Rahova sau apropiere (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna seara!

Astazi, cand a vazut ca ninge, Tudor i-a zis lui buni: "vine surioara mea" (i-am spus eu mai demult ca surioara vine iarna, cand o sa ninga). Si stiti ceva? Are baiatul dreptate: Maine seara (sau dupa-amiaza) vine bb!!!
De emotie retinusem ca dr. mi-a zis ca ramane pe maine seara, dar nu si ca trebuie sa-l sun la pranz. M-am trezit ca intreb inainte de a iesi din cabinet: "si cum a ramas ca facem?". Asistenta ma incuraja la plecare, m-a vazut ca m-am zapacit de tot.

Multumesc tuturor pentru sustinere!
Va tin la curent!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 39+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ce dulce Delu'!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Monica aici e deja vineri dimineata... so, drum bun spre noi! adica spre ... si calatorie placuta, ca lunga mai e!

Andreea ai nascut? daca nu inca, iata ajutoarele noastre!



poate au fetele telefonul tau si ne anunta si pe noi! ca doar n-oi intra pe internet imediat ce nasti; cu toatele stim cum e! si un buchet mare de flori pentru proaspata mamica...

Alinutza imi pare tare rau sa aud ca piciul tau e bolnavior! ai incercat si cu mar copt? la regimul ala? merge la scaune mai moi si e si bun-bun! si cu tusea n-o lasa asa, eu i-am dat Prospan ADELUTEI cand a tusit in decembrie, iar dupa 7 zile cand inca tusea productiv (adica "cu rupere"), mi-a zis o pediatra ca prospan in viziunea ei e apa de ploaie (dar o contrazic, depinde de la copil la copil si de la boala la boala.... in februarie cand avea adeluta 7 luni prospan a facut minuni la ea! tot 7 zile i-am dat si atunci)... drept pentru care mi-a zis sa ii dau HUMEX pentru copii... i-am dat 1 zi jumate - 2 zile maxim acest humex si s-a vindecat complet; acu' nu stiu daca humex a incheiat totul sau prospanul ala a avut cel mai mult efect in toata treaba asta. Important e ca n-a mai tusit si n-a ramas cu sechele gen tuse uscata sau alte minuni. Oricum cred ca vei consulta pediatrul si nu pe mine aici ... eu doar am lasat un feed-back personal... asta ca sa nu se ia ce stiu eu ce alte mamici mai citesc forumul si poate se apuca de tratat copilul dupa reteta noastra; eh, zic si eu!

MULTA MULTA SANATATE piciului!


Pupici si la celelalte fete ca nu v-am mai pupat/salutat de mult!


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetelor tot eu: pe 16 e ziua soacrei... aveti idee ce cadou sa ii iau? ce s-ar potrivi? face 54 ani si n-are pretentii; cu dragostea de soacra nu ne omoram, dar o respectam! asa incat pe langa flori, aveti idei? daca da, va pup si va multumesc anticipat! (parca v-as fi scris voua o felicitare cu mesajul asta ...)






karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna fetelor

Nici o veste de la Andreea????? Uffffff!!!!
Da' voi pe unde umblati? Cam rarut pe aici!


Karli, saru'mana de sfaturi. Sunt binevenite bineinteles. Despre mar copt....crede-ma ca am copt mere cat sa hranesc 5 copii kkciosi, nu unul. Abia a lipait nitel. I-am luat si glucoza sa ii mai indulcesc nitel mancarea, in speranta ca poate poate...nimic. Abia mananca cateva linguri de mancare. Mar copt, branza de casa facuta cu manutele mele, morcov, banana, paine prajita, carne fiarta, orez, cereale cu orez si roscove ... le-am combinat in toate felurile posibile. Macar ieri si azi nu a mai fugit de mine cand m-a vazut cu castronul cu toate ca ieri parca a mancat un pic mai bine ca azi. Lapte....cateva guri. Doamne oare cand o sa ii revina pofta de mancare?
Despre tuse, si Tudor tot pe Prospan este, la recomandarea medicului bineinteles. Nu stiu daca isi face efectul ca suntem abia la a doua zi de administrare. Om vedea. Da' m-ai pus pe ganduri cu Humex. Bine...eu nu vreau sa ii treaca neaparat tusea, pentru ca ma gandesc ca atata vreme cat are niste secretii in piept...e bine sa tuseasca pentru a le elimina, nu? Deci eu vreau sa tuseasca, sa elimine secretiile alea, sa nu i se mai faca altele, sa termine cu tusea. Si asta repede daca se poate

Hai ca v-am facut capul cat casa cu boala piciului.

Va pup, ma duc sa spal muntele de vase din chiuveta.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua si de la noi
ANDREEA inca o data nastere usoara,sa ai un bebic sanatos si mancacios si ma alatur si eu galeriei,iti tin pumnii si iti ofer un buchet de
ALINUTZZA lasa ca se face el mare si cu laptic si fara
GINA asa sunt si eu cand raman fara musafiri,mie imi place sa fie lume,agitatie
KARLI poti sa ii dai o esarfa,daca poarta,o vaza frumoasa pt flori,o rama foto cu fata si multe altele de pinde ce gusturi ce tip de persoana este....
VIO pe unde te ascunzi????
DORY si tu cam rar pe aici,ce face mandra ta?
astazi am stat acasa pt ca aseara am crezut ca mor de greturi si de stari de raaauuu,ma durea si capul si nu am dormit prea bine si cand ma gandesc ca abia incepe........
va pupic pe toata ma duc sa ma intind si eu nitel in pat

MIRELA mami de andreas nazdravan si graviduta 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Vesti de la Andreea

"S-a nascut Ilinca Maria! 3200g, 49,5cm ora 20.05 e tare micuta, tati zice ca seamana cu Tudor!"

Mesajul de mai sus este copiat de la odisee, ca am bagat un nas acolo sa vad daca fetele au vreo veste de la ea.

Andreea sa iti traiasca minunea, sa fie sanatoasa, mancacioasa si fara colici. Iar tie recuperare rapida mamico si muuuuuuuult lapte.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Felicitari, Andreea.
Wk placut!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

SA-TI TRAIASCA ANDREEA ,SA FIE SANATOASA SI MANCACIOASA!!!!1
ma bucur tare mult pt voi,cred ca sunte-ti fff fericiti sa fiti parinti de doi copilasi

MIRELA mami de andreas nazdravan si graviduta 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna fetelor,
felicitari Andreea pt BB Ilinca
sa creasca mare si frumoasa si sa aiba parte numai de noroc!

Monica voi sunteti pe drum?
Mire,cum mai esti?
cum stai cu greturile?!

Vicky,cum e Dani la noul after?sper ca acum e ok si doamna
Alina
Karli,la multi ani soacrei...
cel mai comod cadou "sunt" cosmeticele

noi am patit necazul vineri seara
Mihnea s-a urcat pe marginea patului,cum face de fel ...numai ca de dta asta a cazut cu dintele din fata exact intr-un piron al patuli(car e ddin fier) si a facut dintele praf
si era si cel nou
prima mea reactie a fost sal cert ca i-am spus de zeci de mii de ori sa nu se mai urce acolo
pe urma cand l-am vazut plin de sange si cu dintele varza si mai si tremura i-am spus ca-i pun cel mai frumos dinte din lume ca oricum ala era cam urat
noaptea a avut cosmaruri,m-a totr straigat...pana la urma l-am luat cu mine in pat sa doarma,ieri era f suparat si a stat cuminte de ziceai ca nu exista copil prin casa,dar de azi vad ca-si revine....e cu sania in parcul Carol

partea proasta e ca acum dintii sunt in crstere si posibil sa nu putem pune nimic in loc ...desi dintele e rupt pe jumatate,ma gandeam ca poate fi imbracat...
offff,copii astia...am plans de am murit vineri...si azi m-a intrebat de ce am plans atunci?
zic "pai,asa plange o mama, ca o doare sufletul de copilul ei!"
si el "crezi ca o mama vitrega ar plange pt mine?"

va pup pe toate,



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput