PRIETENE FARA TITLU (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA eu am cumparat telemea de vaca din piatza .O sfaram si amestec cu smantana si marar si cu asta umplu ardeii/gogosarii/rosiile.
A si dropul nu merge de la ei.Si ieri a fost dereglat cateva ore dar si-a revenit.
Merg sa ma imbrac,trebuie sa fug la tuns.

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pe net vad ca sunt retete si cu branza proaspata de vaci+unt sau telemea+unt ,dar iti zic eu ca mai buni sunt cu smantana

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Eu nu sunt bine,dar ii multumesc lui DD ca traiesc si pot sa imi cresc copii sper.Am trait cele mai de cosmar momente din viata mea,intr-un accident,din care deocamdata nu amdecatolovitura la cap,care incepe sa ma supere,am luat ceva pastile,m-am bagat inpat si beau o cafea usoara.Mai multumesc lui DD ca nu aveam copiii in masina si ca nimeni nu a fost afectat decat masina mea pe jumate avariata(inca nu stim dc o repara asigurarea sau luam alta)-eram pe autostrada ma duceam la job,cand un tembel cu un vw jetta imi taie fata si frineaza brusc(desi aveam 2 masini distanta)-eu frinez ca sanu intru in el,trag de volan si apoi virez stinga sa nu lovesc pe nimeni doar ca parapetul ma arunca in partea dreapta si masina s-a rasucit pe jumate in aer-acum astae,omvedea ce se poate rezolva si sper sa nu ajung pe la spitale,ca sa plecam maine dimi la cabana,unde deocamdata aseara nu aveau curentNu pot sa vad poze in drop,merg sa ma intind un pic.

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

auleu Denisa..............si tu??
Peste tot exista tampiti. Bunul Dumnezeu si Sfanta Fecioara au fost cu tine si te-au aparat de rele. Ai grija de tine. du-te macat pentru un control la spital, sau nu crezi ca ar fi necesar?
....ma duc ca fetele stau calare pe mine. sunt suparata tocmai am descoperit ca Daria si-a pierdut bratare. Era cadou de la buni, si David a peirdut-o anul trecut. Noi numai "norocosi" din astia suntem..



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Doamne Fereste!
Ce dumnezeu se intampla? De ce atatea accidente? Este lumea grabita si agitata in perioada asta. Bine ca n-ai patit nimic Denisa, sa mergi mai bine si sa vezi ce-i cu lovitura aia la cap. Si tu ca si Anca, bine ca n-au fost copii cu voi. Ti-e si frica sa mai mergi cu masina.
Eu am facut un cremes delicios dar cu o crema cam moale:)) se mai intareste la frigider si il aranjez dupa aceea. Am facut niste inghetata(ciocolata, capsuni si vanilie). matusa jos face un muschiulet umplut cu carne si oua, piftelute, salata de vinete si salata de ciuperci. Umplu maine ardeii si fac si o placinta de branza cu stafide. Tot maine fac niste mini snitele din piept de pui si ceva file de peste pentru kids. Am mai luat azi si niste somon afumat Mi-am cumparat campari si suc de portocale rosii, le-am luat la copii sampanie de copii si gata, suntem pregatiti de party!
Voi ce mai faceti? chiar toate sunteti prin bucatarii?
Ingrid imi pare rau ca se simte asa rau printesa. Stiu cum te simti. Nu-i dai un pic de metroclopramid ca sa nu mai vomite? da-i un repaos alimentar pana isi revine stomacelul, eventual doar ceva ceai cu miere si lamaie si ceva paine prajita. Chiar si fara lapte daca se poate in seara asta.
Moni, chiar baietoi Diana ta. Rares ce-si mai trage lovituri din astea. Azi am incercat si eu s-o mai pun pe Ioana la "lectii", aoleuuuuu, jale, face cate ceva doar daca-i promit bomboane. Nu are nici un chef, o las in pace ca vad ca stie sa faca dar nu vrea asa ca nu o oblig. Plus ca avem show cu rares, chiar am facut azi 2 filmulete cu ea scriind si cu rares incercand sa ia creionul sau foaia sau sa o traga pe Ioana de par, mare chin. cand o sa mearga dropul o sa le pun.
Apropo, multumesc tuturor fetelor pentru comentariile din drop.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Mai Daniela ce harnica ai fost.
As face si eu cate ceva, dar pentru cine??? Maine seara mergem la pizza, cu o prietena de-a mea si familia ei. Apoi bagam copii in pat si ne vom uita la Tv. Pe 1 ian tocmai m-a intrebat barbatu daca il las sa mearga la ski cu colegii (e traditie), asa ca???.......in 2 eu lucrez iar in weekend vedem ce facem.
...niste saratele o sa fac. Mi s-a facut pofta si inca un tort de ciocolata ca cel de la Craciun, a comandat David.

.......ma duc sa-i bag in pat ca e circ. Se cearta toti 3

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu pot sa cred DENISA fa bine si du-te la doctor totusi,macar sa plecati linstiti la cabana! Si inainte de a pleca intra sa ne zici daca esti ok !

Eu am fost la coafor,am stat acolo o ora ca sa ma tunda in 5 minute ... Inaintea mea era una cu parul lins si am admirat in voie cum ii facea zuluf dupa zuluf Si la cosmetica era full inca la ora asta.
Noi maine seara mergem la mami,eventual cand ne-apuca somnul venim acasa,o lasam doar pe Diana sa doarma acolo.
DANIELA vad ca si-a revenit dropul,dar filme nu ai pus inca.Cum ai facut ardeii cu branza pana la urma?
Eu pe langa ardeii umpluti cu branza, mai fac oua umplute,rosii umplute cu salata de vinete si am mai cumparat crema de icre,poate umplu niste felii de sunca cu ea,plus mai pun masline,felii de salam,cascaval ... cam atat ca si asa doar nasa vine in zona.Dar mie imi plac la nebunie aperitivele Inca mai am si salata de boeuf ca am facut o tona,dar mai ii trimit lui socru-meu ca si lui ii place.
Si nu mai frig decat carnati ca si acum mai a ramas din carnea de data trecuta.Iar ciorba face mami mai multa,din cea de perisoare,mai face si varza calita cu carne , asa ca nu ma mai agit.Tort si ceva prajitura gen biscuiti face tot ea.Deja salivez p-aci cand ma gandesc la aperitive

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mira eu as fi facut macar ceva aperitive pentru tv, ce Dumnezeu, doara este Revelionul. Ce, crezi ca eu am oaspeti? NU! Suntem doar astia ai casei.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA am vazut-o pe Ioana cum scrie,da-mi si mie te rog linkul de unde ai listat foile alea.Daca nu poti aici,baga pe mess.Aoleu,n-am mess,am uitat,dar o sa intru de pe meebo.

MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Monica, mai esti? Nu pot pune aici link-ul. Precis este reclama.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput