Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (248)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Devylla, am ramas fara cuvinte imaginandu-mi muntele de sarmale de pe aragazul tau. Hmmm, ce aroma...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

A aparut Lista copiilor cuminti din Romania, o vedeti www.evz.ro/content/display-content/lista-copiilor-cuminti-din-romania-2008/" target="_blank">aici

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si-acum scurt despre noi si ma retrag sa prestez un masaj la talpile consortului pe post de cadou de Craciun.

Fata mea e iar in eruptie dentara si de vreo 3 nopti o tinem tot intr-o trezire si-ntr-un tzitzilit. Vreau sa o intarc!!! Se anunta a4a masea si primul canin. Ziua nu pare prea afectata daca nu luam in calcul ca ma fenteaza la mese, insa noptile sunt un cosmar.
In rest, cam ce au povestit adimercedes si Cecilia, mai putin cataratul. Ma solicita incontinuu, nu pot nici macar sa vorbesc la telefon ca vrea si ea, este peste tot cu mine si face numai nazbatii. Si nu vorbeste deloc, insa se face f usor inteleasa.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Felicitari, Rodica !!!
Sarcina usoara si un bebe sanatos si la fel de frumos ca Darius !

Asta da Mos generos... ti-a adus un test cu doua liniute !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ma duc sa-mi rasfat iubitul... Sunt in dispozitie romantica desi am sarit peste vinul fiert.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Erina multumim pentru intrebare
Eu nu mai am timp nici sa beau apa, ziua trece intr-o viteza ametitoare cu programul dictat de Maria, deja m-am dezobisnuit sa mai mananc ziua, ca nu apuc. De aceea am decis ca de Craciun vreau sa fiu musafir si sa ma odihnesc, prin urmare vom pleca la Ploiesti pe 25 dimineata ( tati lucreaza si maine )
Asa ca ma inscriu si eu in clubul non-gospodinelor

Din pacate de aseara Mariei a inceput sa-i curga nasul, sunt muci f.aposi, azi noapte a fost un chin, nu am dormit mai deloc, nu putea sa respire . Din pacate starea ei nu s-a ameliorat azi, vad ca acum, pe seara, iar respira greu. Nici nu vreau sa ma gandesc cum vom "dormi"

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi ,
eu nu mai reusesc sa scriu nimic, nici nu am reusit sa citesc din urma, doar capitolul curent, sper sa recuperez dupa Craciun, ca pana nu cred ca reusesc
eu am reusit sa fac curat, dar cam atat, nici o pregateala nimic, nici nu ma omor, ca plecam pe 25 la ai mei , asa ca nu am pentru cine, iar maine seara mergem la nasi , asa ca ne-am scos

Miru ne-a cam dat de furca cu febra ei , pana la urma are rosu in gat, nu prea a vrut sa manance , nu prea a dormit , ii mai ies si niste masele , azi am fost la Medicover la urgenta , desi aveam programare la 12 am stat si am asteptat o ora ca cica nu au medic in clinica, Miru urla cat o tineau plamanii, drept pentru care am facut un scandal monstru , iar fetele alea de la receptie cred ca sunt puse acolo numai sa zambeasca, off, pana la urma s-a gasit un medic care sa o consulte, sper sa ii treaca in 2 zile , ca altfel treb sa ii dau antibiotic

(apropo de Medicover pediatria se muta in sediul din Grivita de pe 5 ianuarie)




poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Rodica felicitari , sarcina usoara si un bebe sanatos

Luy multa sanatate printesei

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

mai am de transmis un -ic special unui cavaler accidentat de la d-ra mofturoasa






poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

dar adevaratul motiv pentru care am intrat acum este acela de a va ura sa aveti cele mai frumoase sarbatori alaturi de cei dragi, iar mosul sa va aduca pe langa cadourile bine meritate , multa sanatate, liniste si caldura sufleteasca, armonie in toate casele

Craciun fericit! si La multi ani!

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput