*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui An@

Madi multumim!
Nu stiu daca ai spus,dar de ce vrei sa megi la psiholog?
Si Ana a avut ceva febra acu 2 zile, dar si kk mai uratel si mirositor...i-am dat furazolidon si ceai de menta si a trecut intr-o zi. Sper sa nu fie nimic la voi...daca nu are alte simptome, vezi o urocultura ...io tare sunt stresata cu infectiile urinare ,de cand a avut Ana fara nici un simptom.

mami de Ana (22 mai 2007)



As vrea sa merg cu ea la psiholog pentru ca mi se pare ca e tare sperioasa si as vrea sa stiu in ce masura e normal,daca asa e firea ei, sau daca facem/nu facem noi ceva...

Si eu m-am gandit sa nu fie ceva de la burtica, dar azi inca nu a avut scaun...Daca mai face si maine o sa incerc o urocultura. Mai nasol e ca, in perioada asta, nu stiu ce laboratoare or mai lucra.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Madi, P a avut fabra de la putin rosu in git, tot 39 vreo 2 zile? si nu minca numai lapte.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Madi, P a avut fabra de la putin rosu in git, tot 39 vreo 2 zile? si nu minca numai lapte.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




Ioana, manca numai lapte sau nu refuza si alta mancare?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Madi, refuza orice alta mincare. A trait cu lapte 2 saptamini. I-am mai strecurat cite un pic de iaurt si biscuiti, dar putin de tot.

Scrie Kay aici ca sunt bine http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131081&whichpage=15

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Madi, refuza orice alta mincare. A trait cu lapte 2 saptamini. I-am mai strecurat cite un pic de iaurt si biscuiti, dar putin de tot.


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)



Poate sa fie si de la maselute?Adica asta in caz ca nu este racit sau ceva nu-l deranjeaza.Un copil care mananca bine si apoi dintr-o data nu mai papa ceva are saracutul ,o suferinta......Asa am patit io cu STEFAN cand i-au iesit mai multe maselute odata.
Oricum ar fi u trebuie fortat sa manance ca dr.-ii zic ca organismul cere ce are nevoie.Io m-as duce si la pediatru sa stau linistita ca este totul bine.
sper ca nu te superi ca mi-am spus parerea

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Madi nici eu nu cred sa fie de la dinti febra asa mare.
Uita-te sau in gat si la ce/cum mananca pentru o eventuala faringita/amigdalita, sau fa un examen de urina pentru o eventuala infectie urinara. Si asta ar putea evolua cu tulburari de apetit si cu stagnare in greutate. Sau poate fi un debut de enteroviroza.
Multa sanatate si sper sa nu fie ceva grav.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Ana, felicitari pentru nepotel! o sa-l cheme Cristian?

Madi,la CMU Kids adica cel din Opera Center.
si eu cred ca 39 gr nu e de la dinti; poate are rosu in gat sau vreo boala a copilariei.

Oana,
mai scrie si la capsunici despre voi.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Am pus cateva POZE NOI CU STEF pentru cine vera sa vada cum eram imbracati de CRACIUN

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Ana, felicitari pentru nepotel! o sa-l cheme Cristian?

Ella, mamica de David (24.04.2007)
BOB




Multumesc !
O sa-l cheme Andrei ! Abea astept sa-l vad maine, ca azi desi am fost la maternitate, n-am reusit sa-l vad.

Ana e ff incantata ca a iesit "bebe Dei" din burta, dar tot nu vrea sa-i dea din masinutele ei . A prins f repede chestia cu bebe e in burta, asa ca pe toti pe care ii vede cu burta (ta-su, ..., inclusiv mos Craciun din parc), le pune mana pe burta si intreaba: "bebe buta", adica daca si ei au bebe in burta.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Sarbatori cu bine!
Cu zile senine!
Tot cu sanatate
Si cu spor in toate!!!



Am reusit sa termin capitolul trecut si paginile acestuia ... asa am si eu habar de cele discutate aici! Din pacate ... mai am de recuperat o multime de capitole ...

Sonioara, ! Multa sanatate!

Am vazut multi flacaiashi si multe domnisoare de o frumusete rara ... asa si trebuie sa fie ca doar sunt ai nostri, nu? Nu nominalizez caci sunt super toti!

Sunt curioasa ... au facut toti capshuneii ROR???? Noi l-am refuzat mai ales ca rubeola a facut vara trecuta cand ne-am intors de la mare. Si cam stam cu frica-n san ...

Astazi a fost SF. STEFAN ... LA MULTI ANI TUTUROR PURTATORILOR SI PURTATORELOR NUMELUI ACESTUI SFANT!

DEOCAMDATA ... PUPICI DULCICI!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput