Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT

Zuzilici, 100 kg? eu voiam sa o plimb prin casa ca pe scaun. In cazul asta imi iau bicicleta? Tot nu vreau sa aduc iar femei peste femei in casa.
Am gasit Leg Magic la Hervis, cred ca era 2,2 mil. Am avut surpriza cand m-am urcat pe el sa-mi zboare picioarele intr-o parte si alta, neplacuta senzatie. Il cam urasc acum.

14 febr - 9 ani

si :)


Cristina[/b] intr-adevar e greu, dar merita. [:D} Cat despre Leg Magic aici e buba. Trebuie sa executi corect, adica sa tii muschii incordati cand lucrezi, nu sa-i lasi in voia soartei si sa-ti fuga picioarele cum vor ele. Abia atunci simti intr-adevar cat de bun e aparatul. Succes in gasirea aparatului ideal.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, vezi pe pagina anterioara, ultimul post, ti-am facut o analiza de meniu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua si de la mine!

Sunt la o pauza de ceai verde (oolong).

Lai, happymum, aliclara bine ati venit si spor la dat jos kilogramele! Lai, ai ajuns la Body Worlds? Io n-am avut "stomac" sa ma duc sa o vad, expozitia a fost in Toronto acum cativa ani si eram in zona, dar am zis pas pana la urma.

Doina, spor la invatat si bafta la examenul de duminica!

Tzuni, am ras de pataniile tale cu pestii! Daca se demonstreaza ca se inmultesc pestii in galeata ta de gunoi sa ne spui si noua. Ca poate functioneaza si la alte lucruri (de exemplu la monede sau bancnote ), si niciodata nu strica sa stii unde poti sa "inmultesti" niste bani!

Delia, spor la citit, ca inteleg ca inca te lupti cu Don Quijote! Mi-au placut rezolutiile tale. Io am una singura pentru anul asta: sa imi fac mai mult timp pentru sufletul meu.

CristinaT, multumim de vestile de la Mik, chiar vroiam sa intreb ce mai face. In legatura cu aparatura pentru facut sport acasa, depinde si de ce tip de persoana esti. Stiu persoane care sunt mai motivate cand trebuie sa mearga la sala, pentru ca au orar fix. Si, chiar asa, ti-ai visat sotul in noaptea de Boboteaza?

Lou, spor la invatat si tie! Aseara am vazut Good Will Hunting si cum o parte din actiune are loc la MIT chiar vorbeam cu al meu ca mi-ar placea sa mai fiu in facultate si sa am de invatat... Da' nu ca tine, la pachet cu serviciul . Doar facultate si atat. Ce viata...

Ruxandra, sa porti sanatoasa noile achizitii. Si felicitari pentru perseverenta! Mi se pare mie sau in ultimul timp regimul tau e din ce in ce mai low-carb?

Gabriela, nu stiu daca am mai zis, dar te-am admirat si eu in pozele de Craciun!

Violeta, io am lesinat doar cand ti-am citit meniul pe ziua de ieri! Doar apa si 100 de grame de alune?? Nu-i prea putin? Stiu ca tu nu mananci mult de obicei, dar e cam prea putin, totusi.

Happy, felicitari pentru ca ai inceput sportul!

Anda, bafta la stomatolog! Si eu trebuie sa ajung sa imi scot o masea de minte care s-a apucat sa creasca acum, la batranete (imi vine mintea la cap ). Sa stii ca am vazut ca m-ai certat ieri si renunt la eugenii, azi am mancat mai sanatos: cereale integrale fara zahar + iaurt, paine wasa cu branza, portocale - pana acum; mai pe seara nu stiu inca, probabil niste ciuperci scazute.

Claudia, vad ca esti foarte rasfatata ! Foarte frumos din partea sotului tau.

Fetelor, eu scriu mesajul asta cam de la pranz, asa. Il trimit, ca nu mai apuc, imediat trebuie sa fug acasa. Va pup pe toate.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Bine ati venit fetele!!
Sper sa va placa la noi, sa gasiti sprijinul de care aveti nevoie, si sa nu dati bir cu fugitii dupa 2-3 postari asa cum au facut alte fete

Claudia da ce rasfatata esti de sot Da nici eu cu al meu nu ma rusinez ca tot asa dragut e
Sper c-ai citit ca te-am admirat ;)

Zuzi Ruxi ti-a zis bine.. Alege painea, pastele etc. integrale - cat mai neprelucrate. Alea din faina alba nu´s bune de nimic - stomacul nu lucreaza si ti se face foame repede..
Si mai lasa juice-urile alea!! contin o gramada de zahar.. Mai bine bea cu ceai sau apa are 0 calorii Sau cumpara-ti ceva natural (uite-te la cat zahar contine)

Gabi am citit-o si eu. E tare faina..

Vik bine ca ai venit cu vesti despre Australia.. Intrebasem (parca - oricum vroiam ) daca l-a vazut cineva.. Am sa ma duc si eu atunci sa-l vad..

Gusta ti-ai mai revenit din soc?
Sper c-ai observat ca esti printre singurele care nu s-a pus pe treaba ;) si te motiveaza.. Nu mai tot gasi scuze!! ca sti ca la tine e si vb de sanatate

Ce ma mai enervati cu zapada voastra!!! Aici e un milimetru (prin alte parti mai multa), da bate un vant.. brrr.. ger..

Mai vin..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Mi-ai adus aminte si mie Daniela ca citisem de meniul Violetei Din pacate e ceva obisnuit pe ea si ffffffffffffffffffffffff nesanatos.. Pacat ca nu se lasa inspirata de modul de viata sanatos al celorlate fete ..
Si fetelor certati-o si voi!!!!! Ca eu i-am mai zis

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Daniela, parca mananci cam putine proteine. Mai papa si tu un ou...o carnita, o sardina . Eu merg pe low-carb extrem, da, dar o fac stiintific, don't worry.

Lou, bine ca i-ai spus lui Zuzi si de juice, ca io am uitat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Zuzi, vezi pe pagina anterioara, ultimul post, ti-am facut o analiza de meniu .


Am vazut-o si-ti multumesc mult. Cred c-am sa incep s-o dau pe oua dimineatza. In orice caz sa stii ca bagel de dimineatza era chiar whole grain ca numai dupa asa ceva ma uit de multisor chiar.

Mii de multumiri.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna seara,

La multi ani cu sanatate
Sa aveti spor la toate,
Multe dorinte implinite
sa va faca fericite
si inca va mai doresc,
ce-mi doresc si mie
... sa slabesc

Scuze ca iar am disparut de la subiect, dar am mancat ca porcul si mi-a fost rusine sa scriu. Lucru care se vede si la cantar, luni dimineata aveam in fata ochilor, pe cantar, oribila cifra 101,7 kg. Deci incep acest an cu un nou prefix si un numar format din 3 cifre, dar cu planuri mari.

Asa... m-am inscris la sala inca din decembrie, si de pe 3 am fost atenta la ce am bagat in gura. Cum suntem inzapeziti, nu am fost la sala pe anul asta dar ieri si azi am facut cate 15 min pe eliptica, cate 100 abdomene si cateva pilates (ce si cum am retinut de la profa)

Si am gasit motivatie, in august voi boteza o fetita (a unei prietene foarte bune membra si ea DC) asa ca voi ajunge in RO si vreau sa fiu supla.

Carmen, am vazut crom la farmacie, (defapt reclama la tv) si o sa merg zilele astea sa imi cumpar. Merci de sfat.

Ruxandra am luat si eu aminte la sfaturile pentru Zuzi.

Revin mai tarziu cu meniul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Lou s-a marcat. Azi am sa beau doar apa chioara si ceai. Deja am baut 1l de apa si-i abia 12.

Gusta imi pare rau c-am avut "gura" aurita. Dar daca tot o am asculta la ce-ti spun acum:
Ai sa slabesti
Si-ai sa-nfloresti
Ca merii, ca perii
In mijlocul primaverii
Si pana atunci tu sa stii
Ca silfiduta iar vei fi
Daca de treaba te-apuci
Si sanatos o sa manaci.
Deci draga Gusta te invit
Sa te mobilizezi macar un pic
Si ai sa vezi ca pana-n vara
Vei fi dinou ca o "fecioara".

Violeta sincer pentru planurile tale de anul acesta meniul tau nu prea ajuta. Cand mai mergi la Brasov la control?

Tzuni ce ti-e si cu visele astea....Zau ca nu stiu ce sa mai cred.
Revin


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Tzuni, bine ca ai visat pe cineva, eu am avut asa un somn zbuciumat, n-am vazut picior de barbat Poate ca nu merge cu Basilicum ci numai cu busuioc poaspat. Plus ca m-am trezit de citeva ori cind bagam mina sub perna si dadeam de punga cu ierburi uscate...

Zuzi... esti mortala cu poeziile tale!

Puskin, esti o draguta care ne tine "on target" pe toate

Meniul de azi:

Dimineata: cereale integrale fara zahar, cu lapte degresat, o cafea cu lapte, fara zahar, ceai verde cu iasomie
Gustare: o grefa, un mar (am mincat prea de dimineata, pe la 6)
Prinz: o conserva de tuna mica, infasurata in tortilla integrala, trei kiwi (mi-au ramas de ieri citeva aici la munca)
Gustare: iaurt degresat fara zahar
Seara: salata mare, apa si ceai

Am plecat la sala, am mai luat o prietena de la munca, este incintata sa merarga si ea... In doua poate o sa fie mai fun!


Mergi la inceput