PRIETENE FARA TITLU (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
A innebunit lupul, sau ce? Cum Doamne atatea accidente? Denisa, Dumnezeu a fost langa tine sigur, of, ca ma trec fiorii cand ma gandesc la ce ai patit. Du-te sa-ti faci o radiografie, dar peste o saptamana, nu acum. Sa nu uiti de asta, te rog eu. Chiar daca crezi ca e ok, mergi ca sa fii linistita ca nu ai patit nimic .
De ce n-a fost curent la cabana, e prea mare zapada si s-a intrerupt?
Mira, eu pozele tale nu le-am vazut. Am vazut la toti, dar la tine, ba. Care e linkul? E la semnatura? Stiu ca mereu puneai un link cu poze...Sotul a gatit azi si mama si soacra...aperitive, prajituri, sarmale, racituri...din astea. Ia-ti si tu ceva, macar asa, de Revelion.
Daniela, noi foloseam branza dulce la rosii umplute. Frecata cu patrunjel, unt, sare si piper. Parca asa era reteta, dar dulce, nu sarata. Imi pare sincer rau de tablouri, trebuie sa mergi la Posta si sa faci scandal, eu l-eam primit intacte, sunt foarte fericita. Pacat...de munca Deei!
Am vazut-o pe Ioana cum scrie. Ce sa zic, am ramas fara cuvinte. Perfect! Iar Rares era tare nervos, ca el nu are voie. Am mai vazut poze cu voi afara, la Rares i se vedeau doar ochii...tare frig trebuie sa fie pe acolo. Si lego ce le-a primit Ioana si plastilina cu forme...super! Cred ca tu si Irinatuntza ai luat cele mai multe jucarii. Ne-ati batut la puncte!
Fetelor, votez cel mai atractiv living, al Andei! Plin de jucarii, masuta rosie cu scaune rosii si galbene, covor rosu si intre ele rasarind doua capete de ingerasi, unul blond si unul brun. Tare frumosi sunt copilasii si au fost cuminti impreuna, nu s-au certat pe jucarii.
Deea, m-am uitat si la filmuletul cu Daria scriind. Atata precizie la amandoua, Ioana si Daria.... Excelent! Si atat de concentrate sa iasa frumos. Mereu sa o lauzi, asta conteaza foarte mult la copii. Atunci primesc incredere in ei.
Am apucat sa ma uit si la pozele cu voi in zapada, am murit si am inviat de frig, cand ti-am vazut tinuta sumara. In tricou??? Se vede ca sunteti caliti toti.
Moni, ti-am scris ca imi pare rau de Diana. Cum mai e acum, a ramas cu urma? Baietoi sau nu, pe toti ii doare cand se lovesc, saracii de ei.. Sunt tare bucuroasa ca a facut si puzzle ala de 48 de piese, parca. E isteata foc papusica ta!
Ce atata cosmetica, eu ma pensez singura, la epilat am fost zilele trecute..
Si voi va pregatiti intens de Revelion, la noi vin finii (fara finutza) si niste prieteni, acestia din urma nu e sigur daca apuca.
Eu azi-noapte plangeam in baie de oboseala si de faptul ca Diana tusea fara oprire. De la 2 noaptea a inceput calvarul, se trezea din ora in ora si tusea 20 de min, adormea la loc restul de 40, apoi iar asa. Azi nu a mancat decat un kiwi si cateva linguri de supa, pe care s-a grabit la baie sa le vomite..deci kiwi a scapat. Apoi sucuri, ceai..acum seara o jumatate de cremvursti. Ideea e ca am inceput de azi-dimineatza sa-i dau antibiotic si ma gandesc la stomacul ei care va fi praf in ritmul asta. Asta ma doare mai mult. Pe la ora 19 am imbracat-o si am scos-o afara. Sa schimbe aerul, ce dracu'! Apoi baie si acum are putina febra. Deci l-a schimbat bine (la aer ma refer). Si plangeee...sunt bolnava, mi-e rau..eu innebunesc de cap deja.
Sper sa ma intru maine, macar sa va fac urarile de rigoare. Ca in rest, va jur ca stau doar cu ea...e prea bolnava ca s-o las singura. Acum doarme, altfel nu mai scriam in veci un mesaj asa lung.
Va pe toate!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID tare rau imi pare de Dienutza ta,mai ales ca a facut si febra acum Aia vezi ca poate fi de la deshidratare daca tot a vomitat atat,asa ca baga lichide in ea,eventual mai strecoara niste prafuri de rehidratare.Las-o cu mancatul ,ca o sa isi revina.Mai bine da-i biscuiti,pufuleti asa ceva ... Ce sa zic ca azi cand am venit de la Kaufland si mie mi-a venit sa tusesc de m-am inecat cu flegma si in momentul ala mi-a venit sa vomit dar n-am putut,doar mi se contracta stomacul.Nasoool m-am simtit vreo 5 minute
Diana n-a mai avut treaba cu scafarlia doar ce s-a smiorcait atunci.

De reteta eu asa o faceam cu branza sarata,am mai vazut si reteta mea pe net adica telemea + smantana + marar si era si cu optiunea sa bagi si ceapa plus boia in amestecul asta.Cred ca fiecare dupa gust ...

Diana a vrut sa ii cumparam ursulet din ala cu pateu,dar numai s-a prostit de doua ori cand a zis ca mananca,adica l-a tot intins pe paine si abia a gustat din el.

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de puzzle,l-am facut eu azi in premiera pe cel de 60 in timp ce ea il facea pe cel de 48.Mamaa cat m-am chinuit cu Guliver ala I-am facut moaca si conturul puzzle-ului ,dar la centru ma uitam ca vitzelul la poarta noua pana le-am dibuit Diana inca nu s-a apucat de el,azi nu prea a avut chef de puzzle.La un moment dat vorbea cu calutzul ,tot ii zicea ceva gen ca Mos Craciun o sa le aduca daca sunt cuminti cadouri etc. Eu am intrebat-o ca ce i-a zis si mi-a tras un "NU PE TINE TE-AM INTREBAT!" Asa-mi trebuie daca ma bag in discutii d-astea importante Si azi a cantat,dar nu chiar in asa hal ca ieri,de fapt am ca fost plecate de-acasa ,nu a avut ocazia ...

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu stiu care ,cum mai apuca sa intre maine,eu sigur mai intru (daca am net ) ca bucataresc si mai vin la cate o pauza
Asa ca va zic de-acum AN NOU FERICIT LA TOATE!



DENISA cum mai esti?

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Auuuu... lipsesc si eu un pic .. si ce de vesti, care mai de care.

Denisa, bine ca ati scapat cu bine. Chiar ca a innebunit lupul. Ce-i cu atatea accidente ???? Sper sa petreceti de minune la cabana.

Daniela, nu pot sa zic decat . Ce au putut nene sa faca cu coletul ala? L-au aruncat din avion ????? Ca le-am impachetat si le-am sigilat de nu s-ar fi spart in veci. Si macar de s-ar putea face reclamatie. Dar ce poti sa le zici la nesimtitii astia ? Sa imi dai un cont bancar, te rog, sa iti trimit banuti inapoi pe tablourile care s-au spart. Sau iti fac si iti trimit altele in loc. Cum vrei tu. Offff... ce nasol e cu posta asta De toata jena O fi fost asa doar de sarbatori ? Si a si costat transportul 15 lei Mai bine il punem cu curier, dar cine s-a gandit ca posta il transporta chiar in halul asta ?

Ingrid, imi pare tare rau ce aud despre Dienuca Draga de ea, ce rau e sa fii bolnavior Sper sa nu o tina prea mult, si sa se faca bine repejor.

Eu trebuie sa mesteresc niste figurine pentru tortul Anastasiei. Nu ii fac si tort anul asta, ca nu am destul timp. Vine anul nou peste mine prea repede. In rest, nu am preparat nimic de mancare. Am dormit azi toata ziua. Am dormit pentru tot anul !!! Sunt foarte obosita, zici ca toata povara anului ce a trecut s-a asezat acus pe umerii mei. Nici nu stiu ce sa fac. Am scos un aluat congelat, sa fac niste saratele. Altceva .. nici nu stiu ce sa fac... ca nici nu am cu ce Dar poate inventez eu ceva.. cine stie ?







blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

MOni, multumim de urari !!

Un an fericit si implinit si la voi, la toti 4
Mi-a placut partea din filmulet cea cu cabana. Aia era pentru mine ? .. ca zapada... avea din belsug, se potrivea la teren

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

http://picasaweb.google.com/miraklucker/AVenitMosCraciun# .........pentru Ingrid.

.si fiinsca nu stiu cat timp mai am maine va urez de pe acum

Va doresc ca in anul ce se intrezareste sa aveti timp pentru a va bucura de frumusetea vietii,sa aveti timp pentru clipe de bucurie alaturi de familie sa aveti aproape prieteni si oameni care va iubesc,sa fiti sanatosi, noul an sa va aduca dragostea, armonia, stralucirea si lumina pe care le meritati din plin.





Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA mersi ,tie iti urez in special sa ai cat mai mult TIMP LIBER!
DEEA tie clar ,iti urez sa poti ridica odata pensiunea aia la care visezi

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu m-am destrabalat azi culinar,adica am desfacut si gustat din absolut tot ce am cumparat pentru aperitive ,ca drept muream de n-o faceam Acum am fost si-am dat atacul si la telemea cu rosii - rosii pe care le-a cumparat husbandu' azi din piata de alaturi,nu stiu provenienta dar chiar erau buune de tot!!! Si niste salam am mai gustat acum si ala bun de tot,e de la Gourmet, din ala felliat.
Mai devreme am bagat crema de icre invelita ad-hoc in muschi file,cu masline si cascaval alaturi. Asta numai mancare de gravida nu e ... maine o sa bag la greu si maioneza Abia astept mai ales ouale umplute .Aoleu,nu mai zic nimic ca face Deea urticarie din cauza mea

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am plecat la culcare ca maine vreau sa fiu mai matinala,adica asta insemnand sa ma scol inainte de ora 11
Noapte buna!

PS DENISA sper ca esti bine,da-ne un semn!
PPS ANAMARIA si la tine sper ca e totul ok,ca nu te-am mai vazut pe mess de doua zile ... am tot zis ca te sun azi si n-am apucat

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput