Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (248)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Valentina, sunt doctori si doctori, unii chiar nu sunt pro-aerosoli. La fie-mea aveam 2 doctorite, una de rezerva. Cea de rezerva nu considera niciodata necesar sa facem aerosoli. La Medicover e o moda cu aerosolii astia, de acolo ne-au dat mereu aerosoli cu substante diferite in functie de afectiune. Oricum, fusese mai demult o discutie pe forum, cred Magda postase despre rolul adrenalinei in aerosoli si se pare ca nu au demonstrat statistic ca ar avea cine stie ce efect miraculos. La ai mei a mers mereu dexametazona pentru laringite.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma simt cam prost ca eu nu gatesc nimic, pe aici faceti numai bunatati. Noroc ca lui Gabitz ii arde de petreceri si vizite si nu sunt eu singura cu chef de distractii.

In seara asta am facut si eu ciuperci si am umplut de ulei toata bucataria, zau nu imi mai vine sa frec aragazul si nici nu are cine. Asa ca ma las de sportul asta, maine nu mai fac nimic, atac sarmalele in avanpremiera.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma retrag si eu la nani. Alex se mai joaca cu mama, dar eu ma retrag.

Voiam sa va spun de Bubu nazdravanul. Genunchiul prins ieri in patut este vanat rau pe ambele parti. Iar buza este si mai si, ieri am avut impresia ca sangereaza numai pe interior. Din pacate insa si-a prins-o cumva inre dinti si sub buza de jos are ditamai urmele de dinti. Nici nu imi venea sa cred ce rana are mititelul. Nu cred insa ca il doare ca nu lasa deloc sa se prinda coaja, ci o roade cu dintii. Azi a fost mai linistit putin, dar tot pus pe sotii.

Gata, acum chiar inchei. Noapte buna si linistita!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna seara, fete dragi!

M-a scos din hibernare vestea de la Rodica.
Bravo, mami de morosan frumos! Sa ai inca unul cel putin la fel de reusit!
Sarcina usoara si mai treci pe la noi cu povesti.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, nici io nu gatesc nimic, ca plecam in vizite la bunici.
Iar daca am fi ramas acasa as fi facut 3, maim 4 feluri acolo. Nu-mi place sa se invecheasca mancarea in frigider.
Am ramas insa impresionata de desfasurarea de forte din bucataria Ceciliei si a Erinei. Felicitari, harnicutelor!


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

diwana, ce neseriosi cei la c are ai comandat albumele foto! M-am enervat io de la Bucuresti, dat tu. Parintii vor intelege sigur insa. Protectia consumatorului ai anuntat-o?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

papanash, offf, ce loviti sunteti! Din toate partile. Sanatae multa tie si baiatului. Cu accidentul n-ai decat sa-i zici ghinion, sa-l mustruluiesti un pic pe tati sa fie mai atent si sa treci mai departe.
Sper sa nu va lase rudele fara sarmale de sarbatori!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Yaia, ma bucur ca Tudor e mai bine. Ai grija insa cu fructele, ca au stomacelul f sensibil si o poate lua de la capat cu scaune moi. Degetica a tinut-o asa toata luna septembrie. Parerea mea e sa scoti treptat laptele delactozat, ca asta constipa, insa sa-l tii in contionuare pe regim cateva zile. Poate doar banana.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

LaviniaN, off, ce rau si la voi si trebuie sa mai faceti si ditamai drumul spre casa. Mie dr copilului mi-a spus ca Priorix [poate da reactii pana la 3 sapt dupa inoculare si ca una dintre reactii se manifesta ca o raceala, cu muci, tuse, febra si tot tacamul. Din ce zici tu e f posibil ca asta sa fie.
Drum bun si sanatate multa!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

am verificat azi motitoarele oficiale si stirea anuntata de papanash pare a fi adevarata. S-au publicat normele la legea mamelor: e vorba de HG 1655/2008, publicata in MO 872/23.12.2008.
Sunt extrem de curioasa cum va fi pana la urma, daca se aplica sau nu.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput