Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

bendis - da iti ajung astazi?

37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Teoretic da... aici Ajunul nu e zi de sarbatoare, toate-s deschise si functioneaza normal... iar posta in perioada asta vine de 2 ori pe zi. Daca nu ajung... "ata ete" dragalasul de sot le va primi sambata si gata, ce poti face? Mi-e un pic ciuda ca am facut comanda pe 18 dec... puteam sa ma trezesc si eu un pic mai repede. Oricum, ceva cadou pentru el de la mine e deja sub pom, nu ramane saracul chiar fara nimic



Dark Bendis

38+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 11 ZILE!!!!!

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu nu pot sa dorm, cred ca ma apuc de gatit. Sunt treaza de pe la 3 dimineata si m-am bagat in pat la 1. Mai merg si la doctor la 10 azi, o sa fiu zombi.
Am vazut un film aseara, Seven Pounds, cu Will Smith, vi-l recomand si voua, interesant.

Alina 1976 tinem pumnii pt voi!

Chiar voiam sa va intreb: voi mai conduceti?
Eu inca mai conduc, dar, nu stiu, am asa o frica si nu prea ma mai simt confortabil la volan, plus ca ma jeneaza centura la burta si nu ma mai pot intoarce sa vad in spate. Din pacate nu am de ales, tb sa merg la doctor, la cumparaturi, nu se pot face pe jos, aici distantele sunt f mari si transportul in comun nu prea e dezvoltat, masina personala e baza.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, multumesc pentru agitate....dar sunt acasa!
Am fost la control, situatia se prezinta asa: col moale, permite un deget dar nu este deschis sau dilatat inca. Dupa parerea Dr nu nasc AZI si posibil nici MAINE. Ea zice ca o sa mai dureze cam 2-3 zile...
So, pana la urma poate, poate o fi dupa Craciun...
Oricum mi-a zis sa iau No-Spa si sa stau in pat ca daca ma agit prea tare e posibil sa se rupa membranele si sa nasc pana la urma...


38+ cuSABINA-MARIA
AMR 2,3 ZILE!!!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Naty, imi pare rau ca nu ai dormit....stiu cum e..
Stii ca si pe mine ma doare fundul unde mi-au facut luni seara injectia aia cu cockatil-ul!! Chiar ma intrebam ce naiba ma doare acolo....si cand mi-am adus aminte..

Bee, adica ai fost la EC acum de dimineata?? Pai eu pe la ora 10.00 eram acolo...dar nu te-am vazut. Ma bucur ca esti bine.

Eli, bine ca esti acasa!! O sa petreci sarbatorile in familie. Bravo!

Mama Omida...mai ai rabdare cu prezicerile...sa vedem ce se intampla pana pe 26! Apoi vedem daca esti oficial pusa in functie sau nu...

38+ cuSABINA-MARIA
AMR 2,3...ZILE!!!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Alina, la 9:30 eram la EC. Dr m-a vazut in viteza ca avea nu stiu ce f important de facut, dar e bine ca totusi m-a vazut. Cred ca pe la 10 si ceva tocmai ieseam. Era la et 1 o dna care astepta dar nu avea parul lung, ca m-am gandit la tine.

Naty, hai ca mai e putin!

Irina, pune poze cu pomul!

Eu am facut putina ordine prin casa si acum vreau sa impanez pasaroiul. sa vedem ce iese.

Bee34+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara


Chiar voiam sa va intreb: voi mai conduceti?
Eu inca mai conduc, dar, nu stiu, am asa o frica si nu prea ma mai simt confortabil la volan, plus ca ma jeneaza centura la burta si nu ma mai pot intoarce sa vad in spate. Din pacate nu am de ales, tb sa merg la doctor, la cumparaturi, nu se pot face pe jos, aici distantele sunt f mari si transportul in comun nu prea e dezvoltat, masina personala e baza.



Si eu conduc. De fapt azi dimineata am fost cu masinuta mea la Dr.
Singura chestie este ca nu imi mai pun centura...in RO legea spune ca daca ai sarcina in stare avansata nu mai esti obligata si chiar nu mai este indicat sa porti centura..

38+ cuSABINA-MARIA
AMR 2,3...ZILE!!!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Alina, la 9:30 eram la EC. Dr m-a vazut in viteza ca avea nu stiu ce f important de facut, dar e bine ca totusi m-a vazut. Cred ca pe la 10 si ceva tocmai ieseam. Era la et 1 o dna care astepta dar nu avea parul lung, ca m-am gandit la tine.

Bee34+



Eu am ajuns la EC pe la 10.10 si am fost numai la mezanin. Acolo ma consulta pe mine Dr mea...ca nu am avut nevoie de eco sau ceva..
Deci probabil ca nu am trecut una pe langa alta.
Oricum te-as fi recunoscut ca ti-am vazut pozele...
Bine ca esti OK, stai linistita acum de sarbatori.
SPOR la indopat pasaroiul!! Sa-i faci o poza dupa ce-l scoti din cuptor sa vedem si noi minunea..
Si eu am facut anul trecut la fel, anul asta insa nu ma mai tin curelele sa fac din astea.

38+ cuSABINA-MARIA
AMR 2,3...ZILE!!!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Alina, inca nu e rost de agitate? Ca io ma pregatisem.
Naty, e cat se poate de normal cum reactioneaza Ioana. E mai mare si realizeaza mai bine ce inseamna bb. Dupa ce vii acasa va trebui sa ii acorzi ei mai multa atentie, sa stai cat mai mult cu ea, sa vada ca ea a ramas tot nr. 1 (chit ca stim noi ca le vei iubi la fel). Capul sus! Va fi bine!
Ciufik, la raport! Scot agitate? Mey ce geloasa ma faceti voi care aveti semne de nastere. Io cred ca pot tine cupila si pana dupa Paste.
Irina, hai ca bb e bine, restul trece.

Ledi, am vazut minunea de baietel cu par negru. E atat de dulce! Cum mai merge cu alaptatul?
Catalina, fetita ta e superba! Rar vezi nou-nascuti asa frumosi. Ma bucur ca ati intrat in ritm.
Selene, am modificat in listuta, da' nu mi-e clar cu saptamana in care ai nascut, ca la mine iese 39 fix. Nu aveai DPN 25.12?

Mey, Szimonic eu zic ca a nascut. Prea nu mai da ea nici un semn de viata.

Gata, plec la prajiturit.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 37+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

salutare tuturor....

tare frumoase pozele cu bb david si bb ana maria....

si just esti norocoasa cu asa program la bb....

selene asteptam pe var sa puna poze cu daria...

eu aseara am avut ceva contractii false si o stare de spirit nu prea grozava... m-am culcat la 1 si la 3 m-am trezit.... am citit pana pe la 6 apoi somn chinut pana la 9:30;

acum o sa ies sa mai iau ultimele cadouri si ceva chestii de pe listuta ca barbatemiu ieri era f stresat ca dc nasc (desi e prea devreme, abia am 34 de sapt si 4 zile) nu am bagajul facut...

nu prea sunt in toane bune si sper ca diseara cand facem pomul sa imi mai revin...

Mergi la inceput