Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Aris26, multumesc de incurajari. Ma bucur ca mama ta si sora ta au scapat cu bine. In multe spitale din Ro nici in ziua de azi conditiile nu difera prea mult de cele de pe vremea mamelor noatre, din pacate...
Sa ne ajute DD pe toate sa ducem cu bine sarcinile la capat si sa fim bine impreuna cu copilasii nostri.

Maya 28+ cu
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Maria rubi, stai cumintica in pat sa duci sarcina cat mai aproape de termen. Daca vrei sa nasti in Arad, sa nu te astepti la nu stiu ce conditii, aparatura pt nou-nascuti prematur ioc iar pregatirea profesionala a neonatologilor este sub nivelul marii. Totul e numai la mila lui Dumnezeu. Sfatul meu e sa stai la pat si sa ajungi la termen ca sa nu aiba bebe nevoie de "serviciile" criminalilor de neonatologi din Arad.
Ma bucur pt nasa ta, a avut mare noroc. Eu am nascut in sapt 34 din cauza placentei praevia si desi bebe a fost perfect sanatos si dezvoltat a murit datorita decolarii mele de placenta si a incompetentei neonatologilor din Arad. Si, mai presus de orice, pt ca asa a vrut Dumnezeu sa fie si impotriva vointei lui nu ne putem pune...
Daca vrei, mai intra si la subiectul "uter hipercontractil", banuiesc ca asta e cauza pt care s-a deschis colul tau. Sunt acolo destule fete in situatii asemanatoare.
Multa sanatate si rabdare iti doresc si Doamne ajuta sa fie bine!




Maya 28+ cu
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Maya, sunt si eu alaturi de tine...va fi bine, ai sa vezi! Medicii unguri sunt recunoscuti ca fiind ff buni! Te inteleg cu frica, eu insami am pierdut sarcini ( e adevarat ca mult mai mici, dar tot doareeeeee), am in spate 5 ani de infertilitate inexplicabila...te inteleg perfect.

uite daca vrei sa vorbesti cu fete care au trecut prin asta, o poti face aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131173

sau aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131054

e ff greu in spital, mai ales de sarbatori, dar hai ca ce-a fost mult a trecut!

Mami de fetita si de baietel 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Eseea, multumesc pt mana de ajutor intinsa. Sunteti toate extraordinare! Va multumesc din suflet!
Imi pare rau ca ai trecut prin atatea necazuri. De data asta insa sigur va fi bine! Musai!


Maya 28+ cu
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

La multi ani ! Stefania si Stefan!!

Maya suntem alaturi de tine toate .
maria_rubi bun venit printre noi

24+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna
am intrat sa va urez si eu cu intarziere sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sanatate si numai impliniri!!!
La multi ani!!! tuturor Stefaneilor si stefanutelor sa vca dea dumnezeu sanatate si numai bine!
mai exact iata urarea noastra
http://community.webshots.com/album/568923675QjVKKI?start=24
va pupacesc si va imbratisez si fie ca noul an sa va aduca exact ceea ce va lipseste

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Buna seara burtici!
In primul rand va rog sa ma scuzati ,am fost cam aiuruta si am uitat sa urez sarbatoritelor din luna asta LA MULTI ANI, SARCINI USOARE SI BEBE SANATOSI!
ELILOV , SARBATORI FERICITE, NE PARE BINE CA AI MAI INTRAT PE AICI.CUM E BEBE?
Ayla la un moment dat a fost si ea in spital si era bine, nu am mai reusit sa vb cu ea nici eu,dar sper ca e bine.
Multumim tuturor fetelor pt incurajari.
Mayate rog nu te da batuta, nu te mai gandi ca se poate intampla ceva rau, fii optimista si roagate.
Aceleasi ganduri pt toate fetele cu probleme, va inteleg perfect, dar fi-ti optimiste si aveti credinta.nu mai este cat a fost.
Sunteti toate in rugaciunile mele.
Noi azi iar am fost la spital, nici nu mai stiu ce medicamnete iau, dar stiu ca totul va fi bine.
Fetelor fara probleme bucurativa la maxim de aceasta prioada, kg in plus sa nu va deranjeze si ganditiva cat sunteti de norocoase.
Distractie placuta celor care pot si pat usor pt cele care tre sa stea cuminti.
Va pupam si va imbratisam pe toate.

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

maya acuma am citi povestea ta eu te rog sa iti pastrezi curajul de care ai dat dovada pana acuma si dupa cum au scris si fetele ult a fost putin a trecut...nu te descuraja daca tu cedezi si organisnul tau va ceda respectiv bb..lupta....dupa cum am mai zis a nascut iliasca la 60 si ceva de ani dar apoi noi vb aia sanatoasa si in floarea varstei..lupta ai pt ce...nu transforma totul intro cauza pierduta...eu ma rog la bunul Dumnezeu sa aiba grija de noi toate si sa ne dea sanatate sa ne feresca de tot raul de pe lume....te imbratisez si iti transmit o portie de curaj s optimims de aici din tg-jiu meu mic ....a si un pupi de la bb mic....asa sa te ambitionam sa te vedem si noi prin feb martie cu bb hai curaj

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

joanna ce chestie telepatia asta chiar ma gandeam acumcateva clipe la tine ....e bb e un sef toata lmea e la picoarele lui...el dicteaza si noi executam....ziua doarme..noaptea avem spectacol cu arcuitul spatelui, datul din maini si picioare...deci suntem in fiecare noapte intr-un continu revelion ...zambitul si ganguritul la ore infernale gen 03.00 sau 04..si ceva....schimbat pampersi murdari in urma jelirii vanturilor..in cl e greu dar frumos rau de tot ...mai greu zu tzitzile mele nu am sfarc si de apreopae o luna si jumatate ma tot mulg si ii dau lui bb lapticul meu la biberon...am schimbat multe tipuri de pompa pana acuma ...nici o minune astept acuma electrica sa vedem ce minuni va face ca daca nu face mare lucru nush cat o sa mai suport sa ma mai muilg. numai vb de superba mastita cu care m-am procopsit, antibiotic, gheata foi de varza
dragele mele va zic sa nu invatati copii cu biberoane sau sa nu ii puneti la san ecea mai mare prostie...eu ma chinui pt ca nu am sfrac sa fiti fericite ca aveti asa ceva in dotare....va zic sa le ziceti la asistente sa nu le dea papa cu biberonul ci cu lingurita sau paharul ca daca se invata cu bibernul mai greu apoi cu pusul la san.....vb noi atunci in perioada cu nasterile....

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarAl spune:

Salut mamici,

Sunt relativ noua, in sensul ca de abia acum apuc sa scriu, caci am intrat in prenatal ...uraaaaa :)

Mie dr mi-a zis ca am luat prea mult 3 kg intr-o luna si ca nu ma mai primeste :(( daca nu ma potolesc. Cica sa fac 1 ora de mers pe jos zilnic, doar ca nu am cum ca e frig rau ... :( Eu am stat oarecum linistita pt ca de la 52 Kg la 62 aproape ca nu se vede diferenta ... insa la clinica m-au masurat si judeca greutatea luata in alti parametri ... am papat si putin cozonac si papa traditional, seara pap fructe insa e tare greu ...voi ati patit asa ceva ? CAt v-ati ingrasat ? Va zice ceva ? Uof ! Mie- si frica de urmatoarea vizita....

Mergi la inceput