Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Raportez o noua noapte cu insomnie.

Colac peste pupaza la toate durerile mele s-a adaugat si o durere infernala de la injectia facuta luni. Eu nu pot dormi pe stanga si am injectia in fesa dreapta care imi amorteste si ma doare de mor asa ca nu prea pot sa stau pe nici o parte Imi vine sa-l omor pe dr. ala de a zis sa fac injectie, dr. meu l-a sunat de la clinica de fata cu mine sa-i zica ca ma duc la spital si sa-mi faca perfuzii cu dexametazona dar ala s-a gandit ca mai bine imi face injectie, cica sa scap mai repede. Si uite ca in loc sa fi stat 2 ore cu perfuzie si cu asta basta, am stat minute dar de 2 zile ma chinuiesc groaznic

Pentru a ma imbarbata putin mi-am inceput ziua cu un tratament facial.

aalina Ioana a venit acum cu alta faza - se joaca tot timpul zicand ca ea e bebe si o papusa este sora ei mai mare care o tot bate, o inteapa, ii ia jucariile ... am intrebat-o de ce e sora mai mare asa si cica "nu-i place de bebe ca papa la titi"

selene ce bine ca ai mult laptic ...

cristi si eu tot la 8 ma internez luni.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 36+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

alina eu scot majoretele ca e clar ce urmeaza


eli bine ai revenit acasa!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 36+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

naty - probabil o sa nastem cam la aceeasi ora. ce fain

imi pare rau ca ai probleme cu ioana - da sper ca trec.

37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamne naty ... ce mod de gandire mai au copii .... te lasa masca .... dar eu zic sa stai calma .... ca asa facea baiatul unor prieteni .... zicea ca ia pe bebe si il arunca pe balcon si ca ii ia biberonul .... si acum nu are nici o treaba .... il pupa pe fratele lui mereu .... il iubeste .... etc ...

aryia da ce treaba faci???? cum se mai simte baiatul????? ai grija de tineeee ...

alinahaz multa bafta la control ....

32+ANTONIA IOANA

AMR 8 SAPT


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Tocmai am venit de la un control rapid. Colul scurt dar inchis, contractii normale, bebe cu inimioara care bate normal. Deci trecem de sarbatori daca stam cuminti, luam medicamentele si nu ne mai suparam pentru toate rautatile spune de diversi.

Alina, tinem pumnii! Nastere usoara si un bebe sanatos!

Cadia, imi place f mult camera lui bebe si perdeluta!

Cami, ai grija cu efortul si cu drumurile si feliciatari ca esti nasica de botez.

Selene, ma bucur ca ai laptic si ma emotionez toata cand citesc despre bebica ta si despre bebeii celorlalte fete care ai deja puiutii in brate!

Cristi, odihneste-te!

E Ajunul Craciunului! E timpul sa lasam totul deoparte si sa ne bucuram!

Bee34+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bee ma bucur ca sunteti bine .... hai usor ca nu mai avem mult nici noi .... ce bine ca ai fost la control .... eu abia pe 16 ianuarie mai merg .....

cristi vroiam sa te intreb daca tot te-ai spovedit nu te duci maine dimineata sa te si impartasesti???? eu asa fac ... ca e bine sa fii impartasita mai ales ca urmeaza sa nasti ....

la toate burticile

32+ANTONIA IOANA

AMR 8 SAPT


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

sigur ca ma duc - la noi te poti impartasi la orice liturghie, cu conditia sa fii spovedit. si ne spovedim macar o data pe luna

37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Buna fetele!!Ce dor mi-a fost de voi ieri, am tot vrut sa postez dar nu m-au lasat pe aici treburile.O sa va asasinez!!!

Alina o sa ai o Craciunita se pare!!!Bafta!
Naty deci luni gata.Gandeste-te asa: e totusi zi de lucru, nu acoperita doar de garda, neonatul de la SUB e f bun, iar cea mica dc e mica nu e nici o pb o scot ei la capat.Imi poveste dr mea cum au mers ca din apa copii cu 700 grame fara probleme ulterior.As vrea sa te sun luni , poate iei mob meu din mail si cand ai ceva de veste un sms si dc putem vbi as fi f fericita.Ti-am zis ...e o afinitate ceva.

La mine:doar ECO nici un consultdoar nu era sa-i zic eu: si pe masa , nu???? Eco cu Grumetzel de 2550 grame,cu flux in sfarsit cat de cat pe ombilicale 0,51, fara aspenter , in sfarsit(ma repet).In rest f putine vorbe , uneori mi se pare consultul superficial , nu stiu de ce, poate pt ca dureaza f putin.Ma rog io stiu ca se lamuresc rpd dar...masuratorile dictate asa si asa..una peste alta ei zic ca e mai mic cu o sapt cam de sapt 35..ma rog aici asa a fost mereu.Eu atat am priceput ca de la sapt 33+1 la 35+6 a crescut de la 1900 la 2550.O iau ca pe o info buna si atat.

Vesti proaste:1. ma doare gatu' IAR deci imunitate varza.Deci reincepe calvarul
2. maseluta aceea care ascundea cariuta si care e f ascutita acum imi face in continuare limba praf, afte , durere nu pot manca.Si mie imi e rusine sa mai sun AZI dr care zicea ca nu poate sa mi lucreze(asta joi) Ideea e ca trebuie pilita, uniformizata macar, altfel nu vor trece aftele .cauza ramane acolo
3.mi-au mancat sufletul niste rude ale mamei cu un sugar de 11 luni care s-au internat aseara la spit unde lucrez eu.DAr nu atat ele cat mama care NU vede lucrurile decat prin prisma pacientului, nu si a medicului, pe care il reprezinta, ca vb in numele meu.Aseara febra mare oamenii speriati ca tatal are din casat ant 2 copii cu antecedente de convulsii febrile.Sunat la 12 juma noaptea pe mama (ei deja internati), mama suna pe mine
eu sun medicul de garda ...in fine dr de garda zice:au febra , dat antitermice, evolutie buna, pesemne o viroza.Acum dimin suna mama:sunt mai bine, dr de salon NU e in spital , ei vor acasa , suna si tu acolo.MAI ASA CEVA , ma iertati , NU SE POATE.Intai ca dr de salon ERA in spital , doar ca fiind zile de sarbatoare sunt mai putini medici si era la sal 3 la vizita, ei fiind in 5.Apoi NU vii si VREI.astepti sa vezi care e situatia, PAREREA medicului si apoi vrei acasa, ca altfel, dc asa le stii pe toate , nu are rost sa mai vii.Ce sa mai zic de cererea mamei?Eu am vb cu dr mea care a fost putin afectata de ...ma rog,mi am cerut la scuze, sa le transmit ca soseste la vizita...am suparat-o e clar, sal 5 era la 2 pasi de telefon...M-am simtit airea rau.Si asa m-a trezit maica mea cum m-am si culcat.Nu ma interpretati, ajut oamenii, dar ce era asa grav??????De ce nu au avut rabdare nici 12 ore??Nici 12 ore nu au trecut intre 12 azi noapte"sane vada cel mai bun medic" si 10 azi dimin" nu e dr in spital --de unde pn unde-- vrem acasa ,spune-le tu Irina ca noi vrem acasa.Plus ca nu e o situatie serioasa care sa necesite INTERVENTII sa nu zic ca nu enevoie, ca eu cunosc personalul acelui spital si mai ales in reanimare unde au ajuns.Ei vor fi bine, eu cu dr mea...va mai trece timp sa -i treaca supararea.
4.dobitocii de la Tamilia unde am platit integral comoda NU ne-au livrat-o ieri, mobile inchise .E vb de un magazin din interiorul centrului , ei deschid sambata.Sa nu mai zis ca am fost oameni FRAIERI si nu avem decat bon de mana cu stampila ca am platit, nu si chitanta ca ...era tarziu am ajuns inainte de inchidere si inchisese casa.Ne numim FRAIERI.Sambata mergem acolo cu jalba dar asa am plans aseara!...

Deci...DOAR atat.Cred ca din toate raceala care bate iar la usa ma scoate din pepeni, durerea din gat ascutita...
Dr a zis sa-l sun pe 7-8 ian deci el nu vede cum sa nasc pn atunci.Sa vedem ce va zice si Grumetzel...pe care apropo il va chema Andrei-Alexandru cel mai probabil

Ma iertati de mesajul lung , dar am un talent sa adun nemultumirile in sufletel si ma mai descarc cand le desart aici, plus ca mereu sfaturile ma ajuta, macar am impresia ca nu-s singurica.

PS Am uitat ca am facut bradutul aseara asa cum stabilisem si e divin.Poze pun eu azi pn la urma.Nu e la fel de stilish ca altele de pe aici dar e si el frumusel si e pt Grumetzel al nostru.
pe toata lumea

bb mic

POZE
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

of irina - si pe mine ma dispera unele cunostinte de genul asta, pe care le ajuti un pic si dupa nu mai scapi de ele. ca si cum dintr-o data ai datoria sa le ajuti - si nu vorbesc neaparat de probleme, ci de toate chestiile care le pot trece prin cap.



37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cami, felicitari ca esti nasica! Multa sanatate la finuta!

Alina, pai tinem majoretele pregatite... ca vad ca e cazul



Eli, bine ai venit acasa si Sarbatori fericite cu ai tai!

Naty, imi pare rau ca ai insomnii si ca te doare locul injectiei. Sper sa te simti mai bine

Alinazah,

Irina, ma bucur ca Grumetzel e bine, imi pare rau ca ai racit iar si ca sunt probleme cu maseaua...si zau ca te inteleg cu privire la problema 3) (ai mei parinti sunt si ei medici). Sunt convinsa ca tu faci tot ce poti sa ajuti pe toata lumea, ca sa fie bine. Cat despre partea 4)... OFOFOF!

Fetelor, eu ma pregatesc sa merg la control la clinica, sa vedem ce zice moasa. Burtica a luat-o la vale clar, nu stiu cine zicea... cand stau in picioare nici nu mai vad buricul, sotul a observat si el schimbarea de "conformatie", dar dopul e la locul lui, contractii nu am de nici un fel... sa vedem ce va fi.

Intr-alta ordine de idei... inca nu mi-au ajuns cadourile comandate la barbatu-meu prin Amazon... grrrr!



Dark Bendis







38+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 11 ZILE!!!!!

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput