Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cristina draga sunt alaturi de tine in aceste clipe de durere. Ma gandesc la durerea ta si la ceea ce as putea spune, dar ma simt neputincioasa si incapabila de a spune ceva de asa magnitudine. Vreau sa stii ca te port aproape de inima mea si ca sunt doar la un mesaj departare atunci cand ai nevoie de mine.

Ingrid;

www.youtube.com/watch?v=dU7FTyFUzjw" target="_blank">VACANTA DE VIS

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

cristina, am plans si eu impreuna cu tine cand am citit.
e nedrept....


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mcrissa , te urmaream la zmeurici un gand bun pentru micutul fulgusor de nea
Te org din suflet sa nu renunti la lupta. Va rasari soarele si pe strada ta, si pe a noastra, a tuturor mamicilor de ingeri.
Te imbratisez cu drag. Tu esti o luptatoare



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

mcrissa pentru tine si pentru zmeurel. Te apreciez cu atat mai mult pentru ca ai puterea da a mai intra la noi la odisee.
Numai Dzeu te poate intari si tot numai El iti mai poate da alt bebe!

Putere si curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

mcrissa - NU exista cuvinte pentru tine. Singurul lucru pe care vreau sa il spun acum este ceva ce nu o sa iti spuna multi: daca poti, sa nu invinovatesti pe nimeni. Si, Sa Ierti !

NU asculta pe cei din jur care isi dau cu parerea; doar o sa te tulbure. Si nu o sa te ajute cu nimic. Lasa-i pe ceilalti - nu inteleg nimic din ce Traiesti acum. Nici nu au cum.

Iar daca poti, chiar daca e infinit de greu, incearca sa multumesti ingerasului pentru Darul sau. Aceste saptamani cat a fost intre voi au fost un Dar. Si Darul nu este mai mic nici acum... multe fete nu au simtit niciodata ceea ce ai simtit tu in aceaste saptamani.

Ce sa iti mai spun ?
Lasa lacrimile sa curga, nu e o rusine. Dar nu tine in tine supararea, te rog. Si.. sa nu renunti sa speri.

pentru mcrissa

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">27 grame de Sanatate pura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

darael, cat adevar este in ceea ce spui.
in ciuda a ceea ce s-a intamplat, eu ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunea mea, atat cat a tinut - 16 saptamani. retraiesc fiecare clipa incepand cu cele 2 liniute cand am vazut testul pozitiv, pana in clipa cand puiul meu drag a plecat la ingeri.
niciodata nu o sa il uit, il vad parca si acum in mintea mea cum, pe ecran la eco, se zbenguia in burtica. n-am trait niciodata ceva mai frumos ca in acele clipe magice.
si eu plang uneori, dar imi amintesc cu drag.
traiesc cu speranta ca data viitoare va fi altfel si imi voi strange copilul in brate.
acelasi lucru doresc tuturor fetelor.
Doamne ajuta!


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRI imi pare rau pentru ca suferi atat de mult. Nu reusesc sa astern aici ce simt acum.....e mult prea greu.....durere mult prea are.....sa dea D-zeu sa te intareasca.






.....Il sorriso innocente di un bimbo č l'espressione piů viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine.Durerea e foarte mare, dar trebuie sa gasesc in mine forta sa o iau de la capat.si ma lupt cu mine, iar faptul ca va am pe voi aproape si ma incurajati e ca un impuls pentru lupta mea.Trebuie sa reusesc!
Darael am plans mult la mesajul tau.Poate a fost un plans bun pentru ca m-am mai descarcat.Esti singura persoana care mi-a spus exact ce am simtit si eu:ca sarcina a fost un Dar pentru noi, am avut cateva luni de fericire , am simtit ca zbor, adormeam cu zambetul pe buze si ma trezeam razand de fericire pentru minunea care era la mine in burtica.Sunt fericita ca am avut aceste clipe unice, poate cele mai frumoase din viata.

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

criss
sa nu renunti, meriti sa fi mama si sunt sigura ca se va intampla curand si va fi bine

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 16+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Crissa imi pare foarte rau
Andreiutasg sper sa fie bine...ieri i-au facut avortul, nu???


Toate aceste lucruri ma coplesesc...nu inteleg de ce se intampla asa ceva...este foarte dureros...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput