Rahova sau apropiere (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

La multi ani ! pe 2009 noua fetelor, nu cred ca va-m spus pana acum.

Vio, din lipsa de timp nu prea am mai intrat decat sa va citesc , de scris nu prea mai apuc decat pe la ora asta cand sunt ft obosita si nu prea mai am chef.
Andreea,un bb sanatos, mancacios si fara colici sa ai ca restul trece, recuperarea de dupa se face si ea incet incet.
Mirela, sarcina usoara, ai fost la dr.?daca nu ai ajuns inca si citesti inainte sa te duci pls, ia programul dr. ca vreau sa ajung si eu la el, dar are Anca nr. lui si oricum il sunam inainte(vom merge impreuna)
Alinutza, multa sanatate puiului.

Noi suntem super ok, am cam renuntat la somnul de pranz, si desi domnisoara nu sta locului o clpia de cand se trezeste pana la culcare, seara nu pare obosita, parca atunci sa trezit

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata si de la mine.
M-am culcat si m-am trezit cu o durere crunta de cap, ceea ce imi da o stare super-proasta, sper sa-mi treaca, si starea si durerea.
Noi suntem bine, Dani e bine, are multe cazuri de varicela in clasa, in scoala, din fericire el a facut pe la 3 ani, asa ca... in privinta asta a scapat. La noul after e super-incantat, ca face lectiile cu d-na, ca nu tb sa doarma la pranz (in schimb ne certam seara ca tb sa se culce devreme si se lasa cu ). Culmea ca-i place si mancarea acolo, si faptul ca-s multi copii (si fetite) il incanta. Bine, au trecut doar 3 zile. Ce nu ma incanta e ca tb sa merg sa-l iau de-acolo, ori eu nu suport frigul. Azi tb sa colind prin oras sa-mi cumpar niste apreschiuri, ca in cizme fac turturi.
Monica, abia te asteptam.
Vio, pt. tine si scolar.
Alina, si multa sanatate piticului, sa se faca bine repede.
Dory, si pe voi.
Andreea, eu zic sa venim cu randul sa avem grija de ca sa poti si tu sa te odihnesti. , nastere usoara, refacere rapida, mult laptic si un mancacios si sanatos.
Mirela, ti-ai luat concediu medical? sa treaca greturile. Eu greturi n-am avut, dar recunosc ca mi-era somn tot timpul. Si foame!
Simona? Tu cum te simti? Cum mai e Vladut la gradi? A inceput sa-i placa?
Va !


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

La multi ani! tururor celor care astazi va serbatoriti ziua numelui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua fetelor
VICKY inca nu mi-am luat concediu medical,il tin pt paste si cand vine vremea frumoasa ca sa ma plimb,greturile nu mi-au trecut dar le tin in frau,si multumesc
DORY vrei sa faci bebe2?
MONICA sa ne dai si noua un semn cand vii
noi suntem bine sanatosi,imi este ff greu cu trezitul dimineata,inca ma mai gandesc ca intr-o zi voi deveni bogata si voi dormi pana spre ora 10 dar.......pana atunci trebuie sa ma scol de la 6 si sa plec la scarbici,dar lasa ca rasare soarele si pe strada mea
va pupic pe toate dar nu inainte de a spune tuturor sarbatoritilor zilei un calduros LA MULTI ANI CU BUCURII SI IMPLINIRI

MIRELA mami de andreas nazdravan si graviduta 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna ziua fetelor,

La multi ani celor care astazi isi serbeaza ziua numelui.

Mirela sper sa treaca repede greturile ca taaaaaare uricioase mai sunt.
Vicky sanatate multa. Inteleg perfect prin ce treci ca si eu patesc la fel cateodata cu durerea de cap. Super nasol!!
Dory, Vio, Simona, Karli, Andreea si celelalte fete va

Andreea bafta multa multa multa pentru vineri iti zic de acum. Doamne ajuta sa treaca totul repede si usor. Te ajuta daca pun zuzele la lucru de pe acum?


Piciul meu o da din-truna intr-alta. Adica scaunele au inceput sa fie mai legate si mai rare, febra a mai facut aseara un pic, mananca un pic pic pic pic pic de tot (adica dimineata si seara cateva lingurite de mancare de regim, si peste zi vreo doi biscuiti, in rest absolut nimic - nu lapte, nu paine prajita, nu morcovi, nu nu nu.) daaaaaar...a racit. De aseara e cu mucii pana in barba (cand stranuta fix pana in barba ii ajunge cate o lumanare, el scoate limba afara si eu disperata pe langa el nu stiu cum sa il sterg mai repede) si a si tusit de cateva ori dar nu imi dau seama daca tuseste pentru ca se ineaca cu mucozitati sau tuseste pur si simplu. Asa ca Tudor al meu e vai de fundul lui, la modul cel mai propriu cu putinta. A slabiiiiit, are niste copanele acum de pui de aprozar, nu are energie mai deloc, e vlaguit. Mi-e asa de mila de el!!!!

O zi frumoasa sa aveti

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
Alinutza, sanatate multa piciului
vicky, ma bucur ca va merge bine la afterul cel nou si noi avem scandal seara la culcare desi lesinat de oboseala in 5 min doarme dus...dar deh..trebuie sa facem circ inainte...
Mirela sper sa ti se implineasca visul
noi inca nu ne-am apucat de bagaje dar maine trebuie sa le facem neaparat fiindca vineri dim plecam
va pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata!
Monica, da, fara un pic de circ in fiecare seara nu putem dormi!Spor la facut bagaje!
Alina, tare rau imi pare de Tudorel, muulti si muuuulta sanatate!
si o zi buna!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata
MONICA drum bun,a trecut timpuuuuuul
ALINUTZA multa sanatate piciului si un
VICKY azi n-ai scos cafea de la sertar
va pupic pe toate si fug sa ma apuc de treaba


MIRELA mami de andreas nazdravan si graviduta 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Buna !!!!!
In primul rand va zic un LA MULTI ANI si sa aveti parte de multe impliniri in 2009!
Eu nu am mai intrat in ultimul timp ca a fost agitatie si lume multa pe aici...acum sorela a plecat, sotul a inceput munca, mama s-a la tara la tata, asa ca....sunt doar eu cu bebe de vreo 2 zile si deja imi vine sa ma urc pe pereti...s-a invatat cu lume in jur sa-i acorde mereu atentie si acum e cam rasfatel!
Am sarbatorit si noi un anisor de viata si ne-am transformat in baietel adevarat...am scapat de ciuf...a ales de pe tava un pix, un inel de aur si sticluta de parfum a sotului...a fost frumos....am avut si alti pitici, pe nasici cei mici, coifuri, baloane si un tortulet cu chipul lui mikey mouse!
Multa sanatate lui Tudor, nastere usoara Andreea!!!!
Sper sa ne cunoastem si noi cat mai curand!
Tocmai am mai descoperit in parcul Sebastian o fosta colega de facultate care are o fetita de vreo 4 luni!
MULTI PUPICI!!!!

Catus76_ro(GINA), mami de bulgaras PETRU-CRISTIAN, 21 dec 2007!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Va multumesc mult fetelor.

Piciul meu e un pic mai bine. A mancat un pic mai bine astazi si a avut mai multa energie (a se citi a facut mai multe prostiute). Ma supara tare ca nu mananca lapte. El acum ar trebui sa bea lapte delactozat dar nu ii place si am incercat deja Humana, Nan si Milupa. Mai stiti voi vreo marca???
Abia daca bea vreo 30-40 ml seara si se culca cu burtica goala. Dimineata la fel. Si mi-e teama sa nu ramana cu acest prost obicei si dupa ce scapam de regim.
In rest...tuseste si e cu mucii pana in barba. Dar na....trebuia sa raceasca si el o data si o data (el nu a mai racit pana acum niciodata).
Am iesit si noi astazi afara cand ningea si taaaaaaare incantat a fost.

Andreea bafta multa multa multa! Asteptam sa primim vesti de la tine! Doamne ajuta!


Va pup cu drag pe toate

Editez: Monica spor la facut bagaje! Te asteptam cu mare drag acasa!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput