vor sa invete impreuna cum sa faca alegeri sanatoase si inteligente in alimentatia proprie. Dietele restrictive, pe o anumita perioada si care promit marea cu sarea nu sunt foarte apreciate si recomandate de fetele de pe subiect. Daca vei urmari meniurile Ruxandrei o sa vezi ce inseamna alimentatie sanatoasa. De asemenea poti urmari activitatea sportiva pe care o presteaza majoritatea fetelor si o sa intelegi ca din cele 2 combinate de acum inainte poti avea garantia slabitului pe termen lung, a mentinerii greutatii si unui corp sanatos si armonios.
Made: ai strigat si am venit si uite ce frumos am scris
Ruxa: sa le stapanesti sanatoasa.
Claudia: nasoala situatie. Sper sa iasa bine pentru copii. AI grija de tine si felicitari domnului sot

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Multumesc fetelor de urari!
Carina, dupa cum ai vazut am spus ca am ajuns la maturitate in gandire si vreau sa schimb stilul de viata al intregii familii. O sa fie mai greu cu retetele pentru ca locuiesc cu soacra si ei ii impun mai greu ce sa manance. Si incerc macar pe sotul meu sa il trag la mai bine. Pot sa ii scriu si lui kg si progresele cand o sa il conving? Ca el nu crede in forumuri si grupuri de incurajare si discutii.


Din milioane de oameni Dumnezeu m-a ales sa fiu ceea ce sunt. Mare rabdare am avut si in sfarsit, tot Dumnezeu m-a facut fercita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza! Pentru raport rapid: 88.6 kg . Aseara am plecat in mall si-am colindat de la 5:45 pana pe la 9:15. Asa ca nici n-am alergat si nici cina n-am mancat. Meniul de ieri:
Ora 7:00 – o nectarine
Ora 9: 00 – un bagel cu cream cheese + Ceai alb de mango
Ora 9 :00 – Cafea cu fat free French Vanilla cream
Ora 12: 30 – ½ subway cu piept de curcan and black forest ham + mustar Dijon + ardei copt marinat + 2-3 bucati de hot pepper + 1 pahar de Tropicana orange juice + 1 felie de pepene galben
Ora 15: 00 – 2 cani de ceai alb de mango cu lamaie si miere
Ora 16:00 - 10 nuts ca nu-s crazy destul + 3 bucatele de pepene galben
Ora 17:30 – 5 bucati mici de tortillas cu salsa
Ora – 21:30 – o portocala

Si-acum astept ciomageala. Merg sa citesc din urma.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, mersi. N-as vrea insa sa imi fluture botinele , si nici topul ca imi place mult. Oricum in partea de sus am ramas mai slabanoasa , mi-am luat masura 36.

Anda, . Mersi pentru votul de incredere.

Adiclara, iti scrisesem si eu cam acelasi mesaj ca cel al Carinei, dar l-am sters din gresala. Spor!

Zuzi, sa trecem la analiza meniului:
- dimineata ai nevoie de proteine, deci in loc de cream cheese mananca 2 oua fierte de ex., sau niste cottage cheese.
- bagelul era din cereale integrale, nu? De acum incolo, asa sa fie.
- BRAVO pentru nuci; alege intotdeauna varianta cruda si fara sare
- seara nu papa fructe, merge pe ceva proteina ( un iaurt, o bucatica de carnita, o branzica ) si ceva legume
- incearca sa scoti tot ce este procesat din meniu si ia-ti mancare cu tine ( carnita, branza, legume, iaurt, oua)

Sunt prea dura? Daca da, asta doar pentru ca iti vreau binele.

Pup fetele.

Mergi la inceput